Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę też aby ilość podłączonych kabli wpływała na prędkość pobierania, w końcu dek pobiera te audycje w trybie standby (no chyba że coś nagrywasz i wtedy jedyny kabel jest zajęty).

No niezupełnie, bo przy dwóch kablach dekoder może pobierać VOD w trybie normalnej pracy, w czasie oglądania programu. Ogladamy z wejścia 2 a VOD pobierany jest z wejścia 1 (o ile w tym czasie nie nagrywamy innego programu). Dekoder jest w stanie jednocześnie nagrywać na bieżąco oglądaną audycję dla funkcji Timeshift i zapisywać jednocześnie pozycje z VOD. A więc jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem z rana to przez kilka dni z rzędu była niebieska dioda, dzisiaj za to mrygala czerwona dla odmiany :-) zajęcie dysku mam na poziomie 20% więc niebieska dioda nie ma nic do tego, a zresztą czemu wam to przeszkadza? Niebieski to w sumie ładny kolor, większość posiadaczy golfa bardzo go lubi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasylek Nie zagłębiałem się w ten temat więc przyjmijmy, że masz rację

 

@misioq Wydaje mi się, że zajętość dysku, którą można podejrzeć w ustawieniach Moich Nagrań dotyczy obszaru dysku na którym znajdują się nagrania, czyli tej 350GB partycji a nie tej na której zapisują się VOD. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, ale wcześniej pisali że mieli niebieską diode przy zajetosci dysku na poziomie 80% i raczej tylko tak można to sprawdzić, więc tylko napisałem że u mnie jest dużo mniej, a i tak niebieska dioda świeciła się....

Zresztą te 150GB to 30% powierzchni dysku, plus moje 20% daje w sumie 50% zapełnienia, dalej sporo brakuje do 80%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska dioda przeszkadza głównie ze względu na irytującą jasną poświatę. Ale nie tylko. Ja przez jakiś czas używałem "rozdzielacz" (dwa wejścia - jedno wyjście) sygnału HDMI. Sprzęt automatycznie przełączał na to wejście z którego dostawał aktualnie sygnał. Jeśli na Pace świeciła się niebieska dioda, mimo wyłączonego tunera, sygnał nie był przełączany na inny sprzęt, np. DVD. Musiałem więc dosłownie nurkować pod telewizor i przełączać sygnał ręcznie. W końcu miałem tego dosyć i zmieniłem połączenia kabli całego sprzętu a mam parę gratów pod telewizorem. A cała zabawa przez taki "drobiazg" jak niebieska dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie działa? nie nagrywa? nie reaguje na przycisk REC? nie rozpoczyna zaplanowanego nagrania? trochę więcej szczegółów.

 

Jak softu nie było to nie było,teraz jest co parę dni nowy.Ciekawe jakie nowości w tej aktualizacji.

 

i nawet leci przez cały tydzień;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w warszawskim Aps-e Cyfry + udało mi się dorwać Pace produkcji Węgierskiej. Miła Pani pogrzebała w magazynie i znalazła jedną sztukę, do tego używkę. Jutro wracam do domu i okarze się, czy warto było tyle kombinować.

Panie i Panowie warto było szukać dekodera z węgierskiej produkcji. Obraz na tym dekoderze, w porównaniu do dwóch poprzednich jest ostrzejszy, a różnica między programami SD a HD bardziej widoczna. Niestety do Philipsa jeszcze mu trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z philipsa nie korzystałem więc nie mam porównania, ale mój PACE był składany na Ukrainie i nie narzekam na jakość obrazu na kanałach HD, a różnica między kanałami SD a HD jest znaczna i wyraźna - u Ciebie dopiero na trzecim "bardziej widoczna". Myślę, że powinieneś poszukać problemu gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przekaz analogowy żeby ustawianie anteny miało poprawić jakość obrazu, przy przekazie cyfrowym obraz albo jest albo go nie ma, raczej może to być problem z kompatybilnością (w przypadku sagemcoma jest kilka telewizorów które nie chcą z nim współpracować, być może Pace też tak ma), ale skoro jesteś już zadowolony to problem rozwiązany;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przekaz analogowy żeby ustawianie anteny miało poprawić jakość obrazu, przy przekazie cyfrowym obraz albo jest albo go nie ma

Nie żartuj. Po co byłyby wówczas anteny o różnej średnicy "talerza" ? Po co polecanoby antene 80cm do HD ?

To podobna bzdura jak taka,że jakość kabla HDMI nie ma wpływu na jakość sygnału trafiającego do telewizora/monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa antena jest polecana dlatego aby podczas trudnych warunków atmosferycznych jakość sygnału nie spadła na tyle mocno by obraz przerywał. Na antenie 60 cm również można oglądać Hd i wcale obraz nie jest gorszej jakości. Także kolego jak się nie znasz to się nie wypowiadaj! !!

 

Czy jakość sygnału będzie 60 % czy 90 % to nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu. Co najwyżej może pojawiać się pikseloza bo 60 % to chyba najniższa wartość jaka gwarantuje odbiór hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie po to żeby poprawić jakość obrazu, im większy talerz tym lepiej ustawić jak najwyższą jakość sygnału, SYGNAŁU a nie obrazu. Wiadomo że siła i jakość dla odbioru kanałów w jakości HD powinna być w okolicach 60% ( tak mi się zdaje) wtedy będziesz mógł oglądać audycję w HD bez klatkowania czy przycinania się obrazu. Dla naszej szerokości i długości geograficznej do odbioru audycji HD zaleca się talerz 80 ale są miejsca gdzie z talerzem 60cm bez problemu ustawisz sygnał na tyle dobry że kanały HD możesz oglądać bez przeszkód (również w Polsce).

 

Podsumowując dopóki jakość sygnału masz na poziomie takim że obraz na kanałach HD idzie gładko, jakość obrazu na rzeczonych kanałach nie zmienia się. Poniżej pewnego poziomu jakości sygnału zacznie się klatkowanie a następnie czarny ekran. TO nie to co kilka lat temu kiedy sygnał satelitarny nadawany był analogowo i każdy najmniejszy ruch anteny (np. na wietrze) powodował śnieżenie (czyli tak jak teraz przy (jeszcze) analogowej tv naziemnej)

 

Co do kabla HDMI, różnica owszem jest, ale niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...