Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NAUCZ SIĘ CZYTAĆ!!!!!!!
Ja jakoś tak samo to zrozumiałem.
Rozkręciłem SWÓJ dekoder...
Swój? a od kiedy to Cyfra+ sprzedaje ten dekoder na własność?
...a później , oddałem do C+ gdy nadmiernie się wieszał!!! Czytaj od A do Z...

Naprawdę, wielka różnica... Oddać naruszony i na dodatek felerny sprzęt, a na koniec patrzeć się z uśmieszkiem w sklepie jak ktoś inny to bierze.

 

Jak wygląda sprawa z głośnością wentylatora zainstalowanego w dekoderze? I jakie są jego wymiary, bo z tego co widzę nie jest on lutowany, tak więc nie powinno być raczej problemów na ewentualną wymianę na coś cichszego ;p

 

Swoją drogą, ciekawe kto wymyślił w Pace instalację dysku do góry nogami, może i będzie działał, ale jak długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny problem z nagrywaniem! Chcialem nagrac audycje w nocy z MTVNHD. Oczywiscie w spisie nie ma mtvnhd ale jade programowanie reczne. Ustawilem poczatek na 2 w nocy, koniec na 4, sam wpasalem nazwe nagrania, utawilem kanal i co.........? Rano sie budze, wchodze w moje nagrania i oczywiscie nic nie ma!!!!! Czy jestem odosobniony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Twój problem, krótko po instalacji nowego oprogramowania chciałem również nagrać audycję z MTVN HD - niestety nie dało się, ani ręcznie, ani poprzez EPG, nawet poprzez bezpośrednie wciśnięcie czerwonego przycisku na pilocie. Wyłączyłem dekoder z prądu na chwilę, po ponownym uruchomieniu można było nagrać na kanale MTVN HD - oczywiście nagrywanie ręczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś PACE z spliterem. Niestety po upgrade do wersj i 125 znaczaca pogorszyła sie współpraca mojego pace z spiterem modyfikowanym by LeśnyDziad :( np. TV4 permanenty napis nieobsługiwany system kodowania, Carton Network ciagłe zwisy (brak karty) ... :(

Znacie jakąs radę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja VOD jest makabryczna

klika dni włączony do sieci (dwa kable) a 2 pozycje dostępne !

 

Czytając wcześniejsze posty co do pracy dekodera - diody

najczęściej rano sprawdzam stan i okazuje się że dioda pali się na niebiesko i na wyświetlaczu jest godzina

z opisu zmiany softu miały być 3 stany:

- czerwona dioda dekoder w stanie standby na wyświetlaczu nic

- czerwona dioda dekoder w stanie standby na wyświetlaczu zegar - zapis na dysk vod lub zaprogramowane nagrania

- niebieska i nr programu normalna praca

jak jest u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETkarczy ma rację, i wspomnę jeszcze o tym, że C+ jako jedyna, nie oddaje używanych dekoderów innym klientom! Chodzi tu o wszystkie dekodery!!!!!

Dostaliście kiedyś dekoder z rysami czy używanym pilotem?? Chyba nie , co?

Dekoder po zwrocie trafia na serwis C+ w Tychach. Tam wymieniają obudowę na nową, wgrywają soft, sprawdzają elektronikę i uzbrajają go w nowe opakowanie, nowego pilota i wszystkie nowe kable! Naklejają nową gwarancję i jeśli jest ok, trafia do klienta!!!!

NIE MA MOZLIWOŚCI BY UŻYWANY DEKODER OD KLIENTA OD RAZU TRAFIŁ DO KOLEJNEGO KLIENTA!!!!

Sprzedawca (klient ja to nazwałem) straci autoryzację jak zrobi taki numer!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I tu Kolega "instalatorWawa" może się przynajmniej częściowo mylić. Ja przy zeszłorocznej wymianie tunera (STRONG 6860) po awarii poprzedniego otrzymałem tuner z wyraźnie używanym pilotem (powycieranym od spodu). Miało to miejsce w jednym z punktów Cyfry w Kielcach (o ile dobrze pamiętam był to VOBIS). Tak że chyba różnie z tym bywa.

Pozdrawiam

lisu75 - Zagnańsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w grudniu 08' w Centrum Cyfra+ we Wrocławiu wydali mi w ramach wymiany kompletny zestaw Phillips PVR HD, poprzedni dekoder (także Phillips PVR HD) zabrali wraz ze "starymi" akcesoriami (oczywiście baterie, pilot itp były już rozpakowane).

