Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wydziwiasz!

Parokrotnie wymieniałem Pace i nigdy nie było problemu z otwarciem pudełeczka i sprawdzenie czy ma dvb-t.

Mimo że mi to nie potrzebne,raz tylko podpinałem kiedyś i sprawdzałem czy śmiga.Od poczatku mam Pace za free z dvb-t i zawsze jak wymieniałem to na taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem dziś w nocy film Skyline z HBO2 HD. Niestety przycinki dźwięku i obrazu były tak duże, że nie dało się wogóle oglądać. Został skasowany. To już drugi film nagrywany z kanałów paczki HBO, który z tego powodu poszedł do kosza. W między czasie filmy nagrywane z innych kanałów (np. canal+ HD i C+film HD) nagrywają się idealnie.

Czy to wina paczki HBO, czy Pace się na nie obraził i nie chce prawidłowo nagrać? A może mój pacek zaczyna (wreszcie) po 1,5 roku szwankować? Wcześniejsze filmy nagrane z HBO działają idealnie (np. takie sprzed pół roku). To fakt ostatnio z HBO nie było co nagrywać i przez pare miesięcy nie zauważyłem problemu. Aż tu nagle ...

:lol2:

Może ktoś ma jakiś pomysł. Nie pamiętam czy temat był poruszany, jeśli tak to proszę o przypomnienie.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też taką sieczkę na Philipsie PVR. Pomogło skręcenie konwertera. Nie jest idealnie, ale o wiele lepiej.

To nie to. Konwerter był już ustawiany (skręcany) przy pomocy miernika sugnału. Poza tym chodzi o audycję odtwarzaną z dysku. Przy normalnym odbiorze jest ok. Przy okazji sprawdzę jeszcze time shifting na paczce HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p.saw: sprawdź sygnał na 10834.00 V 27500 3/4 i może coś się wyjaśni. niestety błędów BER Pace nie pokaże. sprawdź obydwa kable czy przypadkiem ten od nagrywania nie szwankuje, diseqc, eFki, itp. jak wszystko będzie ok. to zostaje minimalna regulacja konwertera i czaszy aby zniwelować błędy BER na które PACE jest chyba bardzo czuły i tnie wszystko.

 

wyczyść FLASH i EEPROM w ustawieniach, niestety stracisz listę ulubionych kanałów i ustawienia dot. nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sygnał na 10834.00 V 27500 3/4. Jest jak na pozostałych 4,5. Wyczyściłem FLASH i EEPROM. Jak słusznie zauważył Cyfra.tv mam jeden kabel i tu nic złego nie zaszło (połączenia ok). Diseqc brak (tylko HotBird). Regulacja czaszy i konwertera jak już wspomniałem była robiona precyzyjnie na mierniku.

Może to czyszczenie coś pomoże. Zaprogramowałem na noc 2 nagrania. Jedno z HBO HD a drugie z HBO2 HD.

Aha, time shift na paczce HBO śmiga bez zacięć (właśnie sprawdziłem ale już po czyszczeniu).

 

Ranek pokaże, czy to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi napisać czy w przypadku tego dekodera nadal występuje problem ze współpracą z TV Panasonica? Chodzi o to, że gdy dekoder stoi blisko Panasonica, to wtedy dobrze nie działa pilot od dekodera (chyba niektóre guziki). Gdy się wyłączyło TV albo odsunęło dekoder, to działało wszystko... Tyle, że takie rozwiązanie odpada.

Mój TV to Panasonic TX-P42S10ES (seria z 2009). Co prawda mam teraz nboxa turbo i bardzo go sobie chwalę, ale umowa kończy się w marcu i kto wie czy nie wezmę sobie C+ (zachciało się Canal+:), żeby potestować Pejsika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...