Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie oraz u jeszcze jednej osoby po zainstalowaniu najnowszego turbo softu bardzo często zanika obraz podczas oglądania telewizji - sygnał pokazuje na 4,5 zielony a wystarczy trochę chmur (że o deszczu nawet nie wspomnę) i już info o braku sygnału. Przez 2 lata bywało że obraz zanikał ale teraz to juz jest praktycznie codzienność. Nawet jak ostatnio słońce grzało na 30 stopni w cieniu to pojawiała się informacja o słabym sygnale satelity. [beep]icy idzie z tym dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja mam inny problem z tym dekoderem, bardzo uciążliwy. Najpierw wstęp i opis: do tej pory, w starym mieszkaniu swojego Pace'a miałem podłączonego do pojedynczego konwertera pojedynczym kablem i było okey. Zmieniłem miejsce zamieszkania i zainstalowałem monoblocka twin, jeden kabel z disq A podłączyłem do głównego wejścia antenowego (ten po lewej stronie patrząc na tylni panel dekodera), z sygnałem disq B do drugiego wejścia antenowego. Wspomnę tylko, że jest to domek i kable są dodatkowo połączone na piętrze, ale na pewno (bo sprawdzałem) ten sam kabel ciągnie sygnał od konwertera do dekodera, w przypadku każdego z wyjść/wejść. Od tego momentu po każdym wyłączeniu dekodera zawiesza mi się on, nie mogę go włączyć, a jedynie przy naciśnięciu przycisku na pilocie mruga niebieska lampka i powraca do czerwonej. Muszę w związku z tym wyjąć wtyczkę z prądu, oba kable antenowe, tak na 10 sekund, następnie wtykam sam kabel do prądu, po odpaleniu dekodera podłączam najpierw jeden z kabli antenowych (z disq 1) i to pomaga. Wykluczając wadę dekodera (bo trudno przyjąć że nagle się popsuł po zmianie instalacji), co może być tego przyczyną ? Na co muszę zwrócić uwagę przy podłączeniu kabli z końcówkami, bo ktoś wspominał mi o możliwym zwarciu na sieci ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbyt dużo prądu pobiera konwerter...hmm, po raz pierwszy spotykam się z taką kwestią. Jak to zniwelować, poza wymianą konwertera ? A tak na marginesie - konwerter kupowałem w autoryzowanym punkcie Cyfry i zapewniano mnie, że dobrze współpracuje z tym dekoderem (konwerter Maximum XO-62).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze.

Czy w momencie przedłużania umowy i docelowym odbiorze Pace PVR HD 500Gb u wybranego dystrybutora mogę prosić o wydanie tego modelu, który zawiera dodatkowo wyjście dla DVB-T, mowa o modelu HD 7241/91 /i czy w ogóle są one jeszcze dostępne/. Czy gra jest warta świeczki i ew. odebrać model bez dvbt czyli typ HDS 7241/CD. Ten ostatni chyba jest nie co nowszy;-) z góry dziękuję za ew. odpowiedź. Proszę o ew. wyrozumiałość jeśli dubluję zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbyt dużo prądu pobiera konwerter...hmm, po raz pierwszy spotykam się z taką kwestią. Jak to zniwelować, poza wymianą konwertera ? A tak na marginesie - konwerter kupowałem w autoryzowanym punkcie Cyfry i zapewniano mnie, że dobrze współpracuje z tym dekoderem (konwerter Maximum XO-62).

Pozdrawiam

Witam,

 

niestety ale ten konwerter nie będzie działał z tym dekoderem, co potwierdza opis podobnego modelu (quad) na stronie sklepu hollex:

"Uwaga! Nie współparcuje z odbiornikiem Pace HDS7241/91 dla Cyfry+!",

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1148-konwerter-monoblock-quad-6-maximum-xo-64

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter Maximum XO-62)

niestety ale ten konwerter nie będzie działał z tym dekoderem, co potwierdza opis podobnego modelu (quad) na stronie sklepu hollex:

"Uwaga! Nie współparcuje z odbiornikiem Pace HDS7241/91 dla Cyfry+!",

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1148-konwerter-monoblock-quad-6-maximum-xo-64

Jesteś pewien, że piszesz o tym samym konwerterze co minimalny?? :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga cyferko, bardzo dziękuję za możliwość klikania OK na pilocie w końcówce meczu. Szkoda, że komunikat o bezczynności wyskakuje tylko co minutę. Jest tak pięknie zrobiony i tyle ciężkiej pracy musiał kosztować wybitnych programistów, że aż żal, że jest możliwość jego czasowego wyłączenia.

 

Na przyszłość prosiłbym o permanentne wyświetlanie komunikatów. Przecież wiadomo, że wszyscy płacą za to, aby czytać komunikaty, a nie za sygnał telewizyjny.

 

Pewne jest jedno, rekompensata braku wytwórni i niskiej jakości oferty filmowej na C+ coraz to nowymi komunikatami na dekoderze to bardzo dobry kierunek! Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj wieczorem powitała niebieska dioda. Koszmar powrócił? ;) Dekoder pomimo trybu ECO uruchomił się od razu, więc niebieska dioda znów ma związek ze ściąganiem VOD. Mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek.

 

Na ostatnim sofcie dekoder działałby naprawdę fajnie, gdyby nie irytująca do granic możliwości współpraca pomiędzy pilotem i dekoderem. Krew człowieka potrafi zalać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie wczoraj przywitał błąd E508. Wielokrotne próby odłączania i włączania nie przyniosły zadowalającego efektu. Wymieniłem dekoder na inny - poleciało 250 GB nagrań zapisanych na dysku grrrr....Pani przy wymianie zapytała czy używam DVB-T. Olałem to bo mam w telewizorze.... widocznie jest możliwość dostania tego z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...