Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem jak oto możliwe żeby mieć przez cały czas problemy z dekoderami. Miałem stronga - nie miałem żadnych problemów z zawieszaniem, a ludzie wypisywali kosmiczne rzeczy, teraz mam pace - również żadnych problemów z tych które tu ludzie wypisują. To ja nie wiem, albo mam szczęście albo część ma pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że standardem jest jednak poprawnie działający dekoder, tylko ci wszyscy, którzy nie maja z nim problemów nie piszą na forum "o jak dobrze działa mój dekoder", natomiast kilkanaście osób co i rusz narzeka. Nie rób z tego ułamka większości tylko dlatego, że mało osób pisze, że ich dekodery dobrze pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, u mnie działa. A ja nie lubię przepłacać za "specjalne" kable kosztujące 100 zł. Mozna też kupić kabel optyczny za 9,99 zł i będzie działał idealnie. :smile:

 

 

Cóż u mnie nie działają zwykłe chinche proprostu nic się nie dzieje przy zwykłym chinch'u. Skoro nie lubisz przepłacać jak mówisz to dlaczego nie kupisz kabla coaxial za 12 zł? bo tyle kosztuje zwykły coaxial - nie chodzi tu o cenę lub snobizm bo kable coaxial są pewnie z 5 zł droższe niż chinch chodzi o ich budowę - u mnie w zestawie DVD + yamaha amplituner oraz PVR + ta sama yamaha zwykły chinch milczy. Pewnie mam jakiś badziewny i napewno są lepsze ale za 12-25 zł jest mega wybór coaxiali wiec nie ma co przesadzać z cenami. Jasne że jest jeszcze optyczny tyle że mając 2 sprzęty robi się kłopot bo sporo amplitunerów ma po jednym wejściu optycznym i coaxialnym i trzeba korzystać z obu lub przełączać wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum w którym chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami o tym dekoderze.

 

Wymieniłem mojego Pace HD PVR 250GB na Pace HD PVR 500GB.

 

W nowym dekoderze mam zastrzeżenia do funkcji "PILOT", to tragedia. W starym dekoderze ta funkcja działała w miarę dobrze, w nowym trzeba czekać bardzo długo aby się dowiedzieć co aktualnie jest na wybranym programie, w dodatku np. oglądając TVN nie dowiemy się co aktualnie jest np. Canal+

Także EPG mogliby przyspieszyć.

 

Poza tym dekoder działa poprawnie, nie restartuje się, nie zawiesza. Trochę buczał podczas pracy ale pomogło przyklejenie gumowych nóżek.

Duży plus to sterowanie pilotem, nareszcie dział bardzo dobrze, mam plazmę Panasonica i gdzie nie skieruję pilota to tuner reaguje.

 

Co do samego pilota to uważam, że kształt i układ przycisków na starym pilocie był bardziej ergonomiczny , nowy gdy bierzemy do ręki w ciemnym pokoju to nie wiemy gdzie jest jego przód ale może z czasem można się do niego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że standardem jest jednak poprawnie działający dekoder, tylko ci wszyscy, którzy nie maja z nim problemów nie piszą na forum "o jak dobrze działa mój dekoder", natomiast kilkanaście osób co i rusz narzeka. Nie rób z tego ułamka większości tylko dlatego, że mało osób pisze, że ich dekodery dobrze pracują.

 

To ja napiszę mój działa bez zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, mój - odpukać - OK,

no może poza odosobnionym wypadkiem, gdy na jednym z kilkuset zaplanowanych nagrań, zarejestrowała się sieczka. Może to bad sector, więc nagrania nie kasuję, niech głowica omija ten obszar.

Jestem baardzo zadowolony a funkcja Pilot działa szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić restarty dekodera. Do tej pory zdarzały się naprawdę rzadko. Powiedzmy raz w tygodniu, ale jest coraz gorzej. Ostatnie dni to kilka razy dziennie. Restarty samoistne i zawieszenia, że sam muszę go zrestartować. Muszę wymienić ten badziew. Szkoda tylko filmów, które sobie nagrałem. Wychodzi na to że ten PVR to nie ma sensu bo i tak nie obejrzę co nagrałem. 5 lat byłem w Cyfrowym Polsacie, miałem Echostary, Samsungi z żadnym nie miałem problemów, a tu na początek dostałem Sagem i Pace'a SD oba się zawieszały. Teraz dali PVR Pace'a i w dodatku się restartuje.

Nie dość, że są oszustami w umowach to jeszcze dają złom. Żałuję, że podpisałem umowę z Syfrą.

 

Jak to mozliwe, ze mam pace 500 miesiac i nie mialem zadnego zawieszenia i zadnego restartu. Cud czy co?? Cos mi sie wydaje ze dziala tu grupa naslana przez konkurencje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do samego pilota to uważam, że kształt i układ przycisków na starym pilocie był bardziej ergonomiczny , nowy gdy bierzemy do ręki w ciemnym pokoju to nie wiemy gdzie jest jego przód ale może z czasem można się do niego przyzwyczaić.

