Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie da się PACE PVR odciąć zasilania, ani poprzez przytrzymanie przycisku power, ani poprzez szybkie wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczki do kontaktu.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ podtrzymywane jest przez kondensatory.

 

Dopiero po kilku sekundach od wyciągnięcia wtyczki, napięcie spada do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli np wyciąganie wtyczki z prądu i to jeszcze jak jest Pace na chodzie... cóż...

Jak dbamy tak mamy...

Takie małe pytanie, wiesz czym się rożni przycisk restart od wyciągnięcia wtyczki??

Różnica jest tylko taka że restart jest szybszy, jest to odcięcie zasilania na ułamek sekundy (tak samo jak super szybkie wyciągnięcie wtyczki i podłączenie z powrotem).

Chyba nie wierzysz w to co mówisz? Lub nie wiesz co mówisz... A wiesz co to jest TRYB PRACY standby? Mikroswitch na czole nie wyłącza zasilana, a zwiera do masy i daje procesorowi znać, że ma przejść w tryb standby. Procesor wysyła odpowiednie komendy do poszczególnych urządzeń i dopiero wtedy przechodzi w ten tryb. Jeśli by było tak jak piszesz to tunek wyłączony nie pobierałby prądu... Ale też nie załączyłbyś go z pilota...

Możesz oczywiście pisać o przycisku reset, który to nie występuje na tym tunerze. Jest on realizowany [na tym tunku] poprzez długie wciśnięcie przycisku na cokole i... Robi to co reset powinien... SETuje rejestry na odpowiednie wartości. Jeśli wyciągniesz zasilanie to w rejestrach są śmieci.

Także chcąc nie chcąc piszesz bzdury...

 

Dopiero po kilku sekundach od wyciągnięcia wtyczki, napięcie spada do zera.

Ale i tak nie resetuje ustawień rejestrów. Pozostawia tam śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się PACE PVR odciąć zasilania, ani poprzez przytrzymanie przycisku power, ani poprzez szybkie wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczki do kontaktu.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ podtrzymywane jest przez kondensatory.

 

Dopiero po kilku sekundach od wyciągnięcia wtyczki, napięcie spada do zera.

1. Oczywiście że podtrzymują przez kilka sekund, ale w trybie standby, kiedy wyłączysz wtyczkę z prądu uruchomione urządzenia jak np dysk wciągną to napięcie w ułamki sekund.

2. Komputer ma sto razy tyle kondensatorów i jakoś napięcie jest odcinane po wciśnięciu przycisku reset (lub przytrzymaniu przyciku power), kondensatory nie mają tutaj nic do powiedzenia.

 

Chyba nie wierzysz w to co mówisz? Lub nie wiesz co mówisz... A wiesz co to jest TRYB PRACY standby? Mikroswitch na czole nie wyłącza zasilana, a zwiera do masy i daje procesorowi znać, że ma przejść w tryb standby. Procesor wysyła odpowiednie komendy do poszczególnych urządzeń i dopiero wtedy przechodzi w ten tryb

Powiedz mi co ma tryb standby do restartu?? Przytrzymanie przycisku, a naciśnięcie to są 2 różne rzeczy. Wciśnięcie przycisku powoduje dokładnie to co napisałeś, a przytrzymanie to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

rysiu_1985, nie mam zamiaru robić tu wykładu z elektrotechniki, bo niewiele osób by to wytrzymało, ale powiem Ci tylko, że trywializujesz zagadnienia i podchodzisz do tematu zgoła powierzchownie.

 

Daruj więc sobie "setki kondensatorów" w pecetach i tego typu dyrdymały, chyba że to co powiedziałeś to miał być żart, bo jeśli tak to: ha, ha, ha.

 

Poza tym odradzam usiłowanie utłuczenia HDD w odbiorniku poprzez wyciąganie wtyczki na pracującym odbiorniku, bo C+ nie nastarczy sprzętu na wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiście że podtrzymują przez kilka sekund, ale w trybie standby, kiedy wyłączysz wtyczkę z prądu uruchomione urządzenia jak np dysk wciągną to napięcie w

ułamki sekund.

Weź się nie kompromituj... Kondenastory podtrzymują napięcie w trybie standby?! Lol... Wiesz co to jest tryb standby procesorów i na czym polega - chyba nie?

 

2. Komputer ma sto razy tyle kondensatorów i jakoś napięcie jest odcinane po wciśnięciu przycisku reset (lub przytrzymaniu przyciku power), kondensatory nie mają tutaj nic do powiedzenia.

Tłumaczę Ci, że przycisk reset NIE ODCINA ZASILANIA. Chłopie... Reset to podanie masy na wejście RST [reset] przez co procesor czyści rejestry i na nowo je setuje. Stąd komputer uruchamia się ponownie...

