Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu użytkowania byłem zadowolony z tego dekodera.Niestety,wczoraj zaczął szwankować.Przy próbie wyłączenia zaświeciła się fioletowa dioda.Po około 30s zmieniła się na czerwoną,ale dysk o dziwo dalej pracował,nie dało się go w żaden sposób zatrzymać.Dopiero po kilkukrotnym włączaniu,wyłączaniu i zmianie kanałów dekoder wyłączył się normalnie.Od tej pory dysk pracuje dosyć głośno,takie jak by zgrzytanie(wcześniej było słychać tylko delikatny szum i to tylko w nocy).Widocznie fioletowa dioda sygnalizuje problemy(awarie) z dyskiem.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam lg 42lg7000, podłączone hdmi
Kabel HDMI podłącz pod gniazdo nr 3 i sprawdź, czy jest różnica.

 

Po tygodniu użytkowania byłem zadowolony z tego dekodera.Niestety,wczoraj zaczął szwankować.Przy próbie wyłączenia zaświeciła się fioletowa dioda.Po około 30s zmieniła się na czerwoną,ale dysk o dziwo dalej pracował,nie dało się go w żaden sposób zatrzymać.Dopiero po kilkukrotnym włączaniu,wyłączaniu i zmianie kanałów dekoder wyłączył się normalnie.Od tej pory dysk pracuje dosyć głośno,takie jak by zgrzytanie(wcześniej było słychać tylko delikatny szum i to tylko w nocy).Widocznie fioletowa dioda sygnalizuje problemy(awarie) z dyskiem.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy tylko wymiana?
Uszkodziłeś dysk, dekoder do wymiany
po kilkukrotnym włączaniu,wyłączaniu i zmianie kanałów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pepe1974 napisał:"Uszkodziłeś dysk, dekoder do wymiany" pepe nie pisz bzdur (albo pisz precyzyjniej), że niby on uszkodził, nie on uszkodził dysk, tylko dysk się zwalił bo był felerny i dlatego do wymiany. Można dekoder właczać i wyłączać ile chcemy bo do tego on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłeś dysk

Może miałem go w ramki oprawić i powiesić na ścianie,a po18-tu miesiącach zwrocić nówkę?Nie rozumiem,jak mogłem go uszkodzić.

dekoder do wymiany

Szkoda,bo VOD i HBO DIGITAL sporo się już ściągnęło,a i nagranych miałem kilkanaście filmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe1974 napisał:"Uszkodziłeś dysk, dekoder do wymiany" pepe nie pisz bzdur (albo pisz precyzyjniej), że niby on uszkodził, nie on uszkodził dysk, tylko dysk się zwalił bo był felerny i dlatego do wymiany. Można dekoder właczać i wyłączać ile chcemy bo do tego on jest.
Uszkodziłeś dysk

Może miałem go w ramki oprawić i powiesić na ścianie,a po18-tu miesiącach zwrocić nówkę?Nie rozumiem,jak mogłem go uszkodzić.

dekoder do wymiany

Szkoda,bo VOD i HBO DIGITAL sporo się już ściągnęło,a i nagranych miałem kilkanaście filmów

Nie chce mi się rozpisywać, wystarczająco dobrze opisał to bogdan425 ---> TUTAJ

Obydwa PVR (250 i 500) z racji elektroniki, to bardzo delikatne urządzenia. Wymagają - tym bardziej, że są "wolne" - odpowiedniego ich traktowania. To nie to, co dekodery SD, z którymi można wszystko. No prawie wszystko.

Przede wszystkim te dwa wyżej wspomniane nie lubią "gwałtów" He, he, prawie jak "kobieta" - choć kobietą nie są. Najczęstszy błąd, to gwałtowne wyjmowanie wtyczki z prądu, kiedy dekoder resetujemy z powodu jego zawieszenia. Innym razem, kiedy zupełnie wyłączamy go na noc i, wtedy, kiedy na drugi dzień ponownie go uruchomiamy. Dlatego warto załatwić sobie odpowiedniej jakości listwę przyłączeniową, aby zapobiegać powstawaniu niepotrzebnego zjawiska "łuku" elektrycznego, poprzez zastosowany w listwie odpowiedni wyłącznik. Ponadto jest jeszcze ważniejsza uwaga! Wyłączenie dekodera z prądu przy użyciu listwy, koniecznie musi następować po całkowitym przejściu dekodera do stanu stanby (tryb uśpienia) poprzez wyłączenie pilotem lub przyciskiem na dekoderze. Trudno trzeba to odczekać. W końcu taka "operacja" nie trwa wiecznie.

