Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To moim zdaniem nie jest wina dekodera. U mnie większość zwiastunów działa i w okienku podglądu, i w trybie odtwarzania. Ale np. "Alex Cross" jest czarny jak noc listopadowa. Nie tylko zresztą ten. Najwyraźniej problem po stronie nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się narzucać poprostu chciałbym uzyskać odpowiedź , dodam że dzisiaj pobrał mi się alex cross i to samo czyli klikam ok czarny ekran przez minutę i wyrzuca mnie do listy filmów. Może inaczej sformułuje pytanie czy wam zawsze działają wszystkie zwiastuny ?

NIe zawsze. U mnie większość działa ale zdarza się, że jakiegoś po prostu nie ma.

no ale bez kabla to może sobie pomarzyć o oglądaniu czegokolwiek.więc to nie taki pikuś

Ludzie robicie sensację nie wiadomo z czego. Kabel HDMI kosztuje 10 zł. I Cyfra czy nc+ nie dodawała go nigdy do Pace'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tutaj jakiś ogarnięty kolega napisał instrukcję jak zmienić ustawienia anteny na PACE'a żeby nie pobierał VOD. Próbowałem szukać, ale niestety bezskutecznie. Czy dałoby radę jeszcze raz je tutaj zamieścić?

Też jestem tym mocno zainteresowany. Szukajka nic mi nie znajduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robicie sensację nie wiadomo z czego. Kabel HDMI kosztuje 10 zł. I Cyfra czy nc+ nie dodawała go nigdy do Pace'a.

Do Philips'a też nie. I jakże się swego czasu zdziwiłem, jak do dekodera z kablówki zauważyłem dołączony kabel HDMI :)

Nie mogę sobie przypomnieć teraz, czy do Mediasata Cyfry+, też czasem nie dołączano kabla euroscart i we własnym zakresie trzeba było się w taki kabel zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robicie sensację nie wiadomo z czego. Kabel HDMI kosztuje 10 zł. I Cyfra czy nc+ nie dodawała go nigdy do Pace'a.

Do Philips'a też nie.

Mylisz się. Był okres kiedy do Philipsa ten kabel dawali, czego jestem naocznym świadkiem. Byłem tym zdziwiony i nawet miałem zamiar nie zwracać tego kabla, ale okazało się, że w instrukcji był wyszczególniony jako element wyposażenia dekodera. Kabel był "brandowany", z logo C+ na każdej wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam skrzywienie i zawsze sprawdzam czy zwracając dekoder jest on kompletny w/g wykazu, tu w instrukcji obsługi. Gdyby ten kabel nie był tam wpisany, sam byłbym nieuczciwy ;) Ale zdarzyło mi się, kiedy pierwszy raz oddawałem Philipsa, że sprzedawca właśnie wołał o kabel HDMI, a ja: STOP! nie ma kabla na wyposażeniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pięciu dniach wreszcie upragniona aktualizacja pace. Od poniedziałku byłem bez kanałów hd (odebrałem dekoder w poniedziałek i okazało się, że aktualizacja dostępna od piątku od godz.2 w nocy-dwa półfinały LM obejrzane w sd :shock: nowa definicji rozrywki :lol: ). Mam pytanie dotyczące menu w tych dekoderach. W Instrukcji są obrazki z pokazanym menu głównym (taka plansza z kwiatkami :D ) Macie coś takiego? U mnie wyskakuje od razu to prehistoryczne menu cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli można to jeszcze jedno pytanie. Czy podłączenie tego dekodera do netu jest warte zachodu? Można to zrobić bezprzewodowo? Gdzieś czytałem o przystawce (połączenie kablem też raczej nie będzie problemem bo mam router w tym samym pokoju co tv).

 

p.s. czy ncplus przewiduje jeszcze jakieś zmiany w tych dekoderach ? jest szansa na zmianę tego brzydkiego menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szansa na zmianę tego brzydkiego menu?

Nieco ponad miesiąc temu, przedstawiciel nC+ na ich forum, pisał, że przygotowywana jest nowa szata graficzna na dekodery Cyfry+ (zapewne ta sama co na dekodery nC+). Data jeszcze wtedy nie była znana, ale trochę im to już trwa :roll:

Dostęp do usług interaktywnych takich jak TVN Player, miał być tylko przewidziany na dekodery TurboBOX+ i MediaBOX+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u was zwisatun paranormal activity działa ?

Działa, ale podobnie jak na Philipsie potrzebuje chwili aby pojawić się. najpierw w lewym górnym rogu pojawia się czerwony znaczek i po jakiś 30sek rusza zwiastun.

Może to specjalne działanie aby zdążyć wyłączyć zanim dzieci zobaczą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest taka, że trzeba od wewnętrznej strony wyczyścić "zadymioną" szybkę, co zważywszy na oplombowanie dekodera jest praktycznie niewykonalne. Chyba że da się ją jakoś zdemontować od zewnątrz. Czytelności wyświetlacza nie poprawia też kolor niebieski jego świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest taka, że trzeba od wewnętrznej strony wyczyścić "zadymioną" szybkę, co zważywszy na oplombowanie dekodera jest praktycznie niewykonalne. Chyba że da się ją jakoś zdemontować od zewnątrz. Czytelności wyświetlacza nie poprawia też kolor niebieski jego świecenia.

Szybka nie jest "zadymiona" tylko wykonana z matowego plastiku, którego "odmatowić" się nie da :wink: W poprzednich wersjach Pace'a, tych od Cyfry szybka jest przeźroczysta. Swoją drogą ciekawe, jakiż to "inteligent" wpadł na pomysł wymiany czegoś, co było w miarę czytelne na takie barachło? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie mam tego jak teraz sprawdzić. Natomiast w całej masie innego sprzętu elektronicznego z wyświetlaczami, który mam w domu też okresowo pojawia się problem z czytelnością wyświetlaczy objawiający się pojawieniem poświaty wokół wyświetlanych informacji. I wiem, że na pewno nikt tam durnoty nie zrobił wstawiając matowe szybki, tylko z biegiem czasu zachodzą one specyficznym elektronicznym kurzem. Mikrofibra + płyn do mycia załatwia sprawę. No i na marginesie chciałbym zwrócić uwagę, że kowand pisze: "...widze nie jest to tylko przypalosc mojego Pace", a więc w domyśle, on też ma Pace'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowy plastik jest wstawiany do Pace'ów wydawanych z logo nc+ (wymieniłem niedawno Philipsa na takiego Pace'a). W starym, tym od Cyfry, mam normalny. Nie sądzę, że @kowandowi chodziło o kurz pod spodem, co się faktycznie zdarza, ale o ten nowy badziew z matową obudową na przodzie (choć mogę się mylić, nie czytam w myślach :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...