Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapięty pierwszy kabel - wskaźnik zielony

zapięty drugi kabel - czerwone

 

Czyli mam rozumieć że na dwóch kablach są dwa wskaźniki? (tak nakazywała by logika)

Pytam bo dekoder nagrywał mi przez dwa dni wszystko tak jak chciałem czyli zaprogramowane audycje a także jedno oglądam drugie nagrywam ale wówczas także miałem jeden wskaźnik! A teraz sie zje.... i nagrywa tylko to na czym jest włączony. Nie czaję tego - wiem że on lubi świrować (z lektury tego wątku) i teraz nie wiem czy to jego wina czy nie mam sygnału na drugim kablu? Mieszam bez przerwy tym kablem ale skąd mam wiedzieć skoro mam tylko jeden wskaźnik? Szału można dostać... Dzięki kolego za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy są zapięte dwa kable to sat1 służy tylko do oglądania a sat2 tylko do nagrywania. Jeśli jednocześnie oglądamy i nagrywamy np. TVP1 to obydwa wejścia są aktywne. Gdy tylko oglądamy i nic się nie nagrywa ani nie ściąga, to na drugim LNB w ogóle nie ma zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1 mam hb+astra a na 2 tylko hb, więc z astry nic nagrać wtedy nie można (tylko przez timeshift) :-) Chcąc zaprogramować coś z astry, muszę zmienić typ konwertera w menu na pojedyńczy, wtedy nagrywa z LNB1.

Edit: Tak to wygląda w moim dekoderze z dvb-t, soft 154. Ciekaw jestem czy te wszystkie modele tak mają. Być może w wersji bez głowicy dvb-t coś pozmieniano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.czy tez macie problem z odbiorem wiekszosci kanalow hd,m.in chodzi mi o kanaly takie jak tvn hd,c+film,sport,gol,weekend hd,eurosport hd czy hbo2 hd i hbo comendy hd.ciagle wyskakuje czarny ekran i napis ze slaby sygnal z satelity lub sprawdz instalacje antenowa.czy wystarczy ze przestawie troche antene.kiedys mialem podobny problem i poprawka anteny przyniosla skutek.dekoder posiadam pace hd pvr 500 gb.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy są zapięte dwa kable to sat1 służy tylko do oglądania a sat2 tylko do nagrywania...

 

Zgodnie z zamieszczanym tu kiedyś opisem pochodzącym z działu technicznego Cyfry- jest dokładnie odwrotnie: przy ustawieniu na TWIN to SAT2 służy do oglądania a SAT1 do nagrywania i obsługi VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pomyliłem 1 z 2 bo nie zaglądałem do tyłu już dawno.

 

Edit 15:48 : Jednak się nie pomyliłem. Po przyjeździe do domu, jeszcze raz to dokładnie sprawdziłem i na pewno sat1 mam do oglądania a sat2 do nagrywania. Jest więc dokładnie tak jak napisałem w poprzednich postach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.czy tez macie problem z odbiorem wiekszosci kanalow hd,m.in chodzi mi o kanaly takie jak tvn hd,c+film,sport,gol,weekend hd,eurosport hd czy hbo2 hd i hbo comendy hd.ciagle wyskakuje czarny ekran i napis ze slaby sygnal z satelity lub sprawdz instalacje antenowa.czy wystarczy ze przestawie troche antene.kiedys mialem podobny problem i poprawka anteny przyniosla skutek.dekoder posiadam pace hd pvr 500 gb.pozdrawiam

 

tez mam ten sam problem. wszystko bylo ok, pozniej aktualizacja listy kanalów i ciemność na kilku programach.

Może trzeba zmusić dekoder do ponownej aktualizacji listy programów, ale jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin87- tak, ja mam monoblocka Quad. Dwa jego wyjścia obsługują PACE a pozostałe dwa inne dekodery w innych pokojach.

Kupując monoblocka trzeba tylko pamietać, żeby była to wersja, która jako satelitę A ma ustawionego HotBirda a jako B- Astrę. Odwrotne wersje pracować nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem już kilka anten przy pomocy starego tunera Philips SD podłączonego krótkim kablem i telewizor 14 cali postawiony na nim.U siebie miałem najtrudniej gdyż muszę się wdrapywać z tym wszystkim po drabinie na dach.Można też ustawiać metodą na darcie ryja :lol2: lub przy użyciu komórki, ale tuner musi mieć dobry wskaźnik najlepiej numeryczny, a nie jak Pace 500 - pasek badziewasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...