Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@JoJo, to niezupełnie jest tak jak mówisz, bo akurat w przedmiotowym przypadku, gdzie problem jest identyczny dla wszystkich dekoderów PACE PVR wynajmowanych przez spółkę CANAL+ Cyfrowy, wystarczy zasygnalizować problem, poprzez złożenie oficjalnego zawiadomienia, oczywiście z dokładnym opisem całej sytuacji, a UOKiK, powinien podjąć działania w imieniu rzeszy poszkodowanych (w domyśle), klientów wymienionej z nazwy spółki.

 

To, że ktoś korzysta ze sprzętu i nie dostrzega problemu z jego funkcjonowaniem, nie oznacza, że nie jest przez C+ poszkodowany, bo obowiązują pewne standardy, które czy się to komuś podoba, czy nie, powinny być dotrzymane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez rok UOKiK będzie "szczegółowo" badał problem a "technicy z piaskownicy" walną jeszcze w tym czasie ze trzy aktualizacje. Boję się, że przy aktualizacji około 170 jedyne co będzie działać to wiatrak. Ja raz dziennie wyciągam wtyczkę na 10 minut. ale to są i tak jaja. Smartfon mi lepiej działa niż Pace. Może by tak ta banda pozwoliła do powrotu do poprzednich wersji - to jest jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak ta banda pozwoliła do powrotu do poprzednich wersji - to jest jakiś problem?

tak! wtedy cyfra poniekąd przyznałaby się do tego że wypuściła bubla i jeszcze naprawdę ktoś by ich pozwał! a tak twierdzą że to wina użytkownika :crazy:

 

ja ostatnio nie narzekam, jakoś się uspokoiło - wystarczy raz w tygodniu wyciągnąc wtyczke na 5sekund więc do przeżycia. Zresztą oficjalnie nic nie mogę w temacie ruszyć, ale jeśli ktoś ma chwilę czasu i denerwuje go PACE to powinien wysmarować pismo do cyfry jak pisałem wcześniej, a późnej zgłosić sprawę do UOKiK - koszty minimalne, a efekt może być ciekawy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich ;)

 

Uzytkownikiem cyry jestem od okolo 2 tyg. Przez ten czas mialem u siebie 5 dekoderow ;) 3 sagemcom(promitacje) philipsa hd, no i od wczoraj pace'a. Problem z dekoderami sagema wynikal ze skaczacego ekranu przy polaczeniu przez eurozlacze. Nikt w BOK nie mial pojecia co jest nie tak, ze ten obraz skacze... Wiec pod 2 sagemach dostalem jedyny dostepny w Zarach ezgemplarz philipsa ;) dzialal praktycznie 2 tyg, az wczoraj zachcialo mu sie aktualizacji. Tak sie uaktualnil, ze juz sie nie wlaczyl. Wiec dystrybutor dal mi znow tego nieszczesnego sagema, ktory mial te same objawy co poprzednicy. Az wreszcie w akcie desperacji wzialem Pace poki co dziala bardzo dobrze i oby tak juz zostalo.

 

Co do skaczacego ekranu sam doszedlem w czym jest problem majac philipsa. Chodzi tutaj o moj telewizor, ktory ma z lekka 10 lat i rozdzielczosc, jaka ma ustawiona sagem, fabrycznie jest to 1080p. Eurozlacze nie moze tego przerobic i obraz skacze. W philipsie szlo to zmienic na 720p lub SD i wszystko dziala. Tak samo z Pace'em, przynioslem go do domu ten sam skaczacy ekran, ale dzieki instrukcji znalazlem gdzie jest ta opcja i na wyczucie zmienilem ustawienia ekranu i ladnie dziala ;) A pani w BOK miala jedna tylko sugestie by wymienic TV na taki, ktory bedzie kompatybilny z ich dekoderem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim 1080i raczej żaden tuner hd nie obsługuję 1080P. Naturalnie nie jest to rozdzielczość na kabel Euro, wydaje mi się że max jaką może obsłużyć to 576i ale głowy nie dam, więc dziwne że w każdym z przypadków na gniazdo euro szła taka rozdzielczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to chodzi o eurozlacze ;) i tak jak to opisalem wyzej, tak z prob wychodzilo, ze problem tkwi w tym jak opisalem. Chyba, ze ktos z Was ma inna teorie, ktora bedzie trafna. Ja w tym temacie jestem zielony i tylko z moich prob i bledow wynika taki obraz tej sytuacji. Kable euro mam dobre bo bylo probowane to na 3 roznych, w tym jednym calkiem nowym. I tak jak pisalem wyzej, zmienie na pace rozdzielczosc w ustawieniach na 1080 to obraz skacze, zmienie na opcje SD lub 720p problem ten znika i moge sie cieszyc z cyfry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że trochę mnie dziwi fakt, że na kablu euro masz w ogóle możliwość przełączenia na tak wysoką rozdzielczość i że w ogóle idzie obraz, aż z ciekawości muszę sprawdzić u siebie.

 

Skoro na 720p jest dobrze to po problemie, bo nawet jeśli przełącza na 1080i to i tak obraz jest wyświetlany pewnie w 576i ( bo to, jak już pisałem, jest max na euro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z ciekawości sprawdziłem u siebie. po włączeniu dekodera telewizor automatycznie przeskakuje na kanał pod którym jest euro, po przełączeniu na 1080i - kanał przeskoczył tak jak bym wyłączył dekoder, ale ręcznie znów przełączyłem i obraz wyświetla się normalnie, tak jak na ustawieniu na SD.

 

@emilos - tak z ciekawości, jakiego producenta masz telewizor oraz jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam Trilux 21 cali. I moj po przelaczeniu na ta wyzsza rozdzialke wlasnie skacze z obrazem, u innych moze byc czarny ekran ;) ale dzieki instrukcji udalo mi sie to zmienic nie widzac co jest na obrazie ;) a powiedzcie mi jeszcze, jak jest z aktualizacja mi dzisiaj z sotu 129 skoczyl na 130. By miec jeszcze wyzsze to musze tak kazda po kolei robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueman nie zauwazylem tego normalnie ogladajac, takie wrazenie smuzenia mozna odniesc tylko przy czarnym ekranie. A skad Twoje pytanie? :)

 

A wracajac do ustawien sagemcoma, po odlaczeniu eurozlacza, nie mozna zmienic rozdzielczosci, jest tylko komunikat: HDMI odlaczono. Sprawdzane to bylo na TV u dystrybutora u ktorego bralem cyfre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od wczoraj, przy każdym włączeniu krzyczy o aktualizację, ale jak to z nimi jest to wiadomo, więc pytanie czy mu na to pozwolić (obecna wersja to 129)

Druga rzecz - czy da się na tym tunerze nagrywać na zewnętrzny dysk? Są aż dwa wejścia USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...