Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to go na dach

nie za bardzo ale jest na balkonie na I piętrze . jak antenę przesunąłem trochę w prawo to wyskoczyło brak sygnału an wszystkich kanałach jutro muszę spróbować bardziej przesunąć może zadziała . jeszcze po drodze sygnał przeszkadzają brzozy w ogródku. ale i tak jak nie było liści to też ESKA nie działała

 

 

Jestem ciekaw czy kiedy kolwiek CYFRA udostępni nam USB przecież n-ka udostępniła sowim użytkownikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... bez miernika nie licz na sukces z ustawianiem anteny.

Przyczyn może być wiele:

- stara lista programów (co raczej wykluczam, bo domyslam sie ze probowałes wyszukiwać)

- blokujące drzewo/budynek (w Twoim przypadku brzoza) - i niekoniecznie zablokuje Ci wszystkie kanały (transpordery) tylko wybiórcze

- przestawiona antena (jak ruszałes antena to juz ja przestawiłes..)

- uszkodzony konwerter (czasami obcinaja jakies pasma..)

- woda w kablu (miałem juz wiele przypadków, gdzie przez wodę w kablu działała tylko część kanałów)

- Bardziej stawiam na: blokujące drzewo/konwerter lub przestawiona antene

 

PS. Nawet jak ustawisz, ze kanały Ci odbiera, to niekoniecznie musi odbierać wszystkie częstotliwości.. be zmiernika ANI RUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem taki że od rana oglądam canal + hp bez problemowo natomiast wieczorami pojawia się problem i nie działa poprawnie wyskakuje komunikat brat sygnału

 

Następny problem przy włączania dekodera pojawia się komunikat o dostępnej aktualizacji podczas wcisniecia na pilocie przycisku do aktualizacji wyskakuje komunikat brak sygnału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś - wydaje Ci się. Trzeba dostroić antenę. To że rano odbiera a wieczorem nie, spowodowane jest innym położeniem satelity na niebie, więc jasne jest, że musisz poprawić ustawienie anteny. I uprzedzając Twoje pytanie - jedne kanały są czulsze od innych, więc czasami tak bywa, że część jest odbierana a inne giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... bez miernika nie licz na sukces z ustawianiem anteny.

Panowie bez przesady! Nie chwaląc się nigdy nie użyłem miernika do ustawiania anteny, a złożyłem np. zeza od 1 st. W do 19,2 st. E na antenie 60 cm po Cyfrze (4 konwertery). Jeśli nie działa jakiś transponder to wystarczy lekko skorygować antenę (przynajmniej spróbować) a nie zaraz płacić instalatorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem

 

Od kilku dni zauważyłem, że dekoder nie nagrywa programów. Jako, że nie miałem czasu, zająłem się tym dziś. (Instalacja dwukablowa, kowerter Twin, ustwienie w opcjach TWIN). Nagrywanie włącza się, nagrywa 30 sek i koniec..

Przepiąłem kable- okazało się, że gdy pod wejście sat 1 wpiąłem kabel z sat2- odbieram nie wszystkie kanały (zmieniłem ustawienia na pojedyńczy). Przykładowo odbiera TVN, brak TVP1..

Do kabla sat1 mam podpięty DiseqC na astrę.

Zastanawiam się czy to wina dekodera czy poleciał konwerter? Może ktoś miał podobny problem? Dodam, że konwerter ma dopiero rok, z dekoderem nigdy nie było problemów..

 

pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Od wczoraj jestem posiadaczem PACE PVR HD i mam taką wątpliwość, jaka dioda powinna być na wyświetlaczu w trybie Standby.

U mnie cały czas jest dioda czerwona (ale nie mrugająca), czyli z tego wynika że chyba nic się nie ściąga.Dekoder mam od wczoraj więc teoretycznie w nocy powinna się palić dioda niebieska i coś powinno ciągnąć a tu nic.

Jak się wejdzie w program to jest komunikat: Pobieranie danych, proszę czekać.

Jak się wejdzie w B to komunikat: Oferta nie zaktualizowana.

Czyli nic nie ciągnie, co mogę mieć nie tak ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Rozkład sygnalizacji diodą jest następujący:

Czerwona dioda - stand-by

Czerwona mrugająca - stand-by, pobiera VOD

Fioletowa (czerwono-niebieska) - nagrywanie

Niebieska - działanie/komendy pilota

Brak - normalna praca

 

Jeśli masz jeden przewód antenowy, to ustaw w menu typ konwertera na "pojedynczy". Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...