Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze co się dzieje zza granica nic nie wiem to zapytam, tam tez tak długo i takie problemy maja z oprogramowaniem dekoderów i ich funkcjonalnością?

Bo u nas I Nc+ oraz Orange maja tak samo. Nowy soft w wkrótce heheh przez długi okres paranoja i Zal !!!!

Polsat otworzył własna fabrykę dekoderów, a tu problem z softem nawet maja, to ci Francuzi tacy głupi czy my? bo kto go tam ma napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci Francuzi tacy głupi czy my? bo kto go tam ma napisać?

 

My nie. Są grupy ludzi którzy piszą bardzo dobre softy. Przykład tunery linuxowe. na jeden model jest kilka wersji. wiadomo że pierwsze wersje mają dużo błędów ale taki soft i tak jest upubliczniany tyle że w nazwie ma słowo TEST. ludzie pobierają testują i na forum cząsto dotyczącego tylko jednego modelu ( jego wszystkich wersji, żeby nie było :) ) opisywane są wszystkie błędy. soft jest testowany nie przez 20-30 użytkowników tylko przez setki albo tysiące??? następna wersja softu jest już poprawiana i tak w kółko aż wersja softu jest na tyle stabilna że spokojnie można z niej korzystać.Goście robią to oczywiście za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re matmal

 

technicznie to żaden problem odtwarzać Polsat hd na tunerach PACE skoro TVN hd chodzi .. Pytanie istotne czy nc+ chce uruchomić ten kanał.. Jak na razie nie kwapi się nc+ do tego by Polsat hd zaświecił na tunerach cyfry Cos mi się wydaje ze to tak zostanie.. Całkiem niedawno obiecywano ze tej wiosny (a już mamy lato) zostanie zaktualizowany soft do PACE ..I jak widzimy nastała grobowa cisza ludzie z dawnej cyfry którzy pozostali na swoich dekoderach czy dekoderach z cyfry zostali zapomniani przez nc+..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re matmal

 

technicznie to żaden problem odtwarzać Polsat hd na tunerach PACE skoro TVN hd chodzi .. Pytanie istotne czy nc+ chce uruchomić ten kanał.. Jak na razie nie kwapi się nc+ do tego by Polsat hd zaświecił na tunerach cyfry Cos mi się wydaje ze to tak zostanie.. Całkiem niedawno obiecywano ze tej wiosny (a już mamy lato) zostanie zaktualizowany soft do PACE ..I jak widzimy nastała grobowa cisza ludzie z dawnej cyfry którzy pozostali na swoich dekoderach czy dekoderach z cyfry zostali zapomniani przez nc+..

Tu nie chodzi o soft czy jakiś inny problem, po prostu te kanały nie maja dodanego kodowania seca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nc+ nie ma odpowiedniej umowy (vel Canal+ Cyfrowy, który w nc+ nadal obsługuje osoby ze sprzętem byłej C+) to trudno, żeby Polsat jedynej konkurencji robił prezenty.

 

Zastanawia mnie skąd się biorą takie rodzyny jak godunowa. Jak wspomniał slayer, bez podpiętego kodowania Nagra MA na tych kanałach, to nawet na kosmicznym oprogramowaniu z polerowanymi zero-jedynkami Pejsa, ta karta w czytniku nie będzie miała z czego dekodować. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz(bez urazy).umowa jest i trochę to dziwne,bo ta umowa musi być,że w nc+ jest ten kanał dystrybuowany.dziwne,że Solorz nie chce kodowania przypisać.bo gdyby było inaczej to na adb też by nie było.i nie mylcie tego,bo to n,bo to już nie n.a nc+ ma kodowanie w 2 systemach i tak powinien ten kanał być kodowany.wydaje mi się,że to iti tak specjalnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios już dyskutowaliśmy na ten temat w innym dziale i pokazałem Ci nawet skany pism o przymusowej migracji (w pismach do Cyfrowiczów operatorem miał zostać Canal+ Cyfrowy, a w pismach do eNkowiczów operatorem miało zostać ITI Neovision).. Wtedy przyznałeś mi rację, a teraz już nie? :wink:

 

Przeczytaj co cyfra.tv napisał.. nc+ to tylko marka, a Canal+ Cyfrowy jak i ITI Neovision funkcjonują jak dawniej funkcjonowały. MOŻE kiedyś powstanie nowa spółka, która przejmie prawa i obowiązki dotychczasowych spółek, ale na chwilę obecną takowej nie ma.

 

---

Z tego co zaobserwowałem:

nc+ to tylko brand marketingowy, który wykorzystują defakto dwa podmioty ITI i Canal+ Cyfrowy. Jeśli przy podpisywaniu umowy z NC+ zdecydujesz się na pozostaniu przy sprzęcie C+ to twoim usługodawcą pozostaje Canal+ Cyfrowy - sprzęt nie obsługuje Conax - bark umowy licencyjnej na Polsat HD itd. - brak odbioru. Jeśli wybierasz sprzęt ADB operatorem twojej umowy zostaje ITI - dekoder obsługuje system conax, a operator posiada zawartą umowa na rozpowszechnianie Polsat HD itd. (umowa zawierana była nie na platformę N tylko na ITI właściciela platformy N - obecnie operatora NC+ - ale tylko na sprzęcie ADB).

Tak jak Kolega wyżej napisał nc+ to tylko marka i brand i nie jest spadkobiercą C+ czy N, nadal działają 2 firmy czyli C+ Cyfrowy i ITI które mają oddzielne umowy z dostawcami programów i sprzętu :D I jest tak jak napisał Kolega @profik 8) Może kiedyś powstanie nowa spółka, która będzie operatorem platformy o nazwie nc+ i przejmie zobowiązania poprzednich spółek ale na razie tak nie jest :D

viewtopic.php?f=174&t=30988&p=803012#p803012

 

Oczywiście masz prawo to podważać, ale wybacz, z góry ostrzegam, że zdanie cyfry.tv jest dla mnie bardziej wiarygodne niż Twoje. :)

A tu masz wspomniane fragmenty pism migracyjnych, które potwierdzają powyższy stan rzeczy:

C+:69914_cplus_nc.jpg

N: 1072_iti_neo.jpg

 

Wracając do Twoich zarzutów to:

- oczywiście, że istnieje umowa z Polsatem i nc+. Problem w tym, że są dwie - jedna (zawarta z C+ Cyfrowym, dotycząca użytkowników sprzętu byłej Cyfry+) przewiduje ograniczony garnitur kanałów, a druga (z ITI, dotycząca użytkowników sprzętu ADB) już tych limitów nie ma,

- co do tłumaczenia "to na adb też by nie było" to tłumacze 50 raz - użytkowników sprzętu ADB obsługuje ITI Neovision, które w umowie z Polsatem ma wszystkie te kanały, a użytkowników sprzętu byłej Cyfry (czyli wszystkiego tego co hulało na Nagra MA) obsługuje Canal+ Cyfrowy.. To nie jest klasyczna fuzja, tylko jakiś dziwoląg - nawet w stopce na stronie nc+ masz nadal wymienione obie te spółki, a nie jedną (która miałaby przejąć wszystkie prawa i obowiązki) - daje do myślenia? To nie działa w ten sposób, że w momencie fuzji C+ Cyfrowy dostał wszystkie bonusy od ITI, a ITI w drugą stronę. Nadal są dwie oddzielne spółki, tylko pod jedną marką, a przynajmniej tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak.zgadzam się,ale nie to miałem na myśli.chodzi mi o to,że w nc+ kanał jest dostępny.i wydaje mi się że jak jest dostępny to Solorz ma umowę z nc+,a umowa to umowa.jak nc+ miało by być nawet w 5 systemach być kodowane to tak musiało by być.dalej tak myślę,że to właśnie iti nie daje zielonego światła na to kodowanie,choć sami sobie zaprzeczają dając możliwość odbioru innych kanałów na sprzęcie cyfry.soki może bredzę.ale jestem po imprezie i jeszcze mnie trzyma.a co do cyfra tv.z całym szacunkiem dla niego i jego pracy.ale to taki sam user jak my,z tą różnicą,że pracuje w aps nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz(bez urazy).umowa jest i trochę to dziwne,bo ta umowa musi być,że w nc+ jest ten kanał dystrybuowany.dziwne,że Solorz nie chce kodowania przypisać.bo gdyby było inaczej to na adb też by nie było.i nie mylcie tego,bo to n,bo to już nie n.a nc+ ma kodowanie w 2 systemach i tak powinien ten kanał być kodowany.wydaje mi się,że to iti tak specjalnie robi.

W N polsat HD jest już parę lat, i nie mówię tego z plotek, tylko z tąd, że byłam abonentem N 6 lat. W Cyfrze+ polsatu HD nie było. Po tak zwanej fuzji NC+ przejęła i tu pytanie czy napewno obydwu spółek. W takim układzie NC+ powinna renegocjować umowę z Polsatem O zapięciu kodowania, dla obydwu systemów pracujących w NC+. Dokąd tego nie zrobi abonenci byłej Cyfry+ nie będą mieli Polsatu HD i tym podobnych. I tak można by gdybać ze sto stron.Jednak trzeba przyznać, że NC+ test dziwnym tworem, w ktorym władzę trzyma kupiony a nie jak to bywa w zdrowym świecie kupujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...