Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może jednak jak już wcześniej pisałem uruchomili by w punktach cyfry taką usługę przegrywania z dysku na dysk podczas podmiany dekodera. Może odezwą się głosy po co? Lub za ile?

Jasne, że wymiana dekodera występuje raczej z winy sprzetu lub softu a nie abonenta i wszelkie koszty i niedogodności powinny leżeć po stronie cyfry. Ale strata fajnych pozycji (filmów) jest czasami dotkliwa.

Ja mimo wszystko chętnie bym z tego skorzystał nawet za symboliczną opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jak już jesteśmy przy zgrywaniu materiałów z dysku to po raz kolejny zapytam jakie konsekwencje mnie czekają za zerwanie plomby gwarancyjnej?

Drugie pytanie czy da się w ciągu tygodnia oddać dekoder i zrezygnować z jego wypożyczenia?

Wziąłem ten dekoder bo tak naprawdę skusiło mnie VOD ale jak zobaczyłem co to jest za dekoder to w podskokach wróciłem do Opticuma X703p. Bez porównania. Działa właściwie wszystko oprócz VOD i co najmniej 2 razy szybciej. O pełnej obsłudze USB nie wspomnę.

No i od razu nasuwa się kolejne pytanie. Jeżeli zrezygnować nie z tego dekodera nie mogę to czy chociaż ten dysk bym mógł wykorzystać. Czy da się to naklejkę jakoś nienaruszoną odkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekodera możesz zrezygnować w każdej chwili, po prostu idziesz i oddajesz :D

 

Za zerwanie plomby lub oddanie bez dysku kara do 800 zł 8) Dekoder nie jest Twoją własnością więc nie kombinuj :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to super. W sumie mam 3 dyski i kolejny nie był by mi potrzebny ale jak cyfra.tv twierdzi, że mogę bez problemu dekoder oddać to nie ma sprawy. Działał nie całe dwa dni. Nawet foli nie ma zdjętych. Bardzo mi było przykro jak się okazało, że nie odbiera na nim jeden z moich ulubionych kanałów 3d. Poza tym nie mam najmniejszej uwagi do funkcjonowania pakietu programowego C+ i dodatkowo pozytywnie zaskoczyła mnie tak dobra współpraca z innymi dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackar, HDCP to tylko kolejna restrykcja, którą można obejść, ale z pewnością nie na oplombowanych dekoderach bez możliwości wymiany oprogramowania na niezależne.

 

Dlatego na dekoderach Pace PVR jest to fizycznie niemożliwe i można stosować co najwyżej protezy, w postaci kabelków iHDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak jak już wcześniej pisałem uruchomili by w punktach cyfry taką usługę przegrywania z dysku na dysk podczas podmiany dekodera.

Dokładnie ! Ja z tego powodu nie idę wymienić dekodera na kolejny szajs, mimo że działa gorzej od poprzednika. Nagrałem dzieciakowi "Auta" w HD i nie mogę go przegrać :( film przecież nie pierwszej młodości i na pewno już nie do powielania w sieci - więc komu by to szkodziło że miałbym go na dysku i synek mógłby go sobie oglądać kiedy by chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p.saw, @serwus, słuchajcie, przegrywanie z dysku na dysk w obecnym rzeczy stanie jest absolutnie technicznie niemożliwe, więc nie ma co o tym myśleć, natomiast można wprowadzić dekodery, które mają HDD montowany "na doczepkę", a nie wewnątrz obudowy, tak jak np. w LeCube i wtedy podczas ewentualnej wymiany dekodera, dysk można by zachować ten sam, choć to rozwiązanie też nie jest idealne, bo daje dostęp do nagrań jedynie tak długo, jak jesteśmy klientami określonej medialnej spółki, w tym wypadku CANAL+ Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak technicznie niemozliwe??? to jest jedna z prostrzych rzeczy do zrobienia wystarczy w nowym sofcie dodac opcje w ''MOICH NAGRANIACH'' -kopiuj- i wsadzasz pendriva lub dysk zewnętrzny do USB i po problemie tak mam np. u siebie w multipleyrze HD ,inna sprawa komu na tym zalezy na pewno nie cyfrze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramowałem sobie wczoraj od 20 nagranie meczu Borussia-Bayern bo rodzina chciała oglądać serial na jedynce. Jeszcze mogłem trochę ogląda bo serial się zaczynał później. I się po rypało. Nagrywanie się włączyło zaplanowane, ja oglądałem ten sam kanał co miał być nagrywany. Po zmianie kanału na 1 nagrywanie się przerwało, i nic się teraz nie chce nagrywać ani zaplanowane(wyłącza się po 1 minucie) ani bieżące (tez po 1 minucie się wyłącza).

 

Coś się przywiesiło.

Wyłączyłem dekoder z sieci, wyjąłem kartę. i d...a. nie działa.

