Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj dostalem swojego Pace i mam problem z ustawieniem formatu obrazu. Na niektórych kanałach np tvn. obraz jest albo rozjechany, albo nie zajmuje calej powierzchni ekranu. Nijak nie moge dopasowac. Zmian dokonuje guzikiem HD na dole pilota. Ustawialem juz szeroki 16/9 i cala ta reszte. Na ferdku 8900 obraz sam sie ladnie ustawia do ekranu i twarze nie sa rozjechane, ani nie jest obraz powiekszony masakrycznie. Jak to ustrojstwo poustawiac. Mam TV Samsung b7000. Jak u siebie macie poustawiana na TV 16:9

 

Bo ferdek to dekoder a nie... :twisted::twisted::twisted:

dobra kończę wypowiedzi, bo mnie to już nie dotyczy...

Tylko patrzeć, jak post będzie miał 100.000 stron :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj dostalem swojego Pace i mam problem z ustawieniem formatu obrazu. Na niektórych kanałach np tvn. obraz jest albo rozjechany, albo nie zajmuje calej powierzchni ekranu. Nijak nie moge dopasowac. Zmian dokonuje guzikiem HD na dole pilota. Ustawialem juz szeroki 16/9 i cala ta reszte.

 

A wiedziałeś, że przy każdej zmianie kanału (niezależnie co wybrałeś przyciskiem HD) przywracany jest format obrazu na ten ustawiony w MENU, 4, 2 (USTAWIENIA TERMINALA - PARAMETRY TELEWIZORA, opcja FORMAT EKRANU TV). Dla mnie najlepsze jest ustawienie NORMALNY. Działa w ten sposób, że na tv 16:9 nie zoomuje i nic nie obcina - audycje 4:3 mają czarne pasy po bokach, a 16:9 wypełniają cały ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i chciałbym napisać tutaj że przyczyną problemów z VOD i HBO Digital był soft 125 po aktualizacji softu na 126 wszystko chodzi dobrze , powolne włączenie tego dekodera chyba już tak pozostanie ze względu na dysk .Mam fergusona 8900 i coś wiem na temat prędkości ,ważne że poprawili wyświetlanie kanałów i w/w HBO Digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wróciło do normy. Nie potrzebne są żadne sztuczki. Robisz jak opisano w instrukcji obsługi: kabel satelitarny podłączasz do WEJ. SAT 1, a w menu zmieniasz domyślne ustawienie typu konwertera na POJEDYNCZY. Na noc pozostawiasz dekoder w trybie czuwania. W trakcie nagrywania pojawi się zegarek na wyświetlaczu.

 

Jedyny problem jest w tym, że filmy VOD i HBO Digital są nadawane równolegle, ale nagrywa się jedna audycja na raz (albo HBO albo VOD). Dokładniej to HBO Digital jest nadawany od północy do ok. 7:00, a VOD całą dobę. Nie masz za bardzo wpływu na to, żeby nagrać HBO Digital zamiast CYFRA+ VOD. Ale jak złapiesz wszystkie filmy VOD to potem będą się nagrywać wszystkie filmy HBO Digital. Jednak dopóki nie masz wszystkich filmów VOD, to z nagrywaniem HBO może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na wyświetlaczu zobaczyłem tajemnicze E008, dekoder nie reaguje na pilota, ktoś wie, co to oznacza? Przeszukałem forum, ale tekstu E008 nie znalazło. Podejrzewam, że to jakiś błąd (Error 008), ale co było przyczyną? Wczoraj wieczorem nastawiłem nagrywanie programu HD - jedyna operacja, której nie wykonywałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mi DVBT w dekoderze, gdy telewizor to ma włącznie z czytnikiem kart?

a kupno dysku to nie problem....

To prawda że nie ma 2 głowic, ale za to ma cały pakiet SCT za free :D:D:D

 

I wszyscy mają taki sam telewizor jak Ty:D

Kup mi dysk będę wdzięczny skoro to nie problem ;)

Poza tym nie każdy uważa Fergusona za taką rewelację, do najtańszego Topfielda nie ma prównania i jest jeszcze kilka innych lepszych marek niż Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie. Jak to jest z odbiorem tego dekodera? Kiedys sledzilem ten watek ale potem dalem sobie spokuj. Teraz znowu zaczalem i tak. Mieszkam w krakowie. Poszedlem do punktu cyfry i mi powiedziano ze dostali 150 sztuk tych dekoderow ale nie moga mi go wydac. Gosc mi powiedzial ze musze czekac az przyjdzie jakies pismo z cyfry potwierdzajace ze mam ten dekoder dostac i z nim mam sie zglosic do punktu cyfry i wtedy mi wydadza dekoder. Jak to jest? Robil mnie w konia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem email do pomocy technicznej to mi odpowiedziali ze maja mase klientow i ze do kwietnia mozna czekac. Czy oni nie zwariowali. Jak sie wkurze to zloze rezygnacje z ich winy. Jest taka mazliwosc? I czy dostane jakas dobra teraz promocje jak bym podpisal na nowo umowe? Wtedy bym dostal pewnie od razu dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na wyświetlaczu zobaczyłem tajemnicze E008, dekoder nie reaguje na pilota, ktoś wie, co to oznacza? Przeszukałem forum, ale tekstu E008 nie znalazło. Podejrzewam, że to jakiś błąd (Error 008), ale co było przyczyną? Wczoraj wieczorem nastawiłem nagrywanie programu HD - jedyna operacja, której nie wykonywałem wcześniej.

 

Miałem podobny błąd kilka dni wcześniej.Pomógł restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam użytkownika dekodera Pace z konwerterem typu monoblock quad. U mnie w tej konfiguracji występuje problem braku kanałów z astry (komunikat brak sygnału). Ten problem występuje zarówno przy konwerterze marki maximus jak i opticum.

Jeżeli znalazłby się ktoś z takimi konwerterami to proszę o odpowiedz, czy też występuje taki sam problem lub ewentualną pomoc w jego rozwiązaniu.

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam użytkownika dekodera Pace z konwerterem typu monoblock quad. U mnie w tej konfiguracji występuje problem braku kanałów z astry (komunikat brak sygnału). Ten problem występuje zarówno przy konwerterze marki maximus jak i opticum.

Jeżeli znalazłby się ktoś z takimi konwerterami to proszę o odpowiedz, czy też występuje taki sam problem lub ewentualną pomoc w jego rozwiązaniu.

 

Serdecznie pozdrawiam

Konwerter centralny na hotbirda drugi obok po prawej patrzac z za talerza i do tego przełacznik disec masz tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...