Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Peter Parker
Twarda jest, to jakiś plastikopodobny wytwór. Możliwe, że jest to "wygłuszator", ale jest to twarda płyta przytwierdzona na stałe. Ani to drga, ani rusza się.

Rozumiem więc, że i telewizor LCD 37" można na tym postawić i nic nie pęknie.

Przynajmniej nie powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, to otwory wentylacyjne są z przodu i z tyłu. Zatem w wentylacji telewizor nie powinien przeszkadzać.

Telewizor jest na podstawce, więc nie będzie grzał tunera.

Styropian też nie grzeje ale za to trzyma ciepło. Twój telewizor! Twój dekoder? A co mi tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł, który może być dobry. Mam właśnie taką wizję! Co myślicie o tym.

Na Paca postawić duuuży kamień narzutowy i niech to w całości stanowi np obelisk lub tablica ku pamięci kogoś ważnego.

No i co o tym sądzicie. Sprawdzi się Pace w tej roli.

Pozdrawiam wynalazców!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem poważnie. Wymierzyłem i podstawka od telewizora jest nieco większa. Różne rzeczy stawiałem. Np. na amplitunerze kina domowego postawiłem tuner satelitarny i szklaną figurkę. Waga niemała, tym bardziej, że obudowa przy lekkim naciśnięciu dość się ugina. No i sprzęt przeżył. Ma się dobrze. Skoro taca twarda, to Pacan może przeżyje jednak?

Raz jeszcze proszę o fotografię tunera przy telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś po zmianie softu 126 na 128 wystęouje następujące zjawisko:

1.Czasem przy zmianie kanału wyświetlacz gaśnie,potem przez ułamek sekundy pojawia się zegar i dopiero potem nazwa wybranego kanału (a za zwyczaj nazwa pojawia się od razu,bez zegara)

2.W czasie normalnego oglądania wyświetlacz co jakiś czas lubi na moment zgasnąć.

3.Dekoder robi wrażenie mniej stabilnego np.po wybraniu kanału w HD przez chwilę ma pomieszane kolory i zdrowo pikseluje

4.Pozwala albo nie zmienić kanał wczasie nagrania(mam konwerter single),a jeśli uda się zmienić kanał to pod "E" nadal widnieje kropka przy niby nadal nagrywa

Dodam że na 126/rc1 pod tymi względami zachowywał się znacznie lepiej.I jeszcze jedno-czy tylko mnie irytuje napis "ODTWARZANIE" i licznik w postaci H:MM.Praktyczniejsze byłyby symbole << > >> h:mm:ss.Ale czego ja wymagam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Też coś takiego zauważyłem

2. Zdarzało się

3. Nie mam kanałów HD (bo pacan z Cyfry nie zaznaczył opcji HD która była darmowa przez 18 miesiecy) ..a dekoder HD mam od niedawna.

Zgodzę się z tym, że dekoder jest mniej stabilny, a pilot jest mniej czuły - wcześniej było dużo lepiej z jego działaniem (Nie mam TV Plazmy ani LCD)

 

 

Najbardziej denerwuje to, że nagrywając jeden kanał nie można oglądać dowolnie innego kanału tylko KONIECZNIE TRZEBA (nie ma innej opcji!) oglądać kanał z tego samego transpondera :oops: - CZY TO KIEDYKOLWIEK ZMIENIĄ ?

 

Poza tym:

*Czasami nie nagrywa w całości (nie jest to wina przesunięcia w EPG)

*Uruchamia się 30 sek - jak stary czołg

*Przełączanie kanałów trwa zbyt długo

*NIE MA OPCJI UŁOŻENIA WŁASNEJ LISTY KANAŁÓW (Chociaż jednej - trochę osób by się ucieszyło i doceniło) - Ale Cyfra ma [beep]ów zamiast menedżerów i nie potrafią nawet tak przyziemnej sprawy załatwić (PS: I tu nie chodzi o zobowiązania wobec innych TV bo na innym swoim dekoderze cyfra potrafiła szczodrze pozwolić na ułożenie własnej listy ulubionych kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje to, że nagrywając jeden kanał nie można oglądać dowolnie innego kanału tylko KONIECZNIE TRZEBA (nie ma innej opcji!) oglądać kanał z tego samego transpondenta - CZY TO KIEDYKOLWIEK ZMIENIĄ ?

 

Transpondent? a co to takiego? :roll:

Transponder się mówi. ;)

Sam możesz to zmienić, wystarczy że poprowadzisz drugi kabel od konwertera to dekodera.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje to, że nagrywając jeden kanał nie można oglądać dowolnie innego kanału tylko KONIECZNIE TRZEBA (nie ma innej opcji!) oglądać kanał z tego samego transpondera :oops: - CZY TO KIEDYKOLWIEK ZMIENIĄ ?

 

Nigdy tego nie zmienią - fizycznie nie ma takiej możliwości. Mówiąc obrazowo - to jakbyś chciał wyjąć ze swojej lodówki piwo, które w danej chwili znajduje się w lodówce Twojego sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby mnie uświadomić do czego służy gniazdo szesciopinowe(tuż pod bateriami) w piloci do Pace HD PVR 500GB

Do aktualizacji bazy danych obsługiwanych sprzętów. Niektóre piloty zamiast tych pinów mają od strony druku 4 pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Też coś takiego zauważyłem

 

Najbardziej denerwuje to, że nagrywając jeden kanał nie można oglądać dowolnie innego kanału tylko KONIECZNIE TRZEBA (nie ma innej opcji!) oglądać kanał z tego samego transpondera :oops: - CZY TO KIEDYKOLWIEK ZMIENIĄ ?

