Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak przelączam tylko kabel euro i antene, tv sony 55" lcd ,mam ustawione na tym samym kanale tvn24 w obu tunerach i znaczek tvn24 na pionierku jest idealny a na pace zamazany troszke i ma lekkie sniezenie i ogolnie obraz SD jest gorszy mniej ostry na pace ,i jeszcze jedno info o programie na czerwonym tle stary soft pionier jest ok, a info w pace to zielone drga i malutkie duszki latają po nim :woot: oczywiscie caly czas mowa o podlaczeniu scart SD w obu przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnijmy raz a porządnie te kwestie reakcji Pace PVR na pilota

kate, furi_dp, rednex, cienki66 - piszecie że u was działa wyśmienicie i reaguje bezbłędnie, może i nawet celując z ponad 2 metrów i w sufit

 

napiszcie jakie macie dekodery (z czy bez dvb-t) i jakie piloty (cały czarny czy z paskiem czerwonym)

i będziemy wiedzieć gdzie tkwi problem

 

No więc dekoder PACE PVR z dvb-t, mam go od połowy listopada, pilot z czerwonym paskiem - naprawdę rewelacja.

Soft był 129 teraz mam 147, telewizor to Panasonic 32 cale.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge napisać, że miałem plaZME LG i na PACE 250 pilot chodził słabo, jakieś 40% trafień, ale od biedy jakoś reagował.

Potem 500GB z czarnym pilotem i [beep]a całkowita, nawet z 2cm nie dało się sterować, zaraz powróciłem do starej 250GB.

Potem jeszcze jedna próba z modelem 500GB i czerwonym paskiem i to samo, można powiedzieć, że pilot nie działał.

W TV żadne ustawienia nie pomagały, odnośnie oszczędzania energii.

W końcu TV się zepsuł i mam teraz stare LCD i każdy pilot i tuner działa jak talala 95% skuteczności.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przelączam tylko kabel euro i antene, tv sony 55" lcd ,mam ustawione na tym samym kanale tvn24 w obu tunerach i znaczek tvn24 na pionierku jest idealny a na pace zamazany troszke i ma lekkie sniezenie i ogolnie obraz SD jest gorszy mniej ostry na pace ,i jeszcze jedno info o programie na czerwonym tle stary soft pionier jest ok, a info w pace to zielone drga i malutkie duszki latają po nim :woot: oczywiscie caly czas mowa o podlaczeniu scart SD w obu przypadkach

też miałem takie duszki i drgania na zielonym menu. nie było przekazywanego sygnału RGB mimo iż wydawało mi się, że wszystko jest dobrze podłączone. teraz menu jest ostre i nic nie drga. ( może twój PACE ma uszkodzone wyjście sygnału RGB jeśli mówisz, że wszystko masz dobrze podłączone?). co do jakości obrazu PACE to wg mnie straszna porażka. z daleka tego tak nie widać ale z bliska najgorsze są piksele podczas wyświetlania ciemniejszego TŁA, które przechodzi w jaśniejsze TŁO. wygląda to trochę jak kompresja na youtube. pace nie radzi sobie sobie z odcieniami tła - ewidentne smużenie. nawet jest to zauważalne na kanałach HD. na kanałach SD to chyba opticum TNK o wiele lepiej odbiera. PACE to dekoder pseudoHD :) czekamy na deki z N i krok w XXI wiek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnijmy raz a porządnie te kwestie reakcji Pace PVR na pilota

kate, furi_dp, rednex, cienki66 - piszecie że u was działa wyśmienicie i reaguje bezbłędnie, może i nawet celując z ponad 2 metrów i w sufit

 

napiszcie jakie macie dekodery (z czy bez dvb-t) i jakie piloty (cały czarny czy z paskiem czerwonym)

i będziemy wiedzieć gdzie tkwi problem

 

pace z dvb-t, pilot z czerwonym paskiem, tv samsung 46a956. działa bezproblemowo nawet z 4 metrów 'przez choinkę'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czyli reguły co do modeli teoretycznie nie ma.

To śmignę z tym dekoderem i pilotem na wymianę do punktu. Gniot się trafił po prostu z taśmy, albo poserwisowy jakiś. Już na początku coś dziadkom podpadał bo na tańszym kablu HDMI były gwiezdne rozbłyski na ekranie jeśli się włączało najpierw TV a potem dekoder. Niby wymiana HDMI pomogła ale pewnie też dekoder nie bez winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnijmy raz a porządnie te kwestie reakcji Pace PVR na pilota

kate, furi_dp, rednex, cienki66 - piszecie że u was działa wyśmienicie i reaguje bezbłędnie, może i nawet celując z ponad 2 metrów i w sufit

 

napiszcie jakie macie dekodery (z czy bez dvb-t) i jakie piloty (cały czarny czy z paