Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam ten dekoder od wczoraj i mam problem. Gdy włączam Tv LCD Sharp i Pace to dźwięk jest a obraz czarny. Wcześniej ktoś pisał, że najpierw trzeba włączyć Tv a potem Pace, niestety czasami i ta kolejność nie pomaga. Pomoże ktoś???

 

Radze, żebyś zaktualizował oprogramowanie TV Sharpa ze strony " http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl " wybierz tam model swojego tv itp i jak ściągniesz to dalsze instrukcje będziesz miał w pdf-ie. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów. Życzę powodzenia. Pozdro

 

 

jak sie robi taka aktualizację i skąd wezmę kabel??? tez mam ten problem co Borsuk F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz model TV? U mnie żadnego kabla nie potrzeba było:) Ja mam 37DH65E. Najpierw musisz powybierać na tej stronie swój model TV, język oprogramowania itp. Jak Ci znajdzie odpowiednie to ściągasz...dalsze instrukcje masz w pliku pdf. U mnie wgrywało się na pendrive'a i za pomocą portu USB w tv ładowało się nowe oprogramowanie. Przed tą aktualizacją miałem też problem z

dvb-t(spóźniony dźwięk względem obrazu o ok. 3s). Po niej wszystko było w jak najlepszym porządku. Myślę, że i to powinno wam pomóc:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić by automatycznie po włączeniu dekodera wyświetlil mi sie obraz w tv zamiast przelaczac na pilocie od tv chodzi o kabel HDMI :?:

Mam Samsunga LCD 32cale Full HD :jupi:

Nie chodzi o aktualizcaje dekodera. :evil:

 

Nie jestem pewien ale kabel HDMI w przeciwieństwie do SCART chyba nie posiada "przełącznika" który pozwoliłby na automatyczne przełączenie obrazu.Chyba ze zarówno telwizor jak i urządzenie są tej samej marki to zastosowane technologie na to pozwalają. Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany proszę o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem Pace HD PVR 500GB i mam z nim już małe problemy. Najważniejszy który chciałbym rozwiązać to problem z kanałami HD. Opiszę w skrócie moją sytuację. Posiadam dwa abonamenty. Jeden Pace jest podłączony pod talerz z pojedynczym konwenterem i wszystkie kanały z pakietu HD chodzą bardzo dobrze. Na piętrze posiadam drugi abonament wraz z multiroomem. Talerz jest z konwenterem podwójnym, jeden kabel idzie do mojego Pace a drugi do Sagema. I tu zaczął się problem, z racji iż posiadam konwenter twin, mój Pace "myśli" iż drugi kabel powinien być podłączony również pod niego i przy próbie włączenia kanału HD wywala błąd w stylu żebym sprawdził połączenie, ustawienia konwentera itp (opisać go mogę dokładnie jeśli jest taka potrzeba ). Próbowałem już kombinować zmieniając w opcjach typ konwentera z Twin na pojedynczy ale dalej to nic nie pomaga. Czy istniej jakaś normalna możliwość uporania się z tym problemem czy będzie mnie czekać kolejna wymiana konwentera ? :( Proszę o pomoc, z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem Pace HD PVR 500GB i mam z nim już małe problemy. Najważniejszy który chciałbym rozwiązać to problem z kanałami HD. Opiszę w skrócie moją sytuację. Posiadam dwa abonamenty. Jeden Pace jest podłączony pod talerz z pojedynczym konwenterem i wszystkie kanały z pakietu HD chodzą bardzo dobrze. Na piętrze posiadam drugi abonament wraz z multiroomem. Talerz jest z konwenterem podwójnym, jeden kabel idzie do mojego Pace a drugi do Sagema. I tu zaczął się problem, z racji iż posiadam konwenter twin, mój Pace "myśli" iż drugi kabel powinien być podłączony również pod niego i przy próbie włączenia kanału HD wywala błąd w stylu żebym sprawdził połączenie, ustawienia konwentera itp (opisać go mogę dokładnie jeśli jest taka potrzeba ). Próbowałem już kombinować zmieniając w opcjach typ konwentera z Twin na pojedynczy ale dalej to nic nie pomaga. Czy istniej jakaś normalna możliwość uporania się z tym problemem czy będzie mnie czekać kolejna wymiana konwentera ? :( Proszę o pomoc, z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Pace nie jest taki inteligentny i nie wie czy jest podłączony do pjedyńczego,czy podwójnego konwertera.Sprawdż,czy masz podłączony kabel do sat1 w tunerze,w ustawieniach wybierz pojedyńczy,wyjdż z menu i wyłącz dekoder pilotem do stanu czuwania,żeby zapisał zmiany.Następnie włącz i sprawdż czy działa.Sprawdż jeszcze poziom sygnału,może trzeba poprawić ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam ten dekoder od wczoraj i mam problem. Gdy włączam Tv LCD Sharp i Pace to dźwięk jest a obraz czarny. Wcześniej ktoś pisał, że najpierw trzeba włączyć Tv a potem Pace, niestety czasami i ta kolejność nie pomaga. Pomoże ktoś???

