Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Forum to czytam już od dobrych kilku tygodni a teraz postanowiłem wtrącić co nieco od siebie. Umowę podpisałem pod koniec listopada w punkcie C+ w M1 w podwarszawskich Markach. Z uwagi na brak sprzętu HD PVR dostałem na jakiś czas odbiornik SD z informacją, iż wymienią mi na właściwy HD jak tylko będzie on u nich dostępny. Po kilku dniach niespodzianka - telefon, że jest do odbioru Pace 500GB HD PVR. I tym oto zrządzeniem losu od połowy grudnia jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem sprzętu będącego tematem tego wątku. Już nie będę opisywał wszystkich jego wad bo to już było przerabiane. Dobra wiadomość jest taka, iż rozmawiałem dziś z konsultantem ds. technicznych naszego (pseudo)operatora cyfrowego i od jutra, tj. od piątku 15.01 od godziny 9:00 do poniedziałku 18.01 do godziny 9:00 będzie dostępna na satelicie aktualizacja nowego oprogramowania w wersji 123 (już nie RC1 tylko finalnej). Konsultant nie miał niestety listy zmian, przekazał mi jedynie informację, iż ma ona zasadniczo wpłynąć na stabilność i szybkość działania sprzętu. Niestety nie był wstanie udzielić mi informacji czy zostaną naprawione choćby bugi związane z nagrywaniem. Na pytanie czemu tylko w takim okresie będzie ta aktualizacja dostępna odpowiedział mi, iż muszą również dostarczać na satelitę oprogramowanie do innych dekoderów oraz zapewnić wszystkim użytkownikom zaktualizowanie ich sprzętu. Prawdopodobnie więc aktualizacja dla PACE 500GB PVR HD będzie możliwa do ściągnięcia cyklicznie w późniejszych niż powyżej podany przeze mnie terminach.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i oby to się okazało prawdą oraz oby ta aktualizacja naprawdę coś wniosła i zmieniła w działaniu tego sprzętu,

 

CB4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie "oby"

bo my tu wszyscy narzekając czekamy na "cud"

 

secundo temu dostałem SMS'a

abonencie! zostań z cyfrą za 9,90 .... nie tędy droga, Panowie ;)

sprzedawajcie wartościowy towar a klienci sami to docenią,

jak na razie to bubel i oby wiadomość poprzednika okazała sie prawdą

w co .... jakoś nie wierzę - obym sie mylił!!!

 

niechże ktoś mi wreszcie potwierdzi czy w trakcie nagrywania macie

gdziekolwiek info o tym, że trwa nagrywanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secundo temu dostałem SMS'a

abonencie! zostań z cyfrą za 9,90 .... nie tędy droga, Panowie

 

Moim zdaniem istotna propozycja.. Ja wziąłem w listopadzie PVR Pece (250 giga) za fre na dwa lata nową umową i zamierzałem i zdać stary dekoder SD stronga dostałem wspomnianego smesa i podpisałem na 18 miesięcy druga umowę .. .za 9.90

A ze karty nie są sparowane z tunerami.. to praktycznie w dwóch pokojach mam i na dwóch tv ma cyfrę. I To bez splitera bez dodatkowych urządzeń czy kabli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanko, jak u Was wygląda nagrywanie programu, dajmy w trakcie klikamy REC

wywala monit "nagrywanie....." ale czy macie na tym kanale jakieś info może znaczek, że faktycznie tak jest?

W starym modelu świeciła sie dodatkowa dioda o tym świadcząca - super!!!

i po wejściu na kanał choć juz nie pamietam ale chyba było info "trwa nagrywanie" lub choć znaczek REC

w tym PAŚCIU 500GB nic nikt nie wie, jedynie mozolne wejścia do moje nagrania - ale to przy jego prędkości męka!!!

pozdr

 

U mnie wyglada to tak, że w momencie kiedy zaczyna nagrywac po wcisnieciu "pilot" w lewym dolnym rogu jest "kołeczko", a po przelaczeniu na inny program wyswietla sie komunikat, ze trwa nagrywanie na innym programie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrikos

 

dzięki, u mnie nie ma nic i tylko domyślać się trzeba,

żona już dwa razy nagrywała cos na TVN i za [beep]ę nie może zrozumieć,

że tuner który kupiła ma awersje na tą stacje.... ciekawe, bo sam tego nie kumam ;)

Dziwne, bo wszyscy mamy podobne problemy ogólnie z tunerem ale

tylko chyba ja nie mam info o nagrywaniu... może coś tam trzeba "pomieszać"

uważam to tez za pewien dyskomfort w użytkowaniu tego (ośmielam się) "tunera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na\razie to propozycja kontaktu, ale chyba nikt nie dzwonił się pytać z tych co dostali, jakby dali Pace 500 z abonamentem 9,90 - to bym się skusił ;p Instalacja domowa by lepiej wyglądała.