Wszak dekodery te odwdzięczą się "wzajemnością". W postaci niezawodnego ich działania.

Następnym razem napiszę o innych "grzechach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rozpisywać, wystarczająco dobrze opisał to bogdan425 ---> TUTAJ

bogdan425 napisał(a):

Obydwa PVR (250 i 500) z racji elektroniki, to bardzo delikatne urządzenia. Wymagają - tym bardziej, że są "wolne" - odpowiedniego ich traktowania. To nie to, co dekodery SD, z którymi można wszystko. No prawie wszystko.

Przede wszystkim te dwa wyżej wspomniane nie lubią "gwałtów" He, he, prawie jak "kobieta" - choć kobietą nie są. Najczęstszy błąd, to gwałtowne wyjmowanie wtyczki z prądu, kiedy dekoder resetujemy z powodu jego zawieszenia. Innym razem, kiedy zupełnie wyłączamy go na noc i, wtedy, kiedy na drugi dzień ponownie go uruchomiamy. Dlatego warto załatwić sobie odpowiedniej jakości listwę przyłączeniową, aby zapobiegać powstawaniu niepotrzebnego zjawiska "łuku" elektrycznego, poprzez zastosowany w listwie odpowiedni wyłącznik. Ponadto jest jeszcze ważniejsza uwaga! Wyłączenie dekodera z prądu przy użyciu listwy, koniecznie musi następować po całkowitym przejściu dekodera do stanu stanby (tryb uśpienia) poprzez wyłączenie pilotem lub przyciskiem na dekoderze. Trudno trzeba to odczekać. W końcu taka "operacja" nie trwa wiecznie.

Wszak dekodery te odwdzięczą się "wzajemnością". W postaci niezawodnego ich działania.

Następnym razem napiszę o innych "grzechach"

A czy ja gdzieś napisałem,że wyrywałem wtyczkę z kontaktu?Używałem tylko pilota i wszystkie czynności wykonywałem po odczekaniu kilkudziesięciu sekund.Dekoder też jest podłączony do dobrej jakościowo(polskiej)listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe, niczym się nie przejmuj, żadna Twoja wina,dekoder do wymiany,a jeżeli chodzi o-------- wystarczająco dobrze opisany temat przez bogdana425, jak to mówi JanekZ :?: ------- to bzdury totalne,nikt nie robi czegoś po to by narobić sobie problemów,a jak ten sprzęt taki wrażliwy to powinni to na czerwono zaznaczyć DRUKOWANYMI w instrukcji i na dodatek napisać nie ;używać :lol2: ; :!: nic takiego nie ma bo to jest normalny dekoder PVR HD od platformy cyfrowej,koniec, kropka,żadnych usprawiedliwień nie ma. :!: ma chodzić bez problemów, a jak są to wymiana tak mówi :read: regulamin ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian 00707;dzisiaj jest dostępny tak należy postąpić spróbuj: "Poprawkę można także załadować ręcznie, według następującej procedury:

 

* Przełączyć dekoder na kanał TVP1 (nr 1 na liście kanałów).

* Wejść do menu AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA (nacisnąć klawisz MENU, a następnie 8.

* Nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu „Czy chcesz teraz zaktualizować oprogramowanie?”.

* Ponownie nacisnąć klawisz OK po pojawieniu się komunikatu „Aktualizacja oprogramowania jest dostępna. Naciśnij OK aby kontynuować”. Dekoder automatycznie rozpocznie aktualizację oprogramowania. Po aktualizacji dekoder automatycznie włączy się ponownie.

 

Po załadowaniu poprawki zmienia się numer wersji oprogramowania wyświetlany w menu WERSJA PROGRAMOWANIA (MENU–7–2).

 

Uwaga!

W czasie aktualizacji nie należy odłączać dekodera od sieci energetycznej i anteny." powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam ten dekoder od wczoraj i mam problem. Gdy włączam Tv LCD Sharp i Pace to dźwięk jest a obraz czarny. Wcześniej ktoś pisał, że najpierw trzeba włączyć Tv a potem Pace, niestety czasami i ta kolejność nie pomaga. Pomoże ktoś???

 

Radze, żebyś zaktualizował oprogramowanie TV Sharpa ze strony " http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl " wybierz tam model swojego tv itp i jak ściągniesz to dalsze instrukcje będziesz miał w pdf-ie. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych problemów. Życzę powodzenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...