 

Radze, żebyś zaktualizował oprogramowanie TV Sharpa ze strony " http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl " wybierz tam model swojego tv itp i jak ściągniesz to dalsze instrukcje będziesz miał w pdf-ie. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów. Życzę powodzenia. Pozdro

 

Dzięki jacozo02, ale mojego Sharpa nie można zaktualizować. Może ktoś ma inne pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem Pace HD PVR 500GB i mam z nim już małe problemy. Najważniejszy który chciałbym rozwiązać to problem z kanałami HD. Opiszę w skrócie moją sytuację. Posiadam dwa abonamenty. Jeden Pace jest podłączony pod talerz z pojedynczym konwenterem i wszystkie kanały z pakietu HD chodzą bardzo dobrze. Na piętrze posiadam drugi abonament wraz z multiroomem. Talerz jest z konwenterem podwójnym, jeden kabel idzie do mojego Pace a drugi do Sagema. I tu zaczął się problem, z racji iż posiadam konwenter twin, mój Pace "myśli" iż drugi kabel powinien być podłączony również pod niego i przy próbie włączenia kanału HD wywala błąd w stylu żebym sprawdził połączenie, ustawienia konwentera itp (opisać go mogę dokładnie jeśli jest taka potrzeba ). Próbowałem już kombinować zmieniając w opcjach typ konwentera z Twin na pojedynczy ale dalej to nic nie pomaga. Czy istniej jakaś normalna możliwość uporania się z tym problemem czy będzie mnie czekać kolejna wymiana konwentera ? :( Proszę o pomoc, z góry dziękuję za wszelkie rady :)

Pace nie jest taki inteligentny i nie wie czy jest podłączony do pjedyńczego,czy podwójnego konwertera.Sprawdż,czy masz podłączony kabel do sat1 w tunerze,w ustawieniach wybierz pojedyńczy,wyjdż z menu i wyłącz dekoder pilotem do stanu czuwania,żeby zapisał zmiany.Następnie włącz i sprawdż czy działa.Sprawdż jeszcze poziom sygnału,może trzeba poprawić ustawienie anteny.

 

Miałem wszystko dobrze podłączone, problem już rozwiązałem :) Po aktualizacji dekodera wszystko zaczęło się poprawnie wyświetlać. Dziękuję i tak za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania byłem zadowolony z tego dekodera.Niestety,wczoraj zaczął szwankować.Przy próbie wyłączenia zaświeciła się fioletowa dioda.Po około 30s zmieniła się na czerwoną,ale dysk o dziwo dalej pracował,nie dało się go w żaden sposób zatrzymać.Dopiero po kilkukrotnym włączaniu,wyłączaniu i zmianie kanałów dekoder wyłączył się normalnie.Od tej pory dysk pracuje dosyć głośno,takie jak by zgrzytanie(wcześniej było słychać tylko delikatny szum i to tylko w nocy).Widocznie fioletowa dioda sygnalizuje problemy(awarie) z dyskiem.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy tylko wymiana?

 

Dzisiaj spotkał mnie ten sam problem:/ Nie wiem co teraz:) Czy to normalne? Dysk również u mnie tak jakoś "strzela" ...

 

PS: Po odłączeniu od prądu i podłączeniu ponownie wszystko jest jak narazie ok...dziwne to troche, ale chyba nic strasznego :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po ponad 4 miesiącach oczekiwania wreszcie otrzymałem Pace'a. Wrażenia dobre, brak błędów, o których piszecie. Zauważyłem natomiast 3 rzeczy do poprawki:

 

- gorszy obraz w porównaniu do 250tki

- z odległości ok. 3 m napisy na wyświetlaczu dekodera są niewyraźne- tego łatka softu chyba już nie naprawi..

- brak opcji ,,noc" w aplikacji program

 

Poza tym cieszę się, widząc możliwości techników naszej platformy to duży skok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytalem ostatnie kilkadziesiąt stron tego wątku z zainteresowaniem. mam równiez problem z pilotem i plazmą. czy ktoś może znalazł jakiś stuprocentowy sposób na to żeby pilot działał jak trzeba?

wyłączyłem w tv w menu wszystko co dało się wyłączyć. próbowałem naklejać taśme, przesunać troche tv ale to wszystko nic nie daje. co ciekawe przez jakieś dwa tygodnie pilot działał jak trzeba po tym jak go dostałem i uaktualniłem soft, problem pojawił sie teraz kilka dni temu, a nikt niczego w ustawieniach tv ani dekodera nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem się do uwagi wcześniej opisanej, że jedyny sposób na prawidłowe działanie pilota Pace HD PVR 500GB, który jest podłączony do Plazmy Panasonica a może i innych jest ustawienie ręcznie kontrastu. Ja osobiście ustawiłem na 50 % przy obrazie dynamicznym. Owszem zdarza się ale bardzo sporadyczne zawieszenie działania pilota które samo po chwili wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Panowie znowu mam problem z nagrywaniem :( Przestawiłem tak jak powiedzieliście na konwerter pojedyńczy i nagrał mi. Wczoraj ustawiłem nagranie dziś patrze, a nagrania nie ma :( Jakieś inne pomysły?? co zrobić żeby działał dobrze?
...no to już tylko doprecyzowanie anteny Ci zostaje :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Pace PVR HD 500GB.

 

:arrow: Udało mi się zawiesić go jeden raz, więc mogę powiedzieć że jest stabilny.

:arrow: Ustawiłem 4 nagrania z EPG, żadnego nie zgubił i ładnie nagrał. (konwerter pojedynczy, ręczne zarządzenie dyskiem)

:arrow: Szybie przełączanie kanałów (subiektywnie).

:arrow: Uruchamia \ wyłącza się znacznie szybciej w porównaniu do Philipsa 250GB.

:arrow: Cichutki dysk w porównaniu do Philipsa 250GB (praktycznie bezgłośny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeczytalem ostatnie kilkadziesiąt stron tego wątku z zainteresowaniem. mam równiez problem z pilotem i plazmą. czy ktoś może znalazł jakiś stuprocentowy sposób na to żeby pilot działał jak trzeba?

wyłączyłem w tv w menu wszystko co dało się wyłączyć. próbowałem naklejać taśme, przesunać troche tv ale to wszystko nic nie daje. co ciekawe przez jakieś dwa tygodnie pilot działał jak trzeba po tym jak go dostałem i uaktualniłem soft, problem pojawił sie teraz kilka dni temu, a nikt niczego w ustawieniach tv ani dekodera nie zmieniał.

 

 

juz pisalem o tym,

1. dekoder ustawiony w odległości większej niz 1,5 metra od plazmy

2. najlepiej by dekoder stal ustawiony pod katem około 45 stopni w stosunku do plazmy

 

rys. ------------ <-- powierzchnia plazmy

 

 

/ <-- czoło dekodera (ustawiony pod katem 45 stopni)

 

U mnie dziala bardzo dobrze, ani razu nie bylo resetu dekodera ani problemow z pilotem, gdy dekoder jest blizej lub stoi rownolegle to bywaja problemy z komunikacja pomiedzy pilotem a dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...