Co jeszcze mogą spróbować zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak jak już wcześniej pisałem uruchomili by w punktach cyfry taką usługę przegrywania z dysku na dysk podczas podmiany dekodera.

Dokładnie ! Ja z tego powodu nie idę wymienić dekodera na kolejny szajs, mimo że działa gorzej od poprzednika. Nagrałem dzieciakowi "Auta" w HD i nie mogę go przegrać :( film przecież nie pierwszej młodości i na pewno już nie do powielania w sieci - więc komu by to szkodziło że miałbym go na dysku i synek mógłby go sobie oglądać kiedy by chciał.

 

Nie od powielenia w scieci? Nie wiem co miałeś na myśli ale jeśli chodzi o znalezienie filmu w sieci to na bank się znajdzie...

 

No utrata dych danych to wielka strata tym bardziej iż dużo tam tego można zachować (500gb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak technicznie niemozliwe??? ...

 

Ano zwyczajnie niemożliwe, bo nawet nie wiadomo, czy dzisiejsze oprogramowanie Pace PVR, pozwala na odtworzenie materiału zapisanego na jednym egzemplarzu tego dekodera na innym egzemplarzu tegoż odbiornika sat.

 

To jedno, a drugie i najistotniejsze to to, że na chwilę obecną porty USB są w tych odbiornikach nie do wykorzystania.

 

Nie wyobrażam sobie również, by w punktach dystrybucji sprzętu, ktoś przekładał fizycznie dysk z jednego dekodera, do drugiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast można wprowadzić dekodery, które mają HDD montowany "na doczepkę", a nie wewnątrz obudowy, tak jak np. w LeCube i wtedy podczas ewentualnej wymiany dekodera, dysk można by zachować ten sam

Wcześniej w CP miałem dekoder (chyba) sagecoma i tam był dysk wkładany z boku dekodera, można było go w każdej chwili wyjąć. Dekoder był wypożyczony bez opłat, a dysk kupowało się na własność. Bardzo fajne rozwiązanie, ale z tego co dowiedziałem się od kogoś w punkcie to dyski są kodowane pod konkretny dekoder i po włożeniu do innego nagrania nie będą możliwe do odtworzenia...

Dysk mam nadal tylko z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest jakoś blokowany sprzetowo, odblokowanie jest kosztowne i powoduje utratę danych więc co najwyżej może służyć jako podstawka pod kwiatki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie...

forum jest do dyskusji, a nie kilkokrotnego tłumaczenia tego samego lub rzeczy których samemu się nie chce znaleźć :) szczególnie jak nie o tym jest temat.

 

poza tym co do kodowania i zabezpieczenia dysku... telewizory z funkcją nagrywania/pvr przy podłączeniu dysku lub pendrive wymagają sformatowania tych nośników przez TV. Ponoć po takim formacie on w taki sposób zapisuje sobie te nagrania iż nie jest możliwe odtworzenie tych nagrań nawet na drugim takim samym modelu tego producenta. :) ale to inna chyba kwestia niż w dekoderach bo tutaj nie ma HDCP bo on nagrywa obraz rozkodowany który już jest na TV (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym co do kodowania i zabezpieczenia dysku... telewizory z funkcją nagrywania/pvr przy podłączeniu dysku lub pendrive wymagają sformatowania tych nośników przez TV. Ponoć po takim formacie on w taki sposób zapisuje sobie te nagrania iż nie jest możliwe odtworzenie tych nagrań nawet na drugim takim samym modelu tego producenta. :) ale to inna chyba kwestia niż w dekoderach bo tutaj nie ma HDCP bo on nagrywa obraz rozkodowany który już jest na TV (tak mi się wydaje).

 

Potwierdzam, moja plazma Panasonic tak sformatowała dysk, że po podpięciu go pod laptopa komp nie widzi tego dysku. W tunerze dvb-t była mozliwość nagrywania na pendrive ale pliki zapisywane były w jakimś dziwnym formacie, do którego nie mogłem w sieci znaleźć kodeka... Zatem czy tak czy siak nagrane programy można tylko odtwarzać na tym samym sprzęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajmy tu o dekoderze Pace HDS7241/91, bo to wątek dotyczący tego konkretnie sprzętu, a w Pace jest tak, że nagrania na HDD są w postaci zaszyfrowanej i potrzebny jest klucz do deszyfracji, który zawarty jest w sofcie dekodera.

 

Dlatego, nawet jeśli ktoś wydłubie dysk z dekodera, to żadnej korzyści z tego miał nie będzie.

 

Tak to działa w Pace, co nie znaczy, że te restrykcje nie są w innych dekoderach wykonywane w inny sposób.

 

Dla przykładu w dekoderach Globo Opticum 9600/PRIMA, nagrania zapisywane są w postaci zupełnie zdeszyfrowanej i nie istnieją żadne mechanizmy w sofcie dekodera, które ograniczają w jakikolwiek sposób dostęp do tych nagrań.

I jakby tego było mało, nagrania są odczytywalne na komputerach bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...