Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od kilku dni jestem posiadaczem tego dekodera i zauważyłem taki problem na kanałach TVN-owskich co jakiś czas wyskakuje komunikat o słabym sygnale i nie można nic oglądać. Wszystkie inne kanały w tym czasie śmigają, ustawienie anteny 4,5 zielonego, podłączony na razie przez jeden kabel w ustawieniach też ustawione. problem jest tylko na kanałach TVN-owskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to już lat minęło jak było tłumaczone wszem i wobec, że w tunerach opratych na MHW nie wskazanie paska a jego kolor jest najważniejszy?

 

Wychylenie to pomiar napięcia ARW. To tlyko informuje o stanie płącza konwerter - tuner. Zaś istotnym jerst to co dociera do promiennika konwertera a tu informacją jest ocena wartości stosunku sygnał/szum opart agłónie na statystyce dokonywanej korekcji błedów. To drugie decyduje o możliwości odbioru. Mozna mieć niskie poziom sygnału ale o wyoskiej jakości jak duży poziom sygaąu ale o niskiej jakości.

 

Po drugie to co pokazujatunery po dawnej Cyfrze plus to pomiar jednego z transpodnerów a nie tego z którego odbeiramy.

Trzeba wejść w menu ustawianie anteny, wybrać zmianę parametrów i dokonać pomiaru. Ale pamiętać należy o tym aby pozostawić zdefiniowany domyślny transponder bowiem nie będzie aktualizacji oprogramowania i listy kanałów.

 

Niestety jak widać never ending story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie ustawień tego dekodera. Mianowicie strasznie wkurza mnie, że w nocy zaczyna pracować i ściągać jakieś VOD których wcale nie oglądam. Da się ustawić to jakoś aby w nocy siedział cicho, a ewentualne VOD pobierał w dzień? Bardzo głośno pracuje ten dysk i procesor.

Może korki w uszach pomogą ;). A tak poważnie. Ja mam 2 Pejsy i wcale ich nie słychać. Proponuję wymiankę zrobić w APS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając wsze posty,to czasami nie rozumiem o czym wy piszecie :mrgreen: . Nie wiem naprawdę co macie nie tak z instalacją.Mi na dwóch Pejsach jak na razie nic nie przycina i nie przycinało,nawet podczas mocnych opadów deszczu.Z wyjątkiem chmur burzowych z chwilową ulewą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...