Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dekoder "dziadowski" Ariva 200C i napisy na HBO działają praktycznie zawsze (połączenie HDMI) a na Pace PVR napisów na HBO nie ma w ogóle. Zaznaczyłem "dziadowski" ponieważ nie ma dobrej opinii wsród forumowiczów i czesto na Clone+ zawiesza się co potwierdzam. Ale jakość dźwięku i obrazu są wystarczająco dobre. Zresztą Pace PVR też na clonie się zawiesza. Może to wina Clona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to wykupuje się opcję HD kanałów HBO żeby dekoder Pace podłączać przez euro i oglądać wersję SD kanałów HBO. Coś nie po kolei. A te tłumaczenia konsultantów też mi są znane. Napisałem też do HBO w sprawie napisów. Po tygodniu przyszła odpowiedź, że sprawdzili i faktycznie brak napisów, lecz oficjalnie Cyfra nigdy nie zgłosiła do nadawcy żadnych problemów. I tak abonenci robieni są w konia - ważne, że płacą abo i dzierżawę. A dziadostwo napisów nie ma. Oby po udanej fuzji dekodery Pace odesłano z powrotem do magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kroczek12 sprawdziłem specjalnie teraz (bo nawet zapomniałem o tych ulubionych) i u mnie działa.

Nie działał mi Canal+ po aktualizacji :D ale ponowne wyszukanie kanałów (choć robił sam jedno po aktu.) pomogło.

 

Wszystko bym przeżył ale nie działający EPG (bo co to za frajda na tvp1 przełączać by on się obudził) to najdotkliwsza wada. Uzależniłem się od EPG a działało ono bezbłędnie na moim poprzednim dekoderze, a był to ten malutki prosty PACE :) jedynie na eurosporcie się nie włączał (ale z innego kanału już można było Euro... podejrzeć). A tutaj taki zaawansowany dekoder a gubi ten EPG.

 

Ale nie ma co narzekać - dekodery Cisco w UPS czasami mają tendencję do samoczynnego czyszczenia nagrać z dysku i innych przygód, a nie można nic z tym zrobić bo to wina softu niby. I problem od chyba prawie 2lat istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza rozdzielczość to 1080i, a potem można ustawić na 720p. Są to formaty HD, ustawienie zależy od rodzaju odbiornika (1080i-full HD, 720p-HD ready). Ja mam też ustawione na zoom 16/9 tak aby proporcjonalnie rozszerzał obraz 4:3 do 16:9 bez rozciągania obrazu tylko w poziomie. Polecam kupić też średnio dobry kabel HDMI bo te najtańsze łapią zakłócenia od innych urządzeń, co szczególnie może byc widoczne na obrazie HD.

Zrobiłem dokładnie tak jak piszesz i działa fajnie.dzięki

 

Ale...

Jest problem z kinem domowym. Tzn. głośniki gdy je przełączam na tryb żeby pracowały razem z sat nie działają:( normalnie chodzą w trybie odtwarzania filmu. Ale to już nie jest wina pace.

 

Może to problem sygnału na SPDIF albo ustawień w kinie domowym? Ja mam fonię po SPDIF i wszystko działa poprawnie, jednakże nie wszystkie programy nadają w Dolby Digital. Może tak być, że masz kino ustawione tylko na DD (AC3) i kino innego sygału fonii nie dekoduje. Czasem też trzeba przestawić fonię MPEG na PCM (przeważnie tunery kina domowego i kina domowe nie dekodują fonii MPEG) i też w głośnikach będzie cisza. Proponuje więc ustawić ustawienia na auto a w przypadku MPEG ustawić na PCM :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy po aktualizacji do softu do ver. 152 również macie problem z przyciskiem ulubione? Mi w tym sensie nie działa ze nie mogę włączyć krzyżyka czerwonego czyli aktywacja wybranych kanałów i przeskakiwanie po nich szczalkami omijając te kanały nie wybrane do ulubionych.

 

Czerwony? A nie zielony krzyżyk? Bo jak czerwony to chyba piszesz o nie tym dekoderze co trzeba.

Jeśli chodzi o brak ulubionych w dekoderze po aktualizacji to norma. W obu PVR tak czasem się robi że trzeba ulubione ustawiać na nowo:

1. po aktualizacji

2. czasem po wyszukiwaniu kanałów też potrafi ulubione wyzerować

Mogli by dać możliwość zapisu tych ulubionych na pendrive albo synchro z ich serwerem żeby kopia zapasowa była, ustawianie ich na nowo odbiera chęć do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że Mercedesy będą wymieniane na Mercedesy a pace'y i sagemcom'y i philips'y na te same pace'y i sagemcom'y i philips'y, nowi klienci będą mieli może wybór ale starzy zostaną z tym g.....m które mają :)

 

Rozwiążesz wtedy umowę i podpiszesz nową z zastrzeżeniem korzystania tylko z Monster boxa.

 

Jeśli nie będę mógł wymienić, to natychmiast zrywam swoją 9 letnią umowę z Cyfrą i podpisuję nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedziecie na te dekodery od cyfry,aż żal mi Was!

W czym problem kupić sobie niezależny dekoder? (niektórzy nawet zerwią umowe dla wymiany dekodera - śmiech na sali :lol2::crazy: )

U mnie Pace śmiga,mogło by być lepiej ale życie nie polega na dekoderze!Fakt że mam go w pokoju w sypialni i często z niego nie korzystam.

