Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż po około 2 latach użytkowania mam duży problem z PACE. Mianowicie pewnego pięknego wieczora włączam dekoder a tu zonk - nie działa.

Dekoder uruchamia się, da radę wyszukać kanały. Wczoraj zainstalowałem ostatni update i nadal dekoder nie chadza. Już mówię w czym rzecz. Dekoder dostał objawów tzw black screen. Menu dekodera wyświetla się normalnie(nazwy kanałów etc) ale ekran jest czarny. Nagrane wcześniej audycję także są "black screen - no audio" mogę każdą nagraną rzecz włączyć, ale oglądam wtedy czarny ekran ;). Próbowałem czyścić wsio z menu serwisowego(oprócz dysku) i nic nie pomaga. Myślałem, że skoro nagrane audycje odtwarza, ale jest "black screen" to może karta graficzna siadła. Znajomy uświadomił mnie, że dekodery nie mają kart graficznych... w takim razie co? Kodeki? Moduł jakiś? Jestem trochę zielony w te klocki. Myślę nad oddaniem tego g...na przy przedłużaniu umowy i wzięciem czegoś swojego do 1000 zł. Znajdzie się coś fajnego z nagrywaniem na USB do 1000 zł, własną listą kanałów i ogólnie czymś lepszym niż ten klocek PACE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj do przedłużenia, tylko wymień go lub oddaj już jutro :-) Ja mam go 3 lata i nic takiego mi się nie działo. Możesz kupić swój sprzęt, ale pod względem nagrywania będzie dużo mniej funkcjonalny, bo tylko z jedną głowicą. No i radzę poczekać do fuzji, jak już będzie wiadomo co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma opisane złącza do DVB-T : wejście ant. i wyjście ant. czyli jest jedna głowica z przelotką.

No i dobrze, po co obu głowicom przelotka?

A może to rozgałęźnik:

Wejście i następnie;

1 - DVB-T

2 - DVB-T

3 - wyjście np. do TV z DVB-T albo do następnego PACE PVR

W menu serwisowym znajdziesz listę urządzeń zainstalowanych w dekoderze.

Czy to ma znaczenie? Działa dobrze, można nagrywać z MUX1, oglądać MUX2.

A jak jest zbudowane? Zapłać Cyfrze za dekoder i zobacz do środka, zapewne będzie mała puszka ekranowana z wejściem i wyjściem, no i jeszcze jakieś złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to rozgałęźnik:

Wejście i następnie;

1 - DVB-T

2 - DVB-T

3 - wyjście np. do TV z DVB-T albo do następnego PACE PVR

Czy to ma znaczenie? Działa dobrze, można nagrywać z MUC1, oglądać MUC2.

Może być rozgałęźnik. Nieważne, ważne że głowice są dwie, dające możliwość odbioru i nagrywania z dwóch różnych MUX, a nie MUC

W menu serwisowym znajdziesz listę urządzeń zainstalowanych w dekoderze.

Naprawdę? Udzielasz mi tej samej rady co ja Tobie tutaj? https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=711296#p711296

A jak jest zbudowane? Zapłać Cyfrze za dekoder i zobacz do środka, zapewne będzie mała puszka ekranowana z wejściem i wyjściem, no i jeszcze jakieś złącze.

Z Twoją głową coś nie tak, czy uważasz, że to ja mam z nią jakiś problem? W którym miejscu zdradzałem chęć rozpruwania dekodera dla poznania jego budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cyfra+ to moja pierwsza tel.sat.

Dostalem Pace i juz sie nie ciesze.

 

Pytania:

1.Dekoder nie uruchamia sie w ogole (swieci sie tylko czerwona dioda) jesli mam podpiety kabel antenowy, jesli odlacze kabel ant. to Pace wlacza sie bez problemu - moge wejsc do Menu itp. Czy to normalne? (Pace podpiety do TV po HDMI)

2.Zainstalowalem antene cyfry+konweter twin (zestaw promo za 69pln)

Dekoder polaczylem na razie 1 kablem z konwerterem.(gniazdo sat 1 w Pace)

Dekoder ustawiony na konwerter pojedynczy - czy ok czy musze zmienic na twin (nawet jak jest 1 kabel podpiety)?

3.W zwiazku z pkt 1 kabel antenowy podpialem po uruchomieniu dekodera i chcialem szukac satelity (ustawic czasze itp). Czy dobrze robie?

4.Czy miernik bardzo przyspieszy znalezienie sygnalu? Nadal nie mam pewnosci ze w zwiazku z pkt 1 i 3 w ogole mam mozliwosc znalezienia sygnalu.

5.Jakie sa stawki w Krakowie za instalacje satelity - ustawienie :)

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Amator... :(

 

Ciekawostka:

Wczoraj byl u mnie Pan Miernik Satelita Czarodziej :)

Ad.1 Moj dekoder podlaczony z nieustawiona antena w ogole nie chcial sie uruchamiac.., bez podłączonej anteny do gniazda uruchamial się bez problemu.

Pan Czarodziej ustawil antene na innym dekoderze najpierw a potem dopiero podlaczyc moj dekoder i wszystko hula.

 

Napiszcie proszę co z aktualizacja softu - czy aktualnie dostępna najnowsza wersja jest stabilna czy zostawić taką jaką mam?..sprawdzę wieczorem jaką mam aktualnie wgraną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 głowice DVB-T (i więcej), można obsłużyć jednym sygnałem, co jest niemożliwe przy głowicach satelitarnych.