 

Mi przy wymianie 250 na 500 facet chcial zostawic starego pilota od 250. Ja sie postawilem, i po 10 minutowej wymianie zdan skapitulowal. ( punkt w Wawie na Jubilerskiej/Real Praga). Ciekawe o co chodzi z tymi pilotami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Jak to mozliwe, ze mam pace 500 miesiac i nie mialem zadnego zawieszenia i zadnego restartu. Cud czy co?? Cos mi sie wydaje ze dziala tu grupa naslana przez konkurencje..

Rozgryzłeś mnie. Co miesiąc dostaję od n-ki i Polsatu okrągłą sumkę na konto. Buahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem nowego dekodera Pace PVR HD od 3 tygodni. Nie mam konwertera typu twin, za to kilka pytan:

Czy to normalne, ze przez te trzy tygodnie pobralo sie raptem 5 filmow z grupy filmow premierowych i kilka seriali? (Pomijajac to, ze sciagnal sie 15,16,17 odcinek Lostow, a juz 14 nie ma... - zart jakis?)

Czy zamontowanie konwertera twin przyspieszyloby proces pobierania tych filmow? Dzwonilem do Cyfry+, powiedziano mi, ze po prostu mam zostawiac dekoder wlaczony jak najdluzej, a ja praktycznie nigdy go nie wylaczalem (no, moze 2 razy zostawialem go w trybie standby, po nacisnieciu przycisku na pilocie, bo wyczytalem gdzies, ze wtedy pobieraja sie filmy: niestety, czerwona dioda swieci swiatlem ciaglym, nie mryga co 5 sekund jak napisano w pewnym faq, a dekoder nie wydaje zadnych dzwiekow, tzn. dysk sie nie kreci).

Czy konwerter twin wymaga jakiegos dodatkowego kabla? Bede musial wowczas wykorzystac obydwa wejscia satelitarne w dekoderze? Czy wystarczy ten jeden?

Co zrobic, aby przyspieszyc sciaganie tych filmow, zakladajac, ze nie bede mial mozliwosci zamontowania dekodera twin?

 

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder chyba powinien być jak najdłużej wyłączony,zwłaszcza w nocy-w tedy ma czas na pobranie VOD.Jeśli zostawiasz załączony to odbiera ci po prostu daną stację a nie Vod. Ja też mam konwerter single i vod ściąga mi się bez problemów ale oglądam mało tv. Od konwertwra twin powinno się poprowadzić dodatkowy kabel do drugiego wejści sat.To powinno ułatwić pobieranie z drugiej głowicy nawet gdy tuner będzie chodził,chyba że jednocześnie będziesz nagrywał inny kanał-wtedy vod nie będzie się ściągało.Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Przepraszam za tak banalne dla większości z Was pytanie ale zastanawia mnie jedna rzecz.

Jeśli chcę jednocześnie nagrywać i odbierać różne kanały(z poza jednej grupy)to muszę od twina pociągnąć dwa niezależne kable czy też wystarczy jeden kabel,który przepuszczę przez dobrej jakości rozdzielacz sygnału ze wzmacniaczem.Przy takim rozwiązaniu od konwertera pójdzie jeden kabel a do dekodera zostaną podpięte dwa.

Będę wdzięczny za informację czy taki zabieg da jakiś rezultat a jeśli nie to dlaczego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krasnal79 Ktoś raz na forum mi zaproponował takie urządzenie http://www.hollex.pl/akcesoria/zwrotnice/1462-global-stacker-de-stacker-30m ale to dość droga sprawa, ja się nie zdecydowałem, ale morze ciebie zainteresuje.

 

Edit: To żeśmy w trójkę na raz napisali o tym samym urządzeniu, ale numer :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi i sprowadzenie mnie na ziemię:)

Wiem,że dwa kable to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Zadałem to pytanie dlatego,że Cyfrę mam już od ponad 10 lat a antenę i dekoder mam umieszczone w przeciwległych końcach mieszkania.

W międzyczasie pojawiły się kafle,panele itd.więc nie mam możliwości pociągnięcia kolejnego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako swiezak w temacie Pace PVR mam pytanie. Jak zmusic dekoder do przesylania dzwieku w trybie 5.1 ? Mam kabel SPDIF, ale nawet na NGC HD nie ma 5.1. Tymaczasem w programie stoi ze wlasnie na TVN w jakims durnym programie mial byc. poprzednio mialem Philpsa HD bez dysku i tam pomagalo przelaczenie w tryb DVI, w tym nowym nic takieog nie znalazlem. Zel szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu kolorowy merytorycznosc tej uwagi jest tak gigantyczna, ze nie wiem co odpowiedziec. Chyba skoro napisalem ze mialem Philipsa HD i tam pomagalo przelaczenie na tryb DVI to znaczy ze gdzies to 5.1 widzialem. Zreszta napisalem tez o TVNie, ktory mial wlasnie leciec w 5.1. Wiec jak juz wiesz skad wiem to teraz podziel sie jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...