Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, nikt nie zmusza cię do korzystania z tego dekodera, możesz go oddać i problem z głowy. Ja wcześniej korzystałem z dekodera Strong 6880 i powiem ci że chyba nie wiesz co to znaczy udręka... Jak byś miał dwa razy dziennie robić restart bo połowa kanałów wyświetla "Brak Sygnału" to byś miał powód do narzekania. EPG jest dodatkiem, nie do końca zależnym od Cyfry+, możesz oddać dekoder, możesz rozwiązać umowę i zmienić operatora, nikt cie nie zmusza żebyś korzystał z właśnie tego dekodera/operatora. Ja mimo wad tego dekodera jestem z niego zadowolony, działa mi ogólnie stabilnie, czasem jakiś dziwny zgrzyt, ale gdzie się nie trafia, w końcu ideałów nie ma:)

 

Co do tego co pisałem o HBO OD to dzisiaj dekoder pobrał nową listę kanałów, na której pojawił się kanał HBO OD, a w menu z programami zmienił się napis z "Usługa niedostępna" na "Dostępne wkrótce". Jednak coś robią z tym kanałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując poprzedni post dodam, że nie ma zwykłych tunerów HD w których wszystko działa OK !!!

Albo są restarty, albo zwiechy, albo stopklatki, albo zamrożenia obrazu, albo źle nagrywa lub źle odtwarza, albo nie działa EPG, albo rozjeżdża się fonia i obraz, albo fonia charczy po hdmi, albo karta C+ nie działa w czytniku lub nie działa ze splitterem kart, albo obraz jest słabej jakości, albo podczas zmiany formatu obrazu jest chwilowa ciemność, albo się grzeje jak patelnia, albo opóźnienie w działaniu pilota lub słabo działający pilot, albo kłopoty z fonią na kanałach HD albo jeszcze kilka niedopuszczalnych dla UŻYTKOWNIKA defektów.

Za każdym poprawionym softem coś się zmienia, niestety często przy okazji psuje się coś innego co przedtem działało dobrze.

Tak już jest od lat i będzie nadal więc zmienianie tunerów to tylko łudzenie się, że może będzie lepiej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak podlacze pace przez hdmi do tv a tv spidifem cyfrowym do kina domowego, to nie przenosi sie dzwiek dd , natomiast jak podlacze pace bezposrednio spidifem do kina, to dziwek jest? Nie jest to wina tv, bo analogicznie podlaczam turbodekoder n-ki i tu dzwiek dd spokojnie przechodzi. Jak to rozwiazac?

 

Rozwiązanie znalazłeś - należy skorzystać z wyjścia SPDIF (elektrycznego lub optycznego).

Dekoder Pace HDS7241 na wyjściu HDMI ma zawsze dźwięk stereo. Nawet jeśli wybierzesz ścieżkę oryginalną AC3, to wbudowany moduł dolby'ego przekonwertuje na stereo (downmix). Natomiast na wyjściu SPDIF jest format dźwięku bez konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło tylko użyć funkcji :szukaj: i znaleźlibyście odpowiedź na to pytanie.

 

W skrócie:

Niestety jest to wina oprogramowania tego tunera (to samo jest z PVR 250GB). RTL posiada 2 systemy kodowania i dekoder tak jakby próbuje włączyć obydwa te systemy. Dlatego pomimo że mamy obraz to pisze nam "nieobsługiwany system kodowania". Po więcej szczegółów proszę użyć :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W związku z dodaniem obslugi HBO VOD i C+ OD tuner pobrał sobie wszystkie możliwedysk zapchał mi się w 87%. Ponieważ nie chciałem żeby usunął mi starsze pozycje (bajki dla dzieciaków) to ustawiłem zarządzanie dyskiem jako ręczne. Moje pytanie - czy można jakoś wykasować pozycje VOD (zwłaszcza te płatne z C+VOD)?? Ewentualnie zablokować pobieranie tych pozycji?? Posiadam Pace PVR i Prestiż HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki, cudem dekoder pobrał Ci filmy z usługi C+ OD, skoro ta usługa będzie uruchomiona dopiero 18 marca?

Ilość miejsca na VOD-y i na własne nagrania jest stała (bodajże w proporcjach 150/350 Gb). Ilość zajętego miejsca w procentach odnosi się wyłącznie do Twoich nagrań, więc to je musisz usuwać a nie VOD-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki, cudem dekoder pobrał Ci filmy z usługi C+ OD, skoro ta usługa będzie uruchomiona dopiero 18 marca?

Ilość miejsca na VOD-y i na własne nagrania jest stała (bodajże w proporcjach 150/350 Gb). Ilość zajętego miejsca w procentach odnosi się wyłącznie do Twoich nagrań, więc to je musisz usuwać a nie VOD-y.

Widzę je jako gotowe do zamówienia/oglądania a wedle opisu widoczne są w momencie pobrania na dysk stąd moje pytanie.

A co do nagrań to miałem stale ok 40-50% zajętości i nagrałem może 2 lub 3 filmy i jeden mecz NBA i nagle 90% zajętości? Dziwne...

Nie wiem co mi wykasuje skoro pisałem że mam RĘCZNE zarządzanie dyskiem właśnie po to żeby uniknąć sytuacji że mi wykasuje jakieś bajki nagrane dość dawno temu.

Czy można zablokować HBO VOD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A czy Cyfra VOD (czyli te filmy płatne za szt) też rezerwuje miejsce na dysku?

Czyli po odjęciu 2x150GB na C+i HBO OD na moje nagrania zostanie np 200GB??? A czy przez CTA nie da się wyłączyć w ogóle tych usług?? Bo akurat te dwie są dla mnie bez sensu... Po co mam tracić ponad połowę dysku dla czegoś co jak będę chciał nagram sobie z kanałów i to w HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uszczęśliwić abonentów powinni jeszcze zrobić MANGO24 VOD. Jakbyś jednak chciał coś kupić a nie pamiętał oferty... Będzie jak znalazł... I niech przyszłościowo zarezerwują najlepiej 90% pojemności dysku bo może kiedyś jeszcze jakieś inne reklamy da się dołączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...