Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia czy odtwarzam coś nagranego czy oglądam tv "na żywca", dekoder po uruchomieniu pochodzi jakiś czas względnie cicho a potem zaczyna hałasować tzn. "buczy". Dziwne jest to, że gdy zaczyna buczeć i wyłączę dekoder, to buczenie znika. Gdy po chwili znowu uruchomię dekoder, to przez jakiś czas chodzi cicho a potem buczy. I tak w kółko. Za dnia to można wytrzymać, ale wieczorem przy dłuższych seansach staje się to trochę uciążliwe... Wymienić?

 

Jeżeli zależy Tobie na wymianie to warto podać powód częstego zawieszania się sprzętu ponieważ może być problem z wymianą jeśli powiesz o zbyt głośnej jego pracy. Lepiej dmuchać na zimne niż się rozczarować. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder taki jak w temacie topicu i mam tez znim takowy problem, wlaczylem sobie go dzisiaj w celu wgapiania sie w jakis poranny program a tutaj lipa, na dekoderku swieci sie czerwona diodka .Wlasciwie nie tyle swieci co wsciekle mruga / gora co 0,5 sekundy/ i kasza na ekranie. Nie pomaga wylaczenie z pradu odlanczanie kabla antenowego, mruga sobie caly czas. Wymienic ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder taki jak w temacie topicu i mam tez znim takowy problem, wlaczylem sobie go dzisiaj w celu wgapiania sie w jakis poranny program a tutaj lipa, na dekoderku swieci sie czerwona diodka .Wlasciwie nie tyle swieci co wsciekle mruga / gora co 0,5 sekundy/ i kasza na ekranie. Nie pomaga wylaczenie z pradu odlanczanie kabla antenowego, mruga sobie caly czas. Wymienic ? :D

Mruga, ale bledszym światłem niż zwykle? Zobacz czy świeci się zielona dioda na zasilaczu. Na 99% padł. Kilka postów wyżej o tym pisałem. Chyba zbliża się kres wytrzymałości tych zasilaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

Parenaście minut temu chciałem nagrać teledysk z VIVA Austria.

Dekoder wyświetlił tradycyjnie info, że zaczął nagrywać, ale spojrzałem na diodę, a ona dalej była niebieska.

Po paru próbach była fioletowa, więc myślałem iż nagrywa.

Wracam z balkonu z papierosa, a dioda jest niebieska.

W bobliotece nie ma źadnego nagrania!

Dodam, że dziś pierwszy raz chciałem nagrać coś z Astry.

I teraz mam pytanie - ten szmelc nie nagrywa z Astry czy mam zeza do poprawki?

---------------------------------------------edit

Właśnie przebimbałem wszystkie kanały od 600 do 961

i działa wszystko oprócz - 625,630,633,646,681,682,713,715,716,717,718,737,741,750,764,774,793.

Na nich wybija mi brak sygnału.

Po Astrze nie latałem z rok czasu, więc nie wiem czy to jest wybrakowana lista C+ czy poprawiać zeza, robiłem sam, więc może nieprecyzyjnie nastawiłem konwerter

Jeśli komuś się to przyda, to fikołki leciały na - 809,680,720,748,7 HB i Astrę 65,720,751 :D