 

I to jest cenna informacje :smile:

 

Sugerowałem się właśnie głowicami satelitarnymi oraz konfiguracją odbiorników satelitarnych, które pozwalają na wymianę głowic.

Wtedy taka wymienna głowica DVB-S/S2 występuje najczęściej w postaci wejście i wyjście/przelotka.

Również głowice DVB-T występują w takiej konfiguracji - jedna głowica z wejściem i wyjściem, np. http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-h ... -vu-ultimo

Nie natknąłem się też na informację, że taka głowica może być podwójna.

Ale sprawdziłem mojego Pace'a i rzeczywiście można nagrywać jeden MUX a oglądać inny - no to mnie pozytywnie zaskoczył tunerek. A się go naszukałem, bo właśnie nie szło dostać wersji z DVB-T, a jak już znalazłem punkt gdzie był dostępny, to był kłopot z wydaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Ojciec dostał ten dekonder w zamian za zepsuty 10letni Philipsa.

Podpięliśmy kablem HDMI, wsunęliśmy kartę - naciskam guzik 'włącz' i nic się nie dzieje. Niebieska kontrolka świeci się cały czas, pilot wchodzi w tryb TV tzn zapala się czerwona kotrolka na nim, odbiornik TV coś 'widzi' bo wybór AV źródła HDMI wyświetla 720p i to by było na tyle.

 

Zgupiałem.

Co mogłem przegapić? Prośba o sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po sprawie, karta była jak w starym, Marek, dzięki za potwierdzenie :)

Jeszcze nowe [?] zasady aktualizacji od ptku do pon, czyli trzeba nam zaczekać i uzbroic się w cierpliwość.

Pierwsze wrażenie takie sobie względem starego, tzn. wolny start, nim ukaże się kanał trzeba czekać o kilka sek dłużej niż na starym, myślicie aktualizacja pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,włśnie wymieniłem Pace i mam problem z TVN Turbo HD wszystkie programy chodzą bezproblemowo a na tym wyświetla że brak sygnału,przejżałem instalacje nawet zmieniłem konwenter i dalej to samo,może poczekać do piątku i jak pobierze nowe oprogramowanie i nową liste będzie dobrze,

właśnie pobrałem liste z tych parametrów Częstotliwość: 10892

Polaryzacja : POZIOMA

SYMABOL RATE: 27.5

FEC 3/4

SYGNAŁ 22kHz :NIE

PID 227i jest ok,znaczy trzeba czekać do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

 

właśnie przedłużyłem umowę i wynegocjowałem zamianę mojego starego Philipsa PVR 250 na nowega PEAC'a 500.

I tu mam zagwozdkę: myślałęm, że nowy dekoder=szybsze działanie, fajniejszy wygląd i bardziej przyjazne menu, niestety - po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tego wątku mam POWAŻNE obawy co do tej zamiany.

Krótko: brać tego Peaca czy zostać przy Philipsie, który mimo swoich wad obraz ma świetny?

Proszę o info, bo jutro chciałem wymienić sprzęcik.. :)

:?:

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Udzielasz mi tej samej rady co ja Tobie tutaj? https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=711296#p711296

Z Twoją głową coś nie tak, czy uważasz, że to ja mam z nią jakiś problem?

Przepraszam. Miałem inne intencje, te linijki na pewno nie były do Ciebie. Oczywiście MUX, klawisz za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: brać tego Peaca czy zostać przy Philipsie, który mimo swoich wad obraz ma świetny?

Proszę o info, bo jutro chciałem wymienić sprzęcik.. :)

:?:

dzięki

Pace na pewno jest trochę lepszy od Philipsa. Ja zamiany nie żaluje, może temu że trafiłem na wyjątkowo udany egzemplarz. Niektórzy nie mieli takiego farta... Jak Philips Ci chodzi w miarę przyzwoicie to nie ryzykuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

 

właśnie przedłużyłem umowę i wynegocjowałem zamianę mojego starego Philipsa PVR 250 na nowega PEAC'a 500.

I tu mam zagwozdkę: myślałęm, że nowy dekoder=szybsze działanie, fajniejszy wygląd i bardziej przyjazne menu, niestety - po przeczytaniu kilkudziesięciu stron tego wątku mam POWAŻNE obawy co do tej zamiany.

Krótko: brać tego Peaca czy zostać przy Philipsie, który mimo swoich wad obraz ma świetny?

Proszę o info, bo jutro chciałem wymienić sprzęcik.. :)

:?:

dzięki

 

 

Po pewnym czasie jak go opanujesz to nie wydaje się taki straszny jak za pierwszym włączeniem. Choć jest strasznie wolny to fakt. Do mojego Amico się nie umywa więc Pace leży w salonie gdzie rzadziej się go używa.

 

Czy drugi przewód antenowy jest tylko po to żeby nagrywał jedno nagranie, a przy tym oglądając co innego czy jeszcze ma jakieś inne funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi kabel jest po to aby dekoder mógł robić dwie różne rzeczy z sygnałem sat. Jeśli coś oglądasz, a w tym czasie masz zaplanowane nagranie to bez drugiego kabla może zdarzyć się, że będziesz musiał z czegoś zrezygnować, analogicznie jeśli w czasie oglądania "zaplanowane jest" pobieranie VOD to przy jednym kablu pobierać się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...