Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@domin107, po co?

 

Dawali darmo to wziąłem, mając na uwadze, że być może skorzystam z usług VoD, ale raz, że te usługi są o wiele za drogie, a po drugie są aktualizowane na mój koszt i w dodatku wtedy, kiedy tylko zachce się operatorowi.

 

Dokładając do tego bezwład oprogramowania, wychodzi na to, że ten dekoder, to zupełne nieporozumienie.

 

Dlatego mój PACE siedzi sobie w szafie i pewnie za chwilę wróci skąd wyszedł, czyli do C+, bo nie ma z tego pudła żadnej korzyści.

 

Moment, bo twoja wypowiedz mnie zaciekawiła ze wzgędu na pewne nieścisłości.

 

Przecież łatwo jest sprawdzić przed podpisaniem umowy jakie są ceny VOD , np. na stronie internetowej. Po drugie na wszystkich platformach są ceny podobne więc twoje uwagi są dośc naiwne. Także tu możesz miec pretensje tylko i wyłącznie do SIEBIE.

 

Bezwład oprogramowania? Tzn? Zupełnie ci nie działa?

 

Ehh. polacy na wszystko narzekacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że próbujesz na siłę wszystkim wmówić że Pace chodzi tak jak powinien i że wszyscy co mają z nim problemy są głupkami.

 

Jeżeli uważasz że tak powinien działać dekoder to chyba nie porównywałeś go z N-boxem chociażby. Podobno Pace ma lepsze podzespoły od N-boxa więc tym bardziej należy krytykować jego działanie a nie na siłę usprawiedliwiać i wmawiać że chodzi sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@domin107, nie ma wielkich nieścisłości, a co dla mnie jest za drogo, dla Ciebie przecież może być tanie.

 

To tylko kwestia odpowiedniej wyceny tego, za co hipotetycznie miałbyś zapłacić.

 

Z przykrością jednak stwierdzam, że nie dam ani złotówki za [beep], który próbuje w VoD wciskać C+, czy HBO, który pod względem infantylizmu bije na głowę nawet AXN. ;)

 

Powiadasz, że u innych są podobne ceny, a powiedz, co mnie to właściwie obchodzi i po co Ty mi to wszystko mówisz?

 

Co do użytego przeze mnie słowa "bezwład", to odnosi się ono do niezwykle powolnego działania tego oprogramowania, gdzie na takie funkcje podstawowe jak INFO, EPG, czy przewijanie kanałów, trzeba czekać jak na przysłowiowego Godota.

 

I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie, a Ty kim jesteś u Diaska, Eskimosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w najnowszym sofcie czas oczekiwania działania podstawowych funkcji (dekoder nie jest podłączony do netu) zauważalnie się zwiększył. Pomimo pewnych "niedogodności" spowodowanych niedopracowanym softem, przez ponad dwa lata nigdy nie miałem poważniejszych problemów. Oczywiście, oczekiwania wobec takiego sprzętu zawsze są większe, i drażniło mnie wiele "niedoróbek" szeroko opisywanych przez użytkowników. Niestety po ostatniej aktualizacji softu, ustawienie choćby nagrania to już zadanie dla cierpliwych, ze względu na zauważalne oczekiwanie na zadziałanie dekodera na każdorazowe naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku. Cóż, lepszego dekodera C+ nie posiada w swojej ofercie, mam w tej chwili wynajem za free, więc "wycieram łzy" i czekam na jakieś poprawki...ale ku...ca czasami bierze, to fakt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt nie wie kiedy tej ewentualnej poprawki można się spodziewać... jeżeli w ogóle można.

 

U mnie takie same objawy jak u większości czyli: tuner przymula, działanie listy (przycisk E) to tragedia, a przy odtwarzaniu z dysku co jakiś czas przycięcia jakby gubił klatki, ogólnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zaczął mi mój dekoder wariować, tzn jakoś tak od tygodnia a może od czasu zmiany oprogramowania na soft 150. otóż dekoder po nocy zawiesza się i nie reaguje na pilota. pomaga tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka z prądem. poza tym dysk zaczął głośniej pracować.

miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po eksperymencie, który przeprowadził Wasylek nie mam prawa Ci nie wierzyć. Wszak wykazał (Wasylek), że aktualizacja idzie nawet z odłączonymi przewodami antenowymi.

I tu muszę stanowczo sprostować żeby znowu nie było nieporozumień!

Wykazałem, że bez podłączonej anteny udaje się normalnie uruchomić stan wymuszonej aktualizacji sygnalizowany migającą niebieską diodą.

Inaczej mówiąc udowodniłem, że wywołanie tego stanu oznacza tylko próbę ściągnięcia softu a nie potwierdzenie obecności softu na satelicie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego . Oczywiście że są błędy które mnie także denerwują np. długi czas włączenia. Ale mówienie że ten sprzęt to kupa złomu jest nie na miejscu.tyle

 

tylko ze szybsze uruchamianie kosztuje... nbox zalacza sie w sekunde, ale w standby zzera 30W a nie 0,5W jak Pace. Na miesiac to wychodzi dodatkowe 10zl do rachunku za energie. Przy zalozeniu ze 4 godziny ogladasz a 20 godzin w standby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Wasylek, tak gwoli ścisłości to na satelitach obecne są tylko transpondery za pośrednictwem których przekazuje się sygnał ziemia-satelita-ziemia, nie ma więc na nich ani softów, ani niczego innego co dociera do naszych odbiorników satelitarnych.

 

Za stan dostępności lub braku dostępności oprogramowania do dekoderów z określonej częstotliwości satelitarnej odpowiada zatem konkretny nadawca.

 

Jak jednak udowodnili to inni niż Ty, takie oprogramowanie JEST dostępne dla dekoderów PACE PVR i to od 9:00 w poniedziałek do 9:00 w piątek.

 

Należałoby jednak, by je pobrać podłączyć antenę, a nie oczekiwać na boski wiatr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosący Światło- oczywiście, że soft nie wisi na satelicie :mrgreen: Używamy tutaj jednak pewnych utartych skrótów myślowych, które nam dotąd nie przeszkadzały. Również wiadomo, że oprogramowania bez podłaczonej anteny pobrać się nie da.

Natomiast jeden z użytkowników forum stwierdził, że gdy wymusił pobieranie i niebieska dioda mu migała to (jego zdaniem) znaczyło to, że soft jest dostępny i dekoder go pobiera.

Chodziło tylko o zaprzeczenie tej jednej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałem do cyfry+ w sprawie softu 150 .

oto odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że opisane utrudnienia zostaną wyeliminowane w kolejnej wersji oprogramowania. Data udostępnienia aktualizacji obecnie nie jest znana.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Łączę wyrazy szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łączę wyrazy szacunku"

 

a powinno być: "Łącze się w bólu...."

 

No i muszę w końcu po raz kolejny pochwalić tuner. Złomik ten, wyłączany na noc - działa

naprawdę całkiem znośnie (na 3 odjąć). Nawet specjalnie na tą okazję użyłem timeshifingu i zacięło tylko jakieś 5 razy (na 24 minutach) i raz zgubiło dźwiek. to jest moim zdaniem niezly wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po eksperymencie, który przeprowadził Wasylek nie mam prawa Ci nie wierzyć. Wszak wykazał (Wasylek), że aktualizacja idzie nawet z odłączonymi przewodami antenowymi.

I tu muszę stanowczo sprostować żeby znowu nie było nieporozumień!

Wykazałem, że bez podłączonej anteny udaje się normalnie uruchomić stan wymuszonej aktualizacji sygnalizowany migającą niebieską diodą.

Inaczej mówiąc udowodniłem, że wywołanie tego stanu oznacza tylko próbę ściągnięcia softu a nie potwierdzenie obecności softu na satelicie. :smile:

 

A ja zapomniałem tam dopisać - co niniejszym czynię - że uwierzę, że nawet da się zaktualizować jak dekoder leży w kartonie w szafie :wink:

 

Jak jednak udowodnili to inni niż Ty, takie oprogramowanie JEST dostępne dla dekoderów PACE PVR i to od 9:00 w poniedziałek do 9:00 w piątek.

Należałoby jednak, by je pobrać podłączyć antenę, a nie oczekiwać na boski wiatr. ;)

No to nie ma bata. Na którymś transponderze musi ono wisieć. Dociekliwym i cierpliwym życzę sukcesów w szukaniu

http://www.linowsat.de/cgi-bin/lsat.cgi?0130-0-x-0-0-0 choć ja gdybym miał oszaleć i je przeszukiwać, to ograniczyłbym się, nie wiem czy słusznie, do tych należących do C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosący Światło- oczywiście, że soft nie wisi na satelicie :mrgreen: Używamy tutaj jednak pewnych utartych skrótów myślowych, które nam dotąd nie przeszkadzały. Również wiadomo, że oprogramowania bez podłaczonej anteny pobrać się nie da.

Natomiast jeden z użytkowników forum stwierdził, że gdy wymusił pobieranie i niebieska dioda mu migała to (jego zdaniem) znaczyło to, że soft jest dostępny i dekoder go pobiera.

Chodziło tylko o zaprzeczenie tej jednej teorii.

Niekoniecznie dekoder musi dany soft pobierac . W przypadku zmiany softu ze 147 na 150 jest to tylko nakładka odnosnie serwisów internetowych - więc wymusznienie wgrywa juz wczesniej sciagniety soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zmiany w moim Pace PVR po ostatniej aktualizacji softu. Też tak macie?

- załącza się dłużej ze stand-by

- na wciśnięcie "E" reaguje z opóźnieniem

- nie nagrywa serwisów VOD, od aktualizacji softu pobrał z Canal+ na Życzenie chyba tylko jedną pozycję

- przez większość czasu zamiast na czerwono, na Standby pali się niebieska lampka, odłączenie od prądu pomaga tylko doraźnie

- gubi klatki, tzn gdy odtwarzam bieżące nagranie, mniej więcej co półtorej minuty jest przeskok o 3-4 sekundy do przodu

 

I gdzie tu zmiany na lepsze? Jedyne pocieszenie że do końca umowy zmienili mi wynajem z 10 na 5 zł miesięcznie bo "promocja dla stałego klienta, jest pan z nami od 2008"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej poradzą, dokładnie to:

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że opisane utrudnienia zostaną wyeliminowane w kolejnej wersji oprogramowania. Data udostępnienia aktualizacji obecnie nie jest znana.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Łączę wyrazy szacunku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej poradzą, dokładnie to:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że opisane utrudnienia zostaną wyeliminowane w kolejnej wersji oprogramowania. Data udostępnienia aktualizacji obecnie nie jest znana.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Łączę wyrazy szacunku"

A ja otrzymałem następującą odpowiedź:

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że została zgłoszona usterka polegająca na spowolnieniu pracy terminalu, po aktualizacji oprogramowania do wersji 150.

Proszę o cierpliwość.

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

Łączę wyrazy szacunku"

A co ze sprzętem za który płacę co miesiąc, a po kolejnym "udoskonaleniu" jego funkcjonalność znacznie odbiega od oferowanej w momencie gdy się na niego decydowałem ani słowa. Wydaje mi się, że w ten sposób cyfra nie wywiązuje się z umowy jaką z nią zawarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...