 

Powiedz mi co ma tryb standby do restartu?? Przytrzymanie przycisku, a naciśnięcie to są 2 różne rzeczy. Wciśnięcie przycisku powoduje dokładnie to co napisałeś, a przytrzymanie to inna sprawa.

No więc to Ty się dowiedz co to ma do siebie... Poczytaj o procesorach i ich wejściach RST. To nie ma nic wspólnego z odcinaniem zasilania!!

 

Poza tym odradzam usiłowanie utłuczenia HDD w odbiorniku poprzez wyciąganie wtyczki na pracującym odbiorniku, bo C+ nie nastarczy sprzętu na wymiany.

Dokładnie... rysiu_1985 zważ na to, że jak wyłączasz w/w sposób kompa to potem latają scandiski itp... Bo urządzenie nie zostało prawidłowo wyłączone. Tu jest to samo.

 

Rób jak uważasz... Tyle. Bo nie o tym temat.

Masz swoje zdanie, szanuję je, ale się z nim nie zgadzam. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbadane są wyroki boskie tak jak niezbadany jest algorytm, którym kieruje się ten dekoder, wybierając co nagra a czego nie. W tej chwili nagrywa mi 1/3 zaplanowanych nagrań, a że zaplanowałem ich w tym tygodniu kilkanaście, więc sporo nagrań poszło w diabły.

A z innych ciekawych, niewystępujących do tej pory objawów, to ostatnio dekoder sam się włączył, ale na wyświetlaczu zamiast nazwy programu była godzina :shock: Chwilę później sam się wyłączył.

Czekam czym interesującym mnie jeszcze zaskoczy. Zawsze to dodatkowa rozrywka. Dekoder n-ki, który mam od kilkunastu dni, jest nudny jak flaki z olejem, robi to co mu każę i nic od siebie nie dodaje. Nuda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że mój Pace po uruchomieniu chodzi godzinkę w miarę cicho a później nagle zaczyna hałasować tzn. "buczy"... Początkowo myślałem, że te buczenie to oznaka, że podczas gdy ja oglądam programy tv to dekodera samoczynnie pobiera vod z satelity (mam opcję C+ na życzenie i HBO Seriale a do tego dochodzi katalog VOD Cyfry), jednak gdy wyłączam dekoder do tryby stand by to nic się nie ściąga, ponieważ gdyby dekoder coś pobierał to mrugała by dioda... Komuś z Was też ten tunerek hałasuje? Jest to trochę uciążliwe, zwłaszcza wieczorami kiedy ścisza się dźwięk TV...

Mam ten dekoder od dobrego roku, ale problem z hałasowaniem występuje od paru dni... Dodam, że dekoder chodzi ok, wszystko nagrywa jak zaplanowałem, nie resetuje się, nie zawiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Pace PVR model HDS7241:

 

Rzeczywiście pojawił się błąd, który wykryto w obecnym oprogramowaniu i który jest związany z nienagrywaniem niektórych programów (z jednej ćwiartki satelitarnej) w trybie standby, jeśli abonent nie ma anteny z konwerterem twin.

Po licznych uwagach użytkowników PACE 500GB zgłoszono jeszcze problem występowania tego typu nieudogodnień również przy użyciu anteny z twinem!

 

Aktualizacja oprogramowania planowana jest na okres powakacyjny.

 

Stan na dzisiaj jest taki, że ani Pace ani NDS, czyli producenci dekodera i oprogramowania, nie znaleźli przyczyny problemu w swoich kawałkach oprogramowania, ale caly czas nad tym pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za jakieś 2 miechy mamy kolejne testowanie naszych dekoderów. Czy ktoś może powiedzieć (najlepiej z Cyfry, najlepiej Lucius) czy istniej coś takiego jak testowanie wewnętrzne nowego oprogramowaniach na wszystkich rodzajach i wersjach tego dekodera? Bo ja mam ciągłe wrażenie że istniej zewnętrzne testowanie na nas abonentach. Potem dokładne czytanie forum, zbieranie wiadomości z CTA i mamy kolejne edycje softu. A gdzie ma być zadowolenie klienta z produktu? W du...! Wiem, że nic nie jest idealne ale ile razy można to samo robić. Poza tym zmiana softu powodująca zmianę koloru świecenia diod oraz pojawienia się markerów na usłudze Canal+na żądanie to są jaja. I tylko mi nie mówcie, że przy okazji naprawiono szereg błędów niewidocznych gołym okiem. Łaski Cyfra nie robi! Przecież płacimy za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujektom, powiedziałeś chyba wszystko. Od siebie dodam tylko, że odkładanie naprawy tego co programiści Cyfry s[beep]yli, na po wakacjach to po prostu skandal. Najgorsze jest to, że Cyfra nie przyzna się do tego oficjalnie, bo abonenci mieliby prawo domagać się rekompensaty z tytułu niezgodności towaru z umową. Dymają nas jak chcą i nikt nawet słowa przepraszam nie powie.

