Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

weź wejdź w ustawienia anteny i wciśnij 9 i zmien autoatkualizacje a pid ustaw normlany. nie zmieni ci się lista kanalow a nagrywać będziesz mogl normlanie

autoaktualizację wyłączyłem przed zmianą satelity i nie pomogło.

 

Przestawiłem z powrotem na HB i tuner zaczyna nagrywać, dioda zmienia się na różowy kolor, nagranie można teoretycznie zatrzymać ale dioda dalej różowa a nagranie na liście się nie pojawia...

Już nie wiem co mu się porobiło :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj 22.03, padły mi kanały, działa tylkp TVP2 i Superstacja, wyskakuje "Brak sygnału z satelity" mimo że mam sygnał zielony czyli dobry, jak to naprawić, sąsiad ma to samo czy to wina połączeni NC+, stało się tak po przeprogramowaniu kanałów działało 1 dzień, a później walnęło.

Niekoniecznie może chodzić o antenę. Jak kiedyś tak miałem, że na chwilę wyłączyli mi prąd a akurat oglądałem telewizję i tuner był włączony. Gdy już go włączyli z powrotem okazało się, że na połowie kanałów mam brak sygnału. Po ponownym pobraniu listy, te kanały które nie działały zaświeciły ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyłączyć zasilanie a po chwili podłącz wciskając jednocześnie P- i P+

To jest jakaś forma resetu?

 

Problem udało się rozwiązać: przez to cudowanie z listą kanałów nc+, chciałem sprawdzić jak się sytuacja prezentuje na module cam, który miałem niepodłączony. Dlatego odłączyłem drugi kabel z pace i nakręciłem na niego szybkozłączkę (w tv ciężko się wkręca f-kę) i po skończonych testach podłączyłem z powrotem do pace zostawiając szybkozłączkę. Jak się okazało w gnieździe tv działała dobrze ale w pace ma problem. Tuner w końcu wyświetlił komunikat: nagrywanie wyłączone, bo nie ma sygnału na drugim wejściu mimo wybrania w menu konwertera twin. Jakby nie mógł tak od razu :wink:

 

Podsumowując: można wyłączyć aktualizacje, przestawić satelitę na inny i cieszyć się starą listą oraz pełną funkcjonalnością tunera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam dość irytujący problem z dekoderem Pace Pvr hd.Do dekodera mam podpięty za pomocą kabla hdmi telewizor Sharp LC46DH77EV.Problem polega na tym iż podczas włączania tv i dekodera obraz zaczyna śnieżyć.Śnieży przez kilka sekund po czym robi się czarny i znów zaczyna śnieżyć.Problem ten występuje również gdy wyłączę sam tv i po chwili go włączę wtedy również śnieży.Jedyne wyjście aby pojawił się obraz to należy wyłączyć dekoder i ponownie go włączyć.Do tv podłączony jest również komputer.Podczas przełączania między tv a PC nie ma żadnych problemów.Myślałem że to wina kabla ale na innym kablu hdmi też dzieje się to samo.Co ciekawe na kabli euro działa wszytko prawidłowo.Dekoder wymieniałem na inny już 2 razy gdyż z tamtymi był problem z nagrywaniem.Na wszystkich 3 dekoderach występował ten sam problem.Nie wiem czy te dekodery mają jakąś wadę czy jest jakiś konflikt między dekoderem a TV.Macie jakieś pomysły a może się spotkaliście z takim problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś dwa tygodnie temu przy okazji przedłużenia umowy zostałem zmuszony do wymiany mojego starego dobrego Pace'a na nowego z uwagi na fakt, że tym razem brałem go jako dekoder do multiroomu. Od czasu wymiany dzisiaj już trzeci raz rano wstaje patrze niebieska dioda i na wyświetlaczu napis "e508" :? . O co chodzi? Nie przypominam sobie, żeby takie coś zdarzało się na tym starym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam dość irytujący problem z dekoderem Pace Pvr hd.Do dekodera mam podpięty za pomocą kabla hdmi telewizor Sharp LC46DH77EV.Problem polega na tym iż podczas włączania tv i dekodera obraz zaczyna śnieżyć.Śnieży przez kilka sekund po czym robi się czarny i znów zaczyna śnieżyć.Problem ten występuje również gdy wyłączę sam tv i po chwili go włączę wtedy również śnieży.Jedyne wyjście aby pojawił się obraz to należy wyłączyć dekoder i ponownie go włączyć.Do tv podłączony jest również komputer.Podczas przełączania między tv a PC nie ma żadnych problemów.Myślałem że to wina kabla ale na innym kablu hdmi też dzieje się to samo.Co ciekawe na kabli euro działa wszytko prawidłowo.Dekoder wymieniałem na inny już 2 razy gdyż z tamtymi był problem z nagrywaniem.Na wszystkich 3 dekoderach występował ten sam problem.Nie wiem czy te dekodery mają jakąś wadę czy jest jakiś konflikt między dekoderem a TV.Macie jakieś pomysły a może się spotkaliście z takim problemem??

Ewidentny objaw walniętego kabla albo gniazda HDMI, częsty problem, zazwyczaj pomaga wyjęcie i włożenie wtyczek z obu stron bo potrafią nie stykać lub wymiana kabla...ale to nie do tego działu rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ten dekoder dopiero od tygodnia i mam pytanie:

 

Jak ustawić kanał według częstotliwości czy transpordera, a nie tylko automatycznie jak wyszukuje dekoder?

Chodzi mi o samodzielne wyszukiwanie poszczególnych kanałów.

 

Jak zablokować VOD żeby dysk ciągle nie mielił?

 

Mimo że mam włączony tryb eko to dysk włącza się o 4 rano i pracuje już bez przerwy dopóki nie włączy i nie wyłączy się dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOD nie da się zablokować przy obecnym sofcie... może coś zmienią w nowym, ale nic nie wiadomo konkretnie.

Kiedyś kolega pisał, że jest to możliwe (pewnie ok. 600 strony tego forum) ale mi się nie udało tego zrobić i odpuściłem

Kombinować z PID-ami można ale potem z kolei ludzie narzekają że inne rzeczy im przez to nie działają i tak w kółko... bez sensu. Podpiąć dwa kable jak ma być to będzie się wszystko szybko zasysać i szumieć nie będzie a jeśli słychać dysk to wymieniać dekoder póki są w punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR nie dostał jednak w weekend aktualizacji softu - może to i lepiej. Ale jest coś innego ciekawego - na nowej liście brak kanału HBO Seriale i nowe odcinki się nie wgrywają na dekoder, np. nie wgrał się nowy odcinek Profugos w czwartek/piątek i nie wgrał się nowy odcinek Spartakusa w sobotę/niedzielę... Czyżby po cichu operator wyłączył usługę czy też zmiana listy kanałów coś jak zwykle popsuła????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowałem "super listę" kanałów NC+ i pikając pilotem odznaczyłem na tych kartkach te które działają w moim pakiecie nie dublując ich co się zdarza.

W porozumieniu z osobistą przypisaną dożywotnio blondynką stworzyliśmy listę ulubionych zapamiętując ustawienia w PAjaCU i jest gorzej ale da się przywyknąć myślę, ale co z tego skoro będzie to trwało tydzień po czym operator nasz wszechwładny po licznych protestach i blokadach dróg z wysypywaniem zawartości dekoderów na tory, zlituje się i zapoda inną - jeszcze lepszą... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...