Ten szmelc nagrywa Astrę i w moim przypadku mam podłączony na wejściu jeden HB i Astrę na drugim HB to trzeba w menu zmienić ustawienie na 1 konwerter ustawić program na Astrze jaki ma być nagrywany i włączyć nagrywanie.Potem trzeba zmienić ustawienie na 2 Konwertery.Mi się nagrywa chyba ,że ktoś zna lepszy sposób na nagrywanie z Astry przy takim podłączeniu/trzy kable/.Odnośnie tego narzekania na ten dek to mam go ponad rok z uwagi na posiadany telewizor podłączenie jedynie przez Eurozłącze to przeszedł wszystkie aktualizację łącznie z ostatnią i może dwa razy zawiesił się że trzeba było wyciągnąć wtyczkę,nagrywa wszystkie programy bez problemu łącznie z TVN niezależnie czy jest włączony czy nie no i że jest podłączony przez euro nie ma problemu z telegazetą.No i jest to produkt węgierski.Więc może te kłopoty wiążą się z gniazdem HDMI lub innym producentem.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tuner coś nagrał nie wystarczy go zostawić włączonym ale zaobserwowałem u siebie, że nie można skakać po programach w czasie nagrywania, nie można wchodzić do biblioteki nagrań i coś obejrzeć z odtworzenia bo od razu wyłącza się nagrywanie. Jedynym sposobem by coś się nagrało jest pozostawienie tunera włączonego i to na programie z którego chcemy nagrywać. Jak w nocy mam zaprogramowane np 3 nagrania na trzech różnych programach to nagra się tylko to na którym pozostawiłem włączony tuner. Jak dla mnie bomba. Gdyby tuner technisatu digicorder isio s1 był dostosowany na rynek polski pewnie bym go kupił bo pace mam już dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim przyzwyczajaniu się do myśli, że utracę mnóstwo nagrań, wymieniłam dekoder. Ten nowy miał oprogramowanie 123 i nagrywał dobrze. Jednak w piątek chciał się zaktualizować, zezwoliłam na to i kłopoty z nagrywaniem wróciły :evil: Co mnie podkusiło? Co ciekawe w dzień zaprogramowane audycje się nagrywają, tylko w nocy są kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonka@Widocznie Ja jako nieliczny nie mam praktycznie żadnych kłopotów z użytkowaniem,nagrywaniem/bez różnicy na kanał i porę dnia/czy numerem aktualizacji a mam go od sierpnia 2010 r.Jedynym mankamentem jest jego 40 sek start po włączeniu.Więc technologicznie wg.mnie Cyfra stoi nie najniższym poziomie.Zachodzi pytanie dlaczego tak się dzieje ,że jedne deki przyjmują nowe aktualizację bez problemu a innym się sypie.Czy to jest jakaś wadliwa partia no bo jak by było skopane całkowicie oprogramowanie to by wszystkim siadło a tak nie jest.Bo jeżeli jest w niektórych jakiś feler to chyba żadne nowe oprogramowanie chyba nie pomoże.I wg mnie w pierwszej kolejności panowie informatycy powinni wziąć na warsztat te felerne deki i dojść co powoduje w nich te usterki.Bo w przeciwnym razie będzie się to ciągnęło w nieskończoność to tak patrząc na tzw chłopski rozum.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum to mnie jako abonenta powinno g obchodzić co idzie nie tak. Jako abonent Cyfry w toku reklamacji żądał bym zwrotu opłaty za dzierżawę - jeżeli taką bym płacił , zwrotu opłaty aktywacyjnej, czy też ulgi w abonamencie... a przede wszystkim wymiany sprzętu na wolny od wad ! To się w głowie nie mieści, nie robię kryptoreklamy ale rodzina zmieniła z n na c+ z powodu tego że chcieli mieć sport , a jak wiemy oferta c+ pod tym względem jest bardzo atrakcyjna. Wzieli starszy model recordera od cyfry z dyskiem 250 (?) , przynajmniej raz dziennie muszą wyciągać wtyczkę z kontaktu bo się co chwila wiesza ! Tęsknią już za recorderem n - mieli ten z softem blue ;)

 

Niech ktoś w tej platformie ruszy tyłek , i zrezygnuje z wypuszczania tego szmelcu na rynek... skoro nie są w stanie sobie z tym sprzętem poradzić , to może trzeba poszukać innego dostawcy sprzętu który spełni oczekiwania abonenta i oczekiwania usługodawcy ( cena kupna przez c+ ).

 

Szkoda gadać normalnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania do tego dekodera.

 

1. Czy to normalne, że włącza się przez pół godziny? rozumiem, że jest w nim "super technologia", ale to chyba normalne te "zniecierpliwienie" jak ktoś miał poprzednio "normalne" dekodery cyfry. :)

 

2. Czy Wy drodzy użytkownicy też mieliście problem takie, że po naciśnięciu np: "strzałki do góry" z programem (+P) włączyła się Wam opcja przewijania w tył? lub gdy naciskaliście jakiś kanał to wyskakiwał inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość reklamacji zmusiłaby C+ do naprawy oprogramowania , bądź wymiany wadliwego sprzętu. Żale wylewane na forum , dochodzenie do przyczyn i doszukiwanie się konfliktów powodujących wadliwe działanie urządzenia niczego nie zmienią. To ma działać , w końcu płacicie dzierżawę za użytkowanie sprzętu który nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Nie wyobrażam sobie wykonywać jakiś magicznych sztuczek by mi się coś nagrało, czy też stwierdzać iż w dzień działa lepiej niż w nocy. Ustawiam sobie nagranie i guzik mnie interesuje , mam podpięte dwie anteny to ma się NAGRAĆ to co ustaliłem do nagrania... bez względu na okoliczności ...

 

Ileż pokory trzeba mieć by płacić za coś co nie działa , i jeszcze szukać błędów w oprogramowaniu ... by następnie usprawiedliwiać brak prawidłowego działania sprzętu , za który płaci się dzierżawę :roll::brawo:

 

Reklamacje pisać i słać do nich ! Zasypać listami , muszą w ciągu 14 dni ustosunkować się do reklamacji i podać sposób w jaki zostanie sprawa załatwiona :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co oznacza, gdy dekoder jest w standby i zapala się niebieska dioda oraz pokazuje się na wyświetlaczu godzina. Oznacza to, że właśnie po raz kolejny dekoder nie nagrał zaprogramowanego nagrania. Czyżby programiści [beep] wprowadzili dla nas udogodnienie? Macie drodzy abonenci informację, że właśnie wasz program się nie nagrywa, cieszcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...