Mam 4 niezależne dekodery i nie marudze na Pace etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no narzekamy bo tu nie chodzi o wodotryski tylko o podstawowe funkcje które każdy tani dekoder powinien mieć, nie mówiąc już o tym PACE.

Aczkolwiek każdy operator ma jakiś problem z dekoderami (albo prawie każdy) tak więc mnie to nie dziwi ale nie ułatwia to życia.

Może ludzie byli by bardziej wyrozumiali gdyby nie było dzierżawy za ten dekoder :) ... nie wiem jak w N'ce ale w UPC nie ma żadnych dzierżaw nawet za PVR HD.

 

Gdyby w rozsądnej cenie dało się kupić dwugłowicowy dekoder to pewnie takie rozwiązanie bym wybrał ale dla mnie to przesada też dać prawie tysiąc lub więcej za takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pace za free od grudnia 2009r.Jakbym miał za niego płacić to bym na pewno go nie wziął.A i tak kupiłem porządny dekoder pod cyfre i bardzo go chwale.

Ogólnie to pace kiedyś siądzie całkiem,dysk się zużyje itd a więc nie bądź zdziwiony ze operator nalicza dzierżawe za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony nie jestem że nalicza, bo taka dzierżawa przy takim sprzęcie z dyskiem to czasem dobre wyjście - bo gwarancje masz przez cały czas i spokój. Więc zgadzam się tutaj z Tobą - tylko te podstawowe funkcje (bo wybaczę mu jak coś nie nagra nawet itp.) troszkę irytują (brak napisów HBO, EPG działający jak mu się podoba choć to taka prosta funkcja).

 

Już mu wybaczę nawet jak mi się sam raz na tydzień wyłączy ;) bo wiem że to mało i da się z tym żyć.

Trzeba też wymagać jakości bo w końcu będziemy dostawać coraz gorszy sprzęt...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek_m_11, pobieranie choćby symbolicznej opłaty dzierżawnej za nie w pełni sprawny sprzęt, to zwykła bezczelność.

 

Co nas może obchodzić amortyzacja sprzętu zakupionego przez niezależny podmiot gospodarczy?

 

W biznesie ponosi się ryzyko swoich działań i jeśli kupuje się zły sprzęt, to niesie to zwykle dalsze konsekwencje.

 

Dlatego Cyfra+, powinna odstąpić od pobierania opłat za dzierżawę dekodera Pace PVR, aż do chwili, kiedy ów dekoder nie zacznie funkcjonować bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej tak powinno być - bo jeśli tych wad by nie było i działałby bezproblemowo (wiadomo wadliwy egzemplarz się trafić może bo to tylko sprzęt) to i te 20zł dzierżawy można zdzierżyć.

A tak pozostaje niesmak (może jak skończy mi się ta umowa wynegocjuje ten dekoder bez opłat? puki co zawsze szło coś z abonamentem wynegocjować na utrzymaniu - ale w końcu jest się abonentem pare dobrych lat)

 

Ale pochwalić jeszcze PACE'a można za wygląd - bo hmm moim zdaniem prezentuje się nawet elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystkie dekodery u operatorów mają jakieś "wady",niedociągnięcia i jakoś przez tyle lat nikt z tym nic nie zrobił i się na to prędko nie zanosi....

Zastanawiam się czy jakby cyfra sprzedawała ten dekoder za np 1000 zł to ilu by go kupiło? Oczywiście z gwarancją na 24 mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że ich nie sprzedaje za 1000zł tylko dzierżawi nie usprawiedliwia ich.

Tak to fakt iż prawie w każdym dekoderze jest "coś" i jest to prawie u każdego operatora.

 

Pytanie tylko jak wielkie są to wady itp.

Nie ma idealnych dekoderów, nie ma idealnych operatorów tel. internetowych czy też telewizyjnych... no nie ma "najlepszego". Ale czy to znaczy, że mamy na wszystko przymykać oko i powstrzymać się od dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Cyfra+, powinna odstąpić od pobierania opłat za dzierżawę dekodera Pace PVR, aż do chwili, kiedy ów dekoder nie zacznie funkcjonować bez zarzutu.

Problem jest chyba głębszy. Zawsze mogą Ci przecież zaproponować dekoder bez PVR i bez VOD. Właśnie z dzierżawą 0zł.

Tylko dla mnie VOD i PVR to aktualnie podstawa cyfrowej tv. Dlatego Cyfra+ musi oferować te usługi - a jak by mogła to robić bez oferowania odpowiedniego sprzętu ?

Jakby pozostali operatorzy satelitarni mogli sprzedawać pakiet Canal+ w rozsądnej cenie to IMO Cyfra by się lepiej i szybciej wzięła do roboty. A tak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie jak sama jazda z tym sprzętem do punktu jest w[beep]iająca a przecież nie mają samych nowiutkich i możesz dostać [beep]o, które przed chwilą ktoś zwrócił....

I tak wkoło Macieju.....

Płacę - wymagam. A praktycznie opinie które tu przeczytałem nt. PACE ostudziły mój zapał co do Cyfry+ (do myśli o 80cm talerzu na balkonie przywykłem.... :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...