 

Poza tym:

*Czasami nie nagrywa w całości (nie jest to wina przesunięcia w EPG)

*Uruchamia się 30 sek - jak stary czołg

*Przełączanie kanałów trwa zbyt długo

*NIE MA OPCJI UŁOŻENIA WŁASNEJ LISTY KANAŁÓW (Chociaż jednej - trochę osób by się ucieszyło i doceniło) - Ale Cyfra ma [beep]ów zamiast menedżerów i nie potrafią nawet tak przyziemnej sprawy załatwić (PS: I tu nie chodzi o zobowiązania wobec innych TV bo na innym swoim dekoderze cyfra potrafiła szczodrze pozwolić na ułożenie własnej listy ulubionych kanałów)

 

 

Zerknij w instrukcje a wyjaśni się że wystarczy drugi kabel i konwerter twin by załatwić sprawę nagrywania i oglądania innych programów w tej samej chwili, tak ma i N i polsat i każda inna satelitarna telewizja więc cyfra niczego nie zmieni bo takie jest uwarunkowanie techniczne tego rozwiązania ale to wiedza powszechna wiec skąd zdziwienie ?

 

Uruchamia się 30 sek - a sprawdzałeś konkurencje ? Tam jest rodzaj systemu operacyjnego - pewnie można by załadować szybciej ale nie da się tak jak w mediasatach w momencie.

Przełączanie kanałów trwa ... jak długo ? wolniej niż w mediasacie ale mam wrażenie ze szybko w porównaniu a podobnymi sprzętami

Opcji własnej listy nie ma w cyfrze w żadnym mediasatowym czyli firmowym sprzęcie cyfry od dawien dawna więc skąd zdziwienie ? Czy np w w n recorderze można zmienić listę na swoją ? W cyfrze można zmieniać listę tylko w sprzętach zewnętrznych bez oprogramowania cyfry (strong "cyfrowy" i wszelkie inne "niecyfrowe" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Wszyscy narzekają na Pace, że nie nagrywa na żywo, że to, tamto, sramto i owamto. Więc przygotowałem (na podstawie tegoż tematu) małe FAQ - dla tych, dla których instrukcja jest "przeklęstwem" :D

 

Włączyłem nagrywanie na żywo i nagrało mi się kilkanaście, kilkadziesiąt minut!

Jeśli dana audycja jest w EPG, to nagrywanie skończy się wraz z daną audycją. Jeśli nie - nagra się 3 godziny materiału.

 

Nagrania na żywo się nie zapisują!

Jeśli są krótsze niż 1 minuta (60 sekund), to się nie zapisują. Jeśli nagrywasz dłużej, a i tak się nie zapisują - sprawdź ustawienia konwertera w menu (MENU -> 7 -> 1 -> OK -> B -> TYP KONWERTERA).

 

Czy można nagrywać dwa kanały na raz?

Tak. Musisz posiadać podwójne połączenie (czyli konwerter twin). Wtedy jedno nagranie ustawia się z EPG, a drugie z timeshiftingu. Nie można wtedy oglądać jeszcze innego kanału (tzn. można oglądać kanał nagrywany z timeshiftingu lub wyłączyć dekoder pilotem) - by @Kot_Sylwester

 

Gdzie są moje nagrania?

W bibliotece nagrań (B -> Moje nagrania)

 

Nie mam HBO Digital i nie jestem zainteresowany CYFRA+ VOD. Czy musi mi się to pobierać na dysk?

Tak. Nie ma innego wyjścia.

 

Ustawiłem nagranie dwóch audycji pod rząd na jednym kanale. Pierwsza nagrała się prawidłowo, druga się nie nagrała. O co chodzi?

Zapewne w ustawieniach czasu nagrania przed i po masz jakąś wartość (np. 5 minut). W przypadku prób zaprogramowania nagrywania dwóch audycji jedna po drugiej na tym samym kanale, ta druga się nie nagra. Wówczas dekoder twierdzi, że nagrania nakładają się na siebie - mimo ze nie będą się nakładać. Musisz ustawić 0. - by @Robinson+

 

Oglądam TVN24 i audycja "SERWIS INFORMACYJNY" określana jest jako "DLA PRZEDSZKOLAKÓW".

System EPG kanałów TVN jest inny niż ten, który czyta tuner Pace. Ty nic z tym nie zrobisz.

 

Dekoder długo się włącza. Coś nie tak?

Spokojnie, to uroki takich dekoderów. Musi mu się wszystko wczytać, przygotować się do pracy, którą dla ciebie będzie wykonywał :)

 

Chcę oglądać RTL, ale cały czas wyświetla się informacja "Nieobsługiwany system kodowania". Da się coś z tym zrobić?

Tak, ale przy każdym włączeniu trzeba tak robić od nowa. Otóż zaprogramuj nagranie, po kilku minutach wejdź w "Moje nagrania" i odtwórz.

 

Kiedy można pobrać soft z satelity?

Od 9:00 w czwartek do 9:00 w poniedziałek.

 

Co oznacza sygnalizacja diody?

Świeci na niebiesko -> Trwa nagrywanie (podczas normalnej pracy lub w trybie stand-by)

Świeci na czerwono -> Tryb stand-by

Miga na czerwono co 5 s. -> Trwa pobieranie audycji VOD lub HBO Digital

Nie świeci -> Tryb normalnej pracy

by @pepe1974

 

Dekoder ma wejście USB i Ethernet. Można je jakoś wykorzystać?

Na razie nie. Jednak możliwe, że w przyszłości coś CYFRA+ zaoferuje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze proszę o fotografię tunera przy telewizorze.

 

Może nie przy, ale pod. W moim wypadku podstawa telewizora jest dużo większa niż góra dekodera. Telewizor jest oczywiście 37". Oto zdjęcie:

p0505101717.th.jpg

 

Nie wyobrażam sobie, żeby TV mógł stać na tym dekoderze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...