no tak dobrze to nie ma, żebyś miał Pace pvr z abonamentem 10 pln :). Poza tym za 10 pln nie miałbyś żadnego kanału HD, więc po co Ci taki dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update do wczorajszego posta

 

Dziś nie pojawił się nowy, finalny software do naszego "ukochanego" sprzętu. Dowiedziałem się na infolinii technicznej, że owszem dziś od 9 rano jest dostępny na satelicie nowy soft - 123 RC1. Konsultant powiedział mi, że najwyraźniej zostałem poprzednio niecelowo wprowadzony w błąd. Albo zostałem źle zrozumiany przez mojego poprzedniego rozmówcę. Był też zaskoczony, że mam problemy z moim dekoderem, twierdził, że pierwszy raz słyszał o błędach z nagrywaniem, brakiem nazwy programu na wyświetlaczu, itp. Dopiero jak skonsultował się z kierownikiem przekazał mi informację, że faktycznie napływają do nich informacje o usterkach tego "supernowoczesnego" sprzętu. Podobno producent już o nich wie i pracuje nad nowym oprogramowaniem dla Cyfry. Ale żadnej daty nie mogą podać bo jej nie znają. Więc znowu z dużej chmury mały a w zasadzie żaden deszcz. Tylko wciskają ciemnotę i odwlekają rozmowy z abonentami próbując kupić sobie trochę czasu. Więc moi drodzy podsumowując - nie wiadomo kiedy będzie oprogramowanie, które poprawi (dys)komfort dorzystania z tego dekodera. Póki co moja rada dla użytkowników tego sprzętu jest taka, aby za miesiące, gdzie nie ma poprawności jego działania wnieść reklamację o zniesienie opłaty za jego wynajem, co też ja za grudzień i styczeń oraz kolejne miesiące bez finalnego softu uczyniłem. Może to nie są duże pieniądze, bo raptem 10zł miesięcznie ale chodzi o zasadę. Nie powinno się oferować niesprawnego sprzętu klientowi. Bo wersja RC (release candidate) jest testowa a nie finalna i nie powinno się płacić za korzystanie z czegoś testowego vide wersje RC Windowsa.

 

Życząc wszystkim cierpliwości żegnam,

 

CB4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dekoder to jakas magia :woot: jak go wylacze to po chwili sam sie wlacza i mieli dyskiem.

zadnych zaprogramowanych programow niemam ,mysle ze to przez ten VOD

 

aha jak wjade na jakis kanal powyzej 700 (Astra) i nacisne klawisz E to natepuje zwiecha po ponownym uruchomieniu dziala jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie jest komunikat OPROGRAMOWANIE JUŻ ZAKTUALIZOWANO, lecz nadal widnieje wersja 123RC!

 

oto odpowiedź CYFRY+ na moją wiadomośc:

 

Szanowna Pani,

 

odpowiadając na e-mail, proszę o sprecyzowanie treści wiadomości, co pozwoli na udzielenie szczegółowych wyjaśnień.

 

Odpowiedź zostanie udzielona za pomocą poczty elektronicznej.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

Z poważaniem,

 

Dział Relacji z Abonentami

 

 

-------------------------------------------------------------

 

 

Firma ma ludzi w d....

Sprecyzowanie ?????

Widocznie, Panie i Panowie, za mało opisujemy błędy znalezione w oprogramowaniu PACE!!!

Moim zdaniem, nie zasługują na to, by podpisywac z nimi jakiekolwiek umowy!!!!

Dziwi Mnie też dopisek Cyfry+, że odpowiedzi będą udzielane tylko mailem!!!!

 

Boją się wypowiadania na forum????

Cyrk!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny reset jaki by podziałał, to masowy zwrot dekoderów do C+!

I wcale nie żałuję że kupiłem Fergusona 200! Teraz borykam się z brata dekoderem, ale, On też już napisał pismo dot. rezygnacji z najmu! Po wyłacie idzie po Fergusona! Powiem Wam szczerze... Koszt najmu tego złomu to w przypadku umowy na 24miesiące = 240zł!

za co?

I po 24miesiącach, dekoder musisz zwrócic!

Koszt Fergusona Ariva200 419zł

419 - 240 = 179zł

więc, dla 179zł nie ma sensu użerac się z badziewiem!

Ferdek przez USB z nowym softem widzi bezproblemowo dyski przenośne (250, 330GB, innych nie mam) i nagrywa co chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę, że był HardReset, ale, teraz próbowałem i nie działa! Wcześniej w C+ mi go podali. V- V+ P- wciskane razem i w czasie do 1sekundy docisnąc P+ (trzymając tamte!) ... Pojawiał się napis: BOOT i restartował się. Niestety, nie wiem dlaczego, nie działa teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...