 

lucius, możesz wyjaśnić co to znaczy "nienagrywanie z jednej ćwiartki"? To znaczy, że których kanałów nie ma co programować, bo i tak nie nagra? Oszczędzi to nam nerwów i kolejnego elementu nieprzewidywalności tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo dolne , polaryzacja pionowa to prawie wszystkie kanały z oferty cyfry :!:

 

4. TVN 5. TVN7 6. TVN24 7. POLSAT 8. POLSAT NEWS 9. TV4 11. POLSAT 2 13. TELE 5 14. TVN CNBC BIZNES 15. TV BIZNES

18. TVN WARSZAWA 21. CANAL+ HD 23. CANAL+ FILM HD 25. CANAL+ SPORT HD 26. CANAL+ SPORT2 / INFO+

27. CANAL+ GOL 30. HBO 32. HBO2 33. HBO2 HD 34. HBO COMEDY 35. HBO COMEDY HD 46. 13TH STREET UNIVERSAL

48. MOVIES 24 49. TCM 52. COMEDY CENTRAL 53. COMEDY CENTRAL FAMILY 58. FILMBOX 59. FILMBOX EXTRA

60. FILMBOX HD 61. FILMBOX FAMILY 64. BBC HD 66. TVP SERIALE 67.BBC ENTERTAINMENT 70. PLANETE

71. NATIONAL GEOGRAPHIC 72. NATIONAL GEOGRAPHIC HD 77. DISCOVERY SCIENCE 78. TLC

79. DISCOVERY WORLD 80. HISTORY 81. RELIGIA TV 82. BBC KNOWLEDGE 92. TVN STYLE

93. POLSAT CAFE 97. ID INVESTIGATION DICOVERY 100. EUROSPORT 101. EUROSPORT HD

105. TVN TURBO 106. POLSAT PLAY 107. ORANGE SPORT 108. ORANGE SPORT INFO

120. MINI MINI 122. CARTOON NETWORK 124. DISNEY CHANNEL 130. MTV POLSKA

131. MTVN HD 132. MTV ROCKS 133. VH1 EUROPE 135. VIVA POLSKA 136. 4 FUN.TV

137. REBEL:TV 138. ESKA TV 140. POLONIA 1 141. MANGO TV 142. TVR 143. CSB TV

146. EDU SAT 150. TVN METEO 152. FRANCE24 ENG 155. FRANCE24 (FRA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

Parenaście minut temu chciałem nagrać teledysk z VIVA Austria.

Dekoder wyświetlił tradycyjnie info, że zaczął nagrywać, ale spojrzałem na diodę, a ona dalej była niebieska.

Po paru próbach była fioletowa, więc myślałem iż nagrywa.

Wracam z balkonu z papierosa, a dioda jest niebieska.

W bobliotece nie ma źadnego nagrania!

Dodam, że dziś pierwszy raz chciałem nagrać coś z Astry.

I teraz mam pytanie - ten szmelc nie nagrywa z Astry czy mam zeza do poprawki?

---------------------------------------------edit

Właśnie przebimbałem wszystkie kanały od 600 do 961

i działa wszystko oprócz - 625,630,633,646,681,682,713,715,716,717,718,737,741,750,764,774,793.

Na nich wybija mi brak sygnału.

Po Astrze nie latałem z rok czasu, więc nie wiem czy to jest wybrakowana lista C+ czy poprawiać zeza, którego robiłem sam, więc może nieprecyzyjnie nastawiłem konwerter

Jeśli komuś się to przyda, to fikołki leciały na - 809,680,720,748,765,720,751 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie to może być dysk. Może to być oznaka, że zaczyna wysiadać, choć nie musi. Posłuchaj czy buczenie nasila się gdy odtwarzasz jakieś nagranie.

Nie ma znaczenia czy odtwarzam coś nagranego czy oglądam tv "na żywca", dekoder po uruchomieniu pochodzi jakiś czas względnie cicho a potem zaczyna hałasować tzn. "buczy". Dziwne jest to, że gdy zaczyna buczeć i wyłączę dekoder, to buczenie znika. Gdy po chwili znowu uruchomię dekoder, to przez jakiś czas chodzi cicho a potem buczy. I tak w kółko. Za dnia to można wytrzymać, ale wieczorem przy dłuższych seansach staje się to trochę uciążliwe... Wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...