Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowym uzytkownikiem ,a skłoniło mnie do tego forum problemy z cekoderem polsatu cyfrowego sagemcom esi-88. Na szczescie złozyłem odstąpienie od umowy i mam zamiar wziąć pace pvr HD w cyfrze. Słyszałem tu w tym wątku o problemach tego dekodera ale nie są takie straszne w porównaniu do esi-88.

Konkretnie chodzi mi o wyjście coaxial (cyfrowe) do podłączenia amplitunera. Mianowicie po podłączeniu do amplitunera i przełączaniu w dekoderze na kanałach HBO HD, HBO 2 HD, TVP HD, Cinemax HD, czyli wszystkich kanałów ze scieżką DD5.1 , na ta ścieżkę , występuje mocny trzask. Opisywałem problem na facebooku http://www.facebook.com/cyfrowypolsat/p ... ed_comment . Mam w zwiazku z tym prosbę do Was o sprawdzenie czy na Pace wystepuje ten problem też. Na dekoderze N-box, jest dobrze bo mam ten dekoder też ale podłączony optycznym przewodem. Trzask jest tylko przy przełączaniu ścieżki dźwiękowej z DD2.0 na DD5.1. Podłączałem do tego wejscia bluray i tez zmieniałem ścieżkę i jest dobrze. Bardzo prosze o pomoc tych którzy korzystają z pace pvr i mają podłączone do kina domowego przewodem coaxial bądź optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam w zwiazku z tym prosbę do Was o sprawdzenie czy na Pace wystepuje ten problem też.

[...] Bardzo prosze o pomoc tych którzy korzystają z pace pvr i mają podłączone do kina domowego przewodem coaxial bądź optycznym.

 

Nie zauważyłem takich problemów. Posiadam Pace z dvb-t i optyka działa dobrze. Jedyne co bym zmienił w tym temacie to umożliwił regulację głośności przez pilot Cyfry+ a nie kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wróciłem do 147 i czekam na coś oficjalnego i mam nadzieje, że cyfra się postara. W końcu będę płacił za to pudło 20 zł mieśięcznie. Jest lepszy od Sagemcoma, ale za taką kase soft powinien naprawde być super.

 

Raczej super nie będzie, ale zobaczymy. Ja mam o tyle lepiej, że nic za niego nie płacę :) Udało mi się wynegocjować przy przedłużaniu umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuje soft 150.

Nie miałem ani jednej zwiechy, wszystko chodzi bardzo dobrze, ale może dlatego, że trafił mi się dobry egzemplarz Pace'a, bo nie mam z nim żadnych problemów.

Jeśli to coś znaczy to dostałem w-mail od C+ o testach.

To samo u mnie, wszystko działa elegancko z tym że maila nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam w zwiazku z tym prosbę do Was o sprawdzenie czy na Pace wystepuje ten problem też.

[...] Bardzo prosze o pomoc tych którzy korzystają z pace pvr i mają podłączone do kina domowego przewodem coaxial bądź optycznym.

 

Nie zauważyłem takich problemów. Posiadam Pace z dvb-t i optyka działa dobrze. Jedyne co bym zmienił w tym temacie to umożliwił regulację głośności przez pilot Cyfry+ a nie kina domowego.

optykiem i coaxialem jest ok ,nic sie niedzie po za tym ze mogli by nadawac więcej programow w DD 5.1, juz nie wspomne o DTS :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do testujących wersję 150, jakie ustawienia pozostawiliście w menu "Parametry techniczne" -> "Ustawianie anteny"?

"Hotbird" czy "Inny" (z parametrami podanymi w instrukcji testowania usług internetowych+ PID 227)?

 

Swoją drogą po zmienieniu wartości PID na 227, nie ma już możliwości powrotu do wartości PID 128 dla ustawienia HOTBIRD.

 

Nie wiem czy to powiązane, ale mam wrażenie, iż odkąd mam zainstalowaną wersję 150 w ogóle przestały się ściągać pozycje VOD (nie miga czerwona dioda w trybie standby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas73 nadawanie większej ilości ścieżek w systemie 5.1 lub w ogóle DTS to inna sprawa :)

Ale obsługa urządzenia mając jeden pilot w ręce to jest wygoda, wymagana przez większość użytkowników :]

Tak mi się wydaje ;)

 

grzebien pamiętaj o jednym sygnal optical i coaxial są to sygnaly cyfrowe i lecą bezposrednio (direct) i nie mogą byc regulowane przez tuner ,wtedy to juz by nie byl bezposredni dzwięk tylko upiększony albo zbajerowany prze pace miedzy innymi regulacją glosnosci :D

 

i nigdy nie będzie takiego softu zeby byla regulacja glosnosci na opticalu i coaxialu bo to poprostu niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co to daje przesyłanie do amplitunera sygnału cyfrowego zamiast analogowego cinchami stereo? Zamiast w dekoderze sygnał jest przetwarzany w amplitunerze a tam są podzespoły wyższej klasy. Czy to tylko o to chodzi i czy zauważacie wyraźną różnicę w jakości dzwięku?

Nie mówię o 5.1 tylko zwykłe stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadawana jest ścieżka DD to amplituner automatycznie rozdziela dźwięk na "przypisane" głośniki. A w dźwięku stereofonicznym programowo rozdziela go na 5+1

Dodatkowo przy kabelku optycznym ładnie świeci kontrolka DD lub kto co tam ma 8)

 

edit: Żartuje sobie, podpiąłem się pod amplituner tylko i wyłącznie po to aby wzmocnić jakość dźwięku z TV. Kabelek idzie z TV do ampli (opt) a do TV jest przez hdmi dek i konsola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze grzebien jezeli podłączony jest dzwięk przez optical to dzwięk jest taki jak zarejstrowany orginalnie na sciezce dzwiękowej filmu i kazdy glosnik ma przypisaną swoją sciezke, a jezeli czinczami podlączasz zwykle stereo do amplitunera to procesor w amplitunerze robi ci pseudo 5.1 -,bezposredni dzwięk cyfrowy (optical) jest wyrazniejszy bardziej czysty szczegolnie koncerty i bardziej audiofilski ,jak zwykle stero przerobione na DD 5.1 i w tym przypadku jak chcesz sterowac glosem pilotem pace, podpinasz stereo cincze do ampli.robisz se pseudo 5.1 procesorem i jest git, a jak chcesz orginalną sciezke z filmu lecisz na optyku cieszysz się dobrą jakoscią dzwięku :brawo: i męczysz sie z drugim pilotem od ampli regulując sciszanie :/

a wracając do samego dzwieku cyfrowego trwają odwieczne dyskusje ktorym kabelkiem jest przesylany lepiej dzwięk cyfrowy,duzo ludzi twierdzi ze ten najlepszy jest coaxial ,a inni ze optyczny swiatlowod ,akurat po moich probach z dzwiękiem cyfrowym w pace stwierdzam ze dzwięk przez coaxial jest bardziej dynamiczny i deczko glosniejszy jak przez optical :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...