Zresztą z tym "odnawianiem" dekoderów może być różnie, rok temu wymieniałem dekoder właśnie z powodu iż na dzień dobry nie działała irda w odbiorniku, a tego typu problem powinien być chyba od razu wyłapany. Chodź nie wiem, może to była całkiem nowa sztuka i w tym przypadku to raczej Pace zawinił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny problem z nagrywaniem! Chcialem nagrac audycje w nocy z MTVNHD. Oczywiscie w spisie nie ma mtvnhd ale jade programowanie reczne. Ustawilem poczatek na 2 w nocy, koniec na 4, sam wpasalem nazwe nagrania, utawilem kanal i co.........? Rano sie budze, wchodze w moje nagrania i oczywiscie nic nie ma!!!!! Czy jestem odosobniony???

 

Przećwiczyłem wczoraj nagrywanie MTVNHD.:

Wszedłen na ten kanał,wcisnąłem B,MOJE NAGRANIA, B PLANOWANE,NAGRAJ NOWE (czerwony przycisk),otworzyło się okienko gdzie z góry na dół było:

NAZWA MTVN HD i data i godzina

DATA

NR KANAŁU

START

KONIEC

i coś jeszcze

Tu zmieniłem godziny nagrania i nacisnąłem OK

Nagrało nocną audycję (od 1-szej do 2-giej)

Ale trzeba mieć b.dużo cierpliwości bo reakcja na naciśnięcie kolejnych klawiszy następuje po prawie pół minuty,

należy przycisnąć i zobaczyć czy niebieska dioda na dekoderze mrygnie,jeśli nie poczekać i znowu próbować aż mrygnie.

I tak kolejno przechodzić do następnej strony menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które maja ten dekoder i korzystają z hbo digital

czy przy "filmie podróż do wnętrza ziemi" odtwarzanie kończy się po 33 minucie i wraca do menu?

problem dotyczy tylko tego filmu... :/

wcześniej nie wchodziłem w ta usługę..i trochę mnie to :censored:

Film wgrał Ci się z błędem. Albo wymiana dekodera, albo ktoś zna sposób na wykasowanie HBO Digital, żeby dekoder jeszcze raz ściągnął film na dysk (tak jak to można zrobić przy VOD). Inaczej happy endu nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro leci na hbo... :jupi:

 

tylko wymiana dekodera...chyba ze ponownie film pojawił by się w ofercie(czyli był usunięty i ponownie udostępniony..)

 

tzw peszek..myślę ze ma to związek z nowym softem i tym ze dekoder sam się włącza w nocy..poczekam na kolejna wersje softu..jak dalej będzie coś nie chodzić to wymienię na inny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film wgrał Ci się z błędem. Albo wymiana dekodera, albo ktoś zna sposób na wykasowanie HBO Digital, żeby dekoder jeszcze raz ściągnął film na dysk (tak jak to można zrobić przy VOD). Inaczej happy endu nie zobaczysz.

 

Przecież było niedawno - można otworzyć, podłączyć dysk do kompa i kasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ETkarczy

 

wiem o tym doskonale...ale z założenia nie grzebie w czymś co nie jest moje...

 

@pepe1974

zgoda lecz potem najprawdopodobniej nie wyłącza się,tj rano dekoder jest włączony(nie stand by) wyświetla zegar.

 

zobaczę co przyniesie nowy soft...dekoder dalej lubi się zresetować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z rana ciągnie już VOD

- czerwona dioda dekoder w stanie standby na wyświetlaczu nic

- czerwona dioda dekoder w stanie standby na wyświetlaczu zegar - zapis na dysk vod lub zaprogramowane nagrania

- niebieska i nr programu normalna praca

 

Czyli jak ciągnie VOD lub nagrywa

winno być: niebieska dioda i zegar

czy czerwona dioda i zegar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak.

Jeśli coś właśnie oglądasz na TV (a w międzyczasie dekoder zaczał pobierać VOD), to po wyłączeniu go do trybu stand-by zaświeci zegar i zapali się czerwona dioda.

Natomiast jeśli dekoder zaczyna pobierać VOD przy wyłączonym dekoderze (stand-by), to zaświeci niebieska dioda z zegarem.

Chyba zrozumiale napisałem? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do problemu zaniku sygnału wizji. Niektórzy twierdzą że się tuner resetuje. Proponowałbym rozdzielenie tych dwóch opcji.Reset to start tunera od zera, tak jak włączenie z pilota, a zanik sygnału wizji to krótka przerwa w obrazie.To co ja zauważyłem to:

1.Przerwa sygnału wizji nie wpływa na przerwę sygnału fonii ze złącza optycznego.(wykluczam przerwy z konwertera)

2.Przerwy sygnału wizji występują nie na wszystkich złączach hdmi jednakowo. Na pierwszym i drugim motoryczne przerwy, zaś na trzecim z przodu tv chodzi bezbłędnie.

3.Media center chodzi na wszystkich złączach prawidłowo.

Kabel wykluczam, bo mam bardzo dobry, zresztą na innym sprzęcie złącza pracują.Wniosek więc jest tylko jedyny, tuner i jego poziom sygnału wyjściowego.Panowie z cyfry, tego nie da się chyba usunąć zmianą softu.Moim zdaniem sprzęt do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...