Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Trzeba tylko przełączyć typ konwertera na pojedynczy, jeśli masz takowy, bo domyślnie przestawia się na twin.

 

No i ściągnąć listę kanałów.

 

Kasują się ulubione, więc i tu trzeba pogmerać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niebieska dioda to standart. po nocy, patrze - swieci na niebiesko - tunera nie da sie właczyć - tylko wyjecie wtyczki z sieci ratuje sytuacje.

 

dodam ze jestem z tych co prawie nic nie nagrywaja, zupenie nie korzystaja z tego co sie sciaga po nocach.

 

mam ten tuner od poczatku kiedy tylko sie pojawil. co soft to gorzej. maksymalna padlina. teraz to juz porazka zupelna....

 

na niebieska diode mam sposób - kupiłem programator dobowy ktory automatycznie wyłacza dziada na noc (przy okazji

uniemozliwia mu sciaganie tego czego i tak nie ogladam). przychodze z roboty - działa. to chyba jedyna rozwiazanie na ten szmel.

 

mam w domu jeszcze 2 fergusony za pare zł. działanie ich pozostawia w tyle o lata świetlne tego szajsowatego pejsa.

 

dodam, ze antene mam ustawiona idealnie, instalacja wzorowa. cóż - płace za amatorski soft, co miesiac i płacze. plać i płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biw, nie trzeba na nic czekać.

Patrz, mój poprzedni post w tym wątku.

Wydaje Ci się, że jak się odprawi jakieś gusła z przyciskami i wtyczką, to nagle na satelicie pojawi się soft?

 

Też tak kiedyś myślałem, w końcu logika podpowiada że skoro nadawany jest od piątku do poniedziałku to nie wymusisz, prawda? nic bardziej mylnego;) w środku tygodnia bez problemu można zaktualizować, wiem bo sam tak kilka razy już robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważaj się za najmądrzejszego i zanim zaczniesz komentować i się ośmieszać spróbuj. Teraz tego nie zauważysz jeżeli masz soft 150 bo dioda będzie migać po czym pace się włączy i w menu dalej będzie wersja 150, ale gdybyś miał wersje 147 to wymuszeniem bez problemu byś teraz zaktualizował do 150, tłumaczę Ci że kiedyś też myślałem że nie ma takiej możliwości ale jest:) a jak masz zamiar filozofować i snuć jakieś teorie jeżeli nie masz o tym bladego pojęcia to po prostu nie pisz nic.

 

Co do kolegi, który napisał że dioda migała i nic nie to nie dało radze sprawdzić wersje oprogramowania w menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pozostaje czekać na aktualizacje - oby nie była gorsza od tej obecnej bo ostatnio co soft to coraz gorszy :lol2::lol2::lol2: teraz to strach się bać pobierać to g.....bo może się okazać że będzie to ostatnia aktualizacja dla wielu dekoderów - ci co mieli philipsa pvr 250gb wiedzą o co chodzi - jeden niepozorny sofcik i całe ciężarówki dekoderów do wymiany bo przestały działać :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jackar, Twoja logika dotyczy tylko danych, które są dla Ciebie dostępne, a życie, jak to zwykle bywa, z takiej logiki śmieje się rozpuku. :)

 

Jak widać awaryjna procedura pobierania oprogramowania, przewidziana dla dekodera Pace, wykracza poza standardy stosowane dla zwykłych aktualizacji, co przekładając na ludzki język można starać się opisać, jako ściąganie danych z innego TP, niż standardowo.

 

Zresztą, dekoder nie podjąłby akcji aktualizacji (mrugająca niebieska dioda) , jeśli owa aktualizacja nie miałaby miejsca, czyli innymi słowy, gdyby poprzez TP

owa aktualizacja nie była dostępna.

 

Pytanie jednak, jaka wersja oprogramowania jest dostępna dla aktualizacji awaryjnych, pamiętamy bowiem dobrze, że zanim wersja 150 stała się standardem, była dostępna jedynie poprzez aktualizację awaryjną, zakładając zatem, że ponieważ wersja 150 jest niedopracowana, dla aktualizacji awaryjnych może być dostępne firmware w wersji 147.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, dekoder nie podjąłby akcji aktualizacji (mrugająca niebieska dioda) , jeśli owa aktualizacja nie miałaby miejsca, czyli innymi słowy, gdyby poprzez TP

owa aktualizacja nie była dostępna.

Będąc pod wpływem Twojej opinii zrobiłem sobie mały test, którego wyniki obaliły teorię zawartą w powyższym zdaniu- wymusiłem aktualizację odłączając wcześniej oba kable antenowe. Dekoder mimo braku anteny "podjął aktualizację" i migał sobie niebieską diodą przez parę minut... najwyraźniej znalazł soft mimo to :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie moze bym go wymienil tylko co to da? To juz moja 3 skrzynka tego typu. Dwie sie wysypały nie dajac się już wlączyć w ogóle.

Ten obecny, a raczej soft w nim woła o pomste do nieba. a poco mi taki tuner? bo mam taki kaprys. Bo wymysliłem sobie kiedys ze jak wroce do domu po pracy to chetnie sobie usiade zeby poogladać 15 minut (na dobę!) TV. Ale nie.... przychodze a tuner wisi z niebieska diodą. Pal licho jak ja jestem pierwszy w domu. Jak pierwsza jest zona to po powrocie jeszcze musze sie nasłuchac o tym jakie to padło znosze do domu, bo nawet normalnie telewizji nie da sie poogladac (o pilocie i jego działaniu to juz nawet szkoda gadać)... A płace cyfrze 140 zl miesiecznei wiec mam prawo wymagac działającego dekodera - choćby w sposób w jaki ja z niego korzystam - czyli tylko ogladanie TV. nic wiecej od niego nei oczekuje (od tego śmiesznego tunerka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił tunerek - u dystrybutora tunery mają pewnie jeszcze wersję 147... I na wszelki wypadek przy każdym włączeniu od piatku do niedzieli odmawiałbym aktualizacji do v150. Podkreślam - u mnie v147 jak i v150 działały i działaja poprawnie - żadna niebieska dioda nie miga... jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...