Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc pod wpływem Twojej opinii zrobiłem sobie mały test, którego wyniki obaliły teorię zawartą w powyższym zdaniu- wymusiłem aktualizację odłączając wcześniej oba kable antenowe. Dekoder mimo braku anteny "podjął aktualizację" i migał sobie niebieską diodą przez parę minut... najwyraźniej znalazł soft mimo to :mrgreen:

No to teraz spodziewam się czyjegoś stwierdzenia, że awaryjne procedury zaszyte w dekoderze przewidują pobieranie softu z sieci energetycznej w przypadku odłączenia przewodów antenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką ciekawostkę, a mianowicie w sobotę po wyłaczeniu tunera plotem, na wyświetlaczu pojawiła się godzinna, a dokładnie 18,04. Kolor wyświetlania: niebieski. Na tyle mnie to ucieszyło, że podzieliłem się tą radością z żoną, która była świadkiem tego zjawiska, więc o halucynacjach nie może tu być mowy. Skomentowałem to bardzo optymistycznie, bo byłem przyzwyczajony to tak normalnej funkcji na moim Fergusonie. Radość trwała krótko, bo po ponownym włączeniu i wyłączeniu tunera wspomniane wyświetlanie godziny już się nie powtórzyło. Nie pomogły różne kombinacje. Od piątku mam soft 150, jeżeli mogło by to w czymś pomóc. Ciekawy jestem czy ktoś też był świadkiem takiego "zjawiska".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@inter, to o czym piszesz, to nic niezwykłego, bo ów dekoder ma możliwość wyświetlania zegara, zamiast nazwy kanału, trzeba tylko ustawić to w menu.

 

Natomiast nie sądzę, żeby była kiedykolwiek możliwość wyświetlenia zegara w trybie stand by, ponieważ obecnie odbiorniki podlegają restrykcyjnym normom oszczędzania EE, które skutecznie uniemożliwiają producentom dekoderów umieszczanie tej funkcji w menu.

 

W dekoderach Opticum 9600/PRIMA jest taka funkcja, ale na oprogramowaniu nieoryginalnym, z tym że odbiornik w tym trybie zużywa tyle samo EE, jakby był włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@inter, to urządzenie jest niestety zdalnie sterowane przez właściciela, czyli C+, więc podczas uruchamiania do aktualizacji VoD, albo innych fidrygałek, takie cuda jak widać mogą się dziać.

 

Ponieważ nie mogę zaufać sprzętowi, który funkcjonuje niezgodnie z moją wolą, mój PACE, siedzi sobie w szafie. :)

 

edit:

 

Jeśli masz wolę, by mieć zegarek na panelu przednim PACE, to włącz tą funkcję w menu i nie wyłączaj odbiornika do stand by, efekt będzie dokładnie taki, jakby odbiornik zapadał w udawany stand by, przynajmniej co do zużycia EE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszecie to musze miec wyjatkowy egzemplarz.poniewaz dekoder a mam chyba z dwa lata spiuje sie bez zarzutow a od kilku dni mam polaczony bezprzewodowo z netem i tez to dziala poprawnie.

 

A teraz wytłumacz nieoświeconemu ludowi jak ty go bezprzewodowo z netem połączyłeś ???? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie sądzę, żeby była kiedykolwiek możliwość wyświetlenia zegara w trybie stand by, ponieważ obecnie odbiorniki podlegają restrykcyjnym normom oszczędzania EE, które skutecznie uniemożliwiają producentom dekoderów umieszczanie tej funkcji w menu.

To juz jakaś zaraza z tym obwinianiem regulacji unijnych za całe zło (a raczej nieudolność i lenistwo) tego świata.

Jakoś boxy w N potrafią pokazywac godzinę, no ale prościej jest powiedziec że ta zła unia nie pozwala i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ iksiak

Zdecydujmy się w końcu na coś.

Albo unia nie pozwala albo pozwala.

Gdyby to było takl że jedynym powodem braku zegarka są przepisy unijne to deki N też by nie mogły pokazywać zegara. Skoro jednak deki N mają zegarek wyjaśnienie jego braku w dekoderach cyfry przepisami jest po prostu kolejną sciemą i nic ponadto.

Powtórzę to jeszcze raz, co robią lub czego nie robią dekodery N nie ma tu nic do rzeczy. Pokazują zegar a cała reszta to szukanie uzasadnienia braku takiej funkcjonalności w dekoderach cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że unia do tego zmusza, chodzi raczej o uzyskanie certyfikatu przez producenta, ale wymagania mówią raczej o możliwości włączenia "trybu eko", który jest teraz na topie w sprzętach rtv, weźmy np telewizor LG który w ustawieniach ma funkcje włączenia lub wyłączenia diody w trybie standby. To że w Naszych Pace'ach narzucili nam ten tzw. "tryb eko" to jedno a to że dekoder n'ki nie wyłącza się całkowicie to drugie. Gdybyś ustawił w menu pace'a wyświetlanie zegara zamiast numeru kanału i nigdy go nie wyłączał to było by to samo

 

jako dowód że dek n'ki jest aktywny cały czas świadczy pobór prądu w standby (pace ok. 1W, N ok. 20W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że unia do tego zmusza, [...]

Czy aby na pewno?

Może ja jakiś przewrażliwiony jestem w tej kwestii, ale jak tylko pojawia się temat zegarka to co chwila widzę wpisy jak poniżej:

[...]ponieważ obecnie odbiorniki podlegają restrykcyjnym normom oszczędzania EE, które skutecznie uniemożliwiają producentom dekoderów umieszczanie tej funkcji w menu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normy oszczędzana energii a nie unia. Myślę, że Niosący Światło miał na myśli założenia jakie musi spełniać dane urządzenia aby uzyskać certyfikat, kiedyś był to Energy Star(być może nadal jest) a ich logo było umieszczane na każdym sprzęcie spełniającym wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Pizzojad, zamiast bujać w obłokach, zejdź raczej na ziemię i rozejrzyj się co się wokoło dzieje.

 

Niecały rok temu np. uchwalono taki akt prawny: Ustawa o Efektywności Energetycznej

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0110940551

 

a tego typu twórczość legislacyjna niestety nie należy do rzadkości i płynie do nas i z Parlamentu Europejskiego.

 

Jest przymus oszczędzania i producenci się temu podporządkowują.

 

ps.

A jeśli uważasz, że odbiorniki Pace i turbodekodery naruszają tu porządek prawny, to zgłoś to stosownym władzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...