Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź czy inne kanały z tego transpondera ci chodzą 11393.44

http://pl.kingofsat.net/packages.php?&i ... &filtre=no

 

w menu odbiornika sprawdź tą częstotliwość - jaki poziom sygnału ci pokazuje - ale jeśli na innym dekoderze są te kanały to nie wina anteny

 

może ponowne wyszukanie kanałów pomoże, pogoda też jakaś kiepska a pace ma mało czułą głowicę, mi też często pisze słaby sygnał :) napis znika a obraz jest w porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też miga ta lampka tak co 5 sek. - wydaje mi się że wtedy ściąga VOD, problemu z nagrywaniem nie mam żadnego- może dlatego że mam 2 kable podłączone do dekodera - jednym ściąga VOD a drugim nagrywa. Lampka miga wieczorem po wyłączeniu w stan czuwania w dzień nie zauważyłem żeby migała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób ogarniający ten dekoder co może znaczyć jak dekoder jest wyłączony a miga czerwona lampka miałem program zaplanowany do nagrywania i mi się nie zaczął nagrywać ;/ co jakiś czas się tak dzieje co to może być ?

Czerwona dioda miga w czasie ściągania VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest oczywiste. W timeshifcie buforowane jest to co aktualnie oglądasz. Gdyby istniała możliwość zmiany kanału podczas takiego nagrywania, to w takim nagraniu miałbyś zapisane wszystkie przeskoki po kanałach, a nie konkretny program. Jest dobrze tak jak jest. Dla kogo to nie do przyjęcia, niech sobie najpierw naciśnie czerwony guzik na pilocie, a później skacze po kanałach do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też tak się robi, ale ja timeshiftu używam do kanałów informacyjnych typu tvn 24 lub tvn turbo , żeby nie oglądać reklam, głupich komentarzy czy po prostu tego co mi nie pasuje, więc przydałoby się puszczenie timeshiftu na jednym kanale a oglądanie czegoś innego na innych w tym czasie,

a po za tym naciśnięcie nagrywania nagra ci tylko tą audycję co aktualnie leci w EPG ( co mnie trochę irytuje ) a to w naszych polskich realiach jest bezsensowne, bo tylko na niewielu kanałach programy są "o czasie" - początek i koniec. Już nieraz nie nagrało mi końca programu albo dzieciakowi bajki, więc dlatego korzystam z timeshiftu.

Moim zdaniem [REC] z palca powinno nagrywać aż do momentu kiedy naciśnie się [sTOP], a nie nawet jak nie ma na kanale epg (nie wiem czemu na tvn24 nie ma) nagrywa maks 3 godz.

Z tego co zauważyłem to jedyny kanał który o czasie rozpoczyna audycje to canal +

W nagrywarce miałem coś takiego że timeshift leciał , a potem mogłem się cofnąć do początku i wykroić z tego materiału i ponagrywać co mi się podobało dzieląc go na mniejsze kawałki - jakby w tym deku było coś takiego to byłoby więcej niż super ;)

 

a teraz zauważyłem (wcześniej chyba tego nie było) taką przypadłość:

nagrywa się audycja nr 1 z timer'a

po jakimś czasie zaczynam nagrywać w timeshift'cie audycję nr 2

 

zauważyłem że jak kończy się nagrywać audycja nr 1 to w tym samym momencie przerywa mi tez nagrywanie audycji nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też tak się robi, ale ja timeshiftu używam do kanałów informacyjnych typu tvn 24 lub tvn turbo , żeby nie oglądać reklam, głupich komentarzy czy po prostu tego co mi nie pasuje, więc przydałoby się puszczenie timeshiftu na jednym kanale a oglądanie czegoś innego na innych w tym czasie,

To wymagałoby zmiany organizacji timeshiftu na co za bardzo bym nie liczył. Mniejsze problemy są nie do ogarnięcia przez "programistów"

Moim zdaniem [REC] z palca powinno nagrywać aż do momentu kiedy naciśnie się [sTOP], a nie nawet jak nie ma na kanale epg (nie wiem czemu na tvn24 nie ma) nagrywa maks 3 godz.

Tutaj zgoda całkowita. Ale jest sposób obejścia tego. Zaplanuj sobie nagranie od np. 00:00 do 23:59, i później pełna swoboda ;) Pod warunkiem że takie zaplanowane nagranie nie będzie kolidować z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja można to obejść ale samo wejście do timera sporo czasu zajmuje :)

po za tym metoda "nagranie od np. 00:00 do 23:59" sporo miejsca by zajęła

już i tak mam 62-69 % zajętości dysku - nie potrafię zejść niżej ;) co obejrzę to znowu się coś nagra :) he he

teraz trochę filmów się ponagrywało z odkodowanego HBO i nie wiadomo kiedy to obejrzeć :)

a własnie film który chciałem obejrzeć "Żelazna dama" - włączyłem w timeshift'cie i przerwało mi, dzieciak przyszedł do pokoju przełączył na mini-mini i "po zawodach"

 

a tak po za tym przydałby się przycisk do wejścia od razu do moich nagrań

bo to przechodzenie przez menu też mnie trochę irytuje zwłaszcza jak coś chce się tylko szybko zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem [REC] z palca powinno nagrywać aż do momentu kiedy naciśnie się [sTOP], a nie nawet jak nie ma na kanale epg (nie wiem czemu na tvn24 nie ma) nagrywa maks 3 godz.

Tutaj zgoda całkowita. Ale jest sposób obejścia tego. Zaplanuj sobie nagranie od np. 00:00 do 23:59, i później pełna swoboda ;) Pod warunkiem że takie zaplanowane nagranie nie będzie kolidować z innymi.

W dobrych dekoderach jest to tak zrobione, że po wciśnięciu [rec] wyświetla się okienko z podanym czasem zakończenia aktualnej audycji, który to czas można sobie zmodyfikować. W ten sposób można sobie dać parę minut 'buforu' na opóźnienie zakończenia, albo w ogóle przestawić na całkiem inną godzinę (i nagrać np. dwie audycje pod rząd), albo po prostu nacisnąć [ok] i zaakceptować to co jest.

 

Sposobów jest sporo; tylko akurat w "naszych" pace-ach tzw. programiści zrobili to do d'upy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...