Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie wczoraj nagrałem pierwszą miłość z polsatu mając włączony canal + sport HD. Czyli można to jakoś obejść nie mająć dwóch kabli podłączonych.

 

Ogólnie jestem zadowolony z tego dekodera, trochę długo się włącza, ale reszta jest spoko. Czasami brak epg, czasami długo się przełącza, ale to wiem, że przez to, że kabel antenowy jest taki długi, ale jest super. Lifepausa działa bez zastrzeżeń. Nigdy nie miałem do czynienia z aż tak zaawansowanym dekoderem, wiec jestem zadowolony. Jedyny minus to brak możliwości ułożenia listy ulubionych, a przydałaby się chociażby taka jak na dekoderach CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pracuje cały czas jak jest wyłączony. Gdy go włącze to następuje tzw szybki start. Nie chce żeby mi żarł prąd - tryb eco włączony. Co zrobić?

Nie ma zaplanowanych nagrań własnych, może patrzysz w czasie gdy pobiera VOD?

Mam zapięte dekodery do routera i gdy dekoder jest uśpiony całkowicie dioda portu LAN na nim gaśnie i zdarza się to bardzo często. Gdy dekoder robi cokolwiek na routerze zaświeca się sygnalizacja jego portu.

Może dziwne określanie stanu dekodera na routerze, ale jednoznaczny wyznacznik że dekoder jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wczoraj nagrałem pierwszą miłość z polsatu mając włączony canal + sport HD. Czyli można to jakoś obejść nie mająć dwóch kabli podłączonych.

Spróbuj obejść nagrywając np. Superstację (poz. 72) i przełączyć się na 4FunTV (poz. 156)

 

Ja mówię o zupełnie innej sytuacji. O sytuacji kiedy oglądam jeden kanał z innej częstotliwości a jednocześnie nagrywam drugi. Nie mówię o przełączaniu bo w tym momencie pace jest na straconej pozycji bo albo muszę przerwać nagranie albo pozostać, ale mówię o pewnym obejściu gdzie chcąc coś nagrać i jednocześnie oglądać coś innego włączasz pierw jeden program i z pozycji epg nastawiasz drugi program...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @Mibay

U mnie spółka Pace PVR oraz Clone+ chodzi najlepiej z pozostałych tunerów (patrz stopka). Po pierwsze sprawdź jaki jest zasięg na karcie Clona. Do stabilnej pracy musi być co najmniej 2 zielone. Przy jednej potrafi zacinać. Po drugie sprawdź czy to w ogóle wina splittera. A może słaby sygnał. Sprawdź czy przycina na oryginalnej karcie.

Jeśli to wina jednak zasięgu clona to zmień umiejscowienie jednostki centralnej (nawet parę cm wystarczy, mogą być zakłócenia np. od wifi lub telefonów bezprzew.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem tu nowy ponieważ na moje nieszczęście zainteresowałem się wątkiem dopiero po zakupie tego ustrojstwa i rzeczony zakup zmusił mnie do rejestracji na forum. Przesiadłem się z nBoxa i w życiu nie spodziewał bym się że między tymi sprzętami jest tak kolosalna różnica. Ale nieważne, stało się i muszę to znieść. Wątek jest bardzo opasły więc przepraszam jeśli się dublują pytania.

1. Czy przy podłączonych dwóch kablach antenowych wskaźnik sygnału pokazuje się na jednym pasku w menu? Bo nie wiem czy mam sygnał z jednego i dlatego nie nagrywa czy jest inny problem. W nboxie Widać było obydwa kable. Uprzedzę pytania - konwerter mam typu twin i w menu też taki jest ustawiony.

2. Często znika mi głos. Np przy wychodzeniu z biblioteki nagrań czy przełączaniu kanałów czy wychodzeniu z menu. Pomagał restart a teraz zauważyłem, że jak wyjmę i włożę kabel HDMI to głos się pojawia. Miał ktoś taki problem? Nie sądzę żeby to była wina przewodu bo enka na nim chulała bez problemu...

3. Jak to możliwe że w tych czasach i na takim sprzęcie nie ma teletekstu? czasem korzystam i się przyzwyczaiłem.

To tak na szybko po tygodniu użytkowania :)))) Nie wspomnę o irytująco wolno przełączających się kanałach i paru innych mniej szkodliwych wadach. Teraz już rozumiem czemu zaczęli go rozdawać ju ż nawet w abonamencie za 14 zeta. Bo to szmelc jakich mało!

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Nie chcę iść do punktu na takim wkur.... bo rozbił bym go sprzedawcy na głowie. Narazie spróbuje uporać się sam z tym złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1: Ale to jest ta sama sytuacja... Nagrałeś Polsat dlatego że jest na tej samej polaryzacji i paśmie co Canal+ Sport HD... Jeśli chciałbyś przełączyć na Polsat w czasie nagrywania to też byś mógł. Przy jednym kablu nie można nagrywać i oglądać kanałów z różnych częstotliwości. Koniec, kropka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o zupełnie innej sytuacji. O sytuacji kiedy oglądam jeden kanał z innej częstotliwości a jednocześnie nagrywam drugi. Nie mówię o przełączaniu bo w tym momencie pace jest na straconej pozycji bo albo muszę przerwać nagranie albo pozostać, ale mówię o pewnym obejściu gdzie chcąc coś nagrać i jednocześnie oglądać coś innego włączasz pierw jeden program i z pozycji epg nastawiasz drugi program...

Ok, zrób dowolną kombinację oglądanie/nagrywanie ze wcześniej wspomnianymi przeze mnie kanałami i podziel się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja: nie po to konstruktorzy Pace'owi PVR (i nie tylko jemu) dali dwie głowice, dwa wejścia antenowe żeby udziwnić jego konstrukcję i podnieść jego koszt, tylko jeśli to ma być Twin PVR, to są one potrzebne. Ty masz tylko złudzenie, że można to jakoś obejść. Na dzień dzisiejszy nie można, w każdym razie nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja: nie po to konstruktorzy Pace'owi PVR (i nie tylko jemu) dali dwie głowice, dwa wejścia antenowe żeby udziwnić jego konstrukcję i podnieść jego koszt, tylko jeśli to ma być Twin PVR, to są one potrzebne. Ty masz tylko złudzenie, że można to jakoś obejść. Na dzień dzisiejszy nie można, w każdym razie nie do końca.

 

Skoro tak bazujesz na logice autorów tego cuda, to powiedz nam po co dodali tam usb - na pewno musi mieć jakieś przeznaczenie ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak bazujesz na logice autorów tego cuda, to powiedz nam po co dodali tam usb - na pewno musi mieć jakieś przeznaczenie ;>

W dwóch głowicach DVB-S nie tyle jest logika, co konieczność jeśli to ma być dekoder Twin PVR. Analogii do USB raczej bym się

nie doszukiwał... Na chwilę obecną jest to taki sam zbytek jak jeszcze kiedyś istniejące już w dekoderze głowice DVB-T. Choć sam w to nie wierzę żeby się to kiedyś ziściło, to wyobrażam sobie że mogłoby być wykorzystane do odtwarzania treści z zewnętrznych nośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przesiadłem się z nBoxa i w życiu nie spodziewał bym się że między tymi sprzętami jest tak kolosalna różnica. ...

1. Czy przy podłączonych dwóch kablach antenowych wskaźnik sygnału pokazuje się na jednym pasku w menu? Bo nie wiem czy mam sygnał z jednego i dlatego nie nagrywa czy jest inny problem. W nboxie Widać było obydwa kable. Uprzedzę pytania - konwerter mam typu twin i w menu też taki jest ustawiony.

2. Często znika mi głos. Np przy wychodzeniu z biblioteki nagrań czy przełączaniu kanałów czy wychodzeniu z menu. Pomagał restart a teraz zauważyłem, że jak wyjmę i włożę kabel HDMI to głos się pojawia. Miał ktoś taki problem? Nie sądzę żeby to była wina przewodu bo enka na nim chulała bez problemu...

3. Jak to możliwe że w tych czasach i na takim sprzęcie nie ma teletekstu? czasem korzystam i się przyzwyczaiłem.

To tak na szybko po tygodniu użytkowania :)))) Nie wspomnę o irytująco wolno przełączających się kanałach i paru innych mniej szkodliwych wadach. Teraz już rozumiem czemu zaczęli go rozdawać ju ż nawet w abonamencie za 14 zeta. Bo to szmelc jakich mało!

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Nie chcę iść do punktu na takim wkur.... bo rozbił bym go sprzedawcy na głowie. Narazie spróbuje uporać się sam z tym złomem.

Zacytuje obszernie, bo ciekawią mnie również odpowiedzi wieloletnich użytkowników PACE.

Dwa miesiące od przesiadki z TURBO, po uaktualnieniu jakoś się przyzwyczaiłem do cudu techniki. Z funkcjonowaniem nie mam żadnych problemów, działa wolniutko, ale obraz i dźwięk zawsze są na obydwóch. MR Premium na nBox'ach tego nie zawsze doświadczałem. Pani w salonie mnie ostrzegła że będzie wolniej i bez fajerwerków.

ad 1. na samym początku na jednym z dekoderów coś dziwnie działało, zostawiłem ustawienie twin,

zapięty pierwszy kabel - wskaźnik zielony

zapięty drugi kabel - czerwone

obrobiłem jeszcze raz kabel - wskaźnik zielony

tak samo przy zapiętych obydwóch sprawnych kablach, chętnie się dowiem czy mogłem to zrobić łatwiej, procesjonalnie.

ad 2. Nigdy.

ad 3. Dekoder nie obsługuje teletekstu, przez HDMI nie ma teletekstu, ale przez EURO pilotem z TV można wyświetlić teletekst (nBox sam wyświetlał teletekst, chyba).

Z całym Twoim rozgoryczeniem się zgadzam, jednak z zmiany jestem zadowolony, bo po prostu działają mi bez problemów.

Boje się tylko jak to będzie na pięknych nBox'ach z MR po uruchomieniu nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekoderem da się żyć. Ma mnóstwo niedoróbek, ale jak się ma go 3 lata tak jak ja, to już nie ma prawa niczym zaskoczyć :-) Nauczyłem się szybko co i kiedy mogę mu dać do roboty... Miałem wcześniej przez rok nbox recorder, więc na początku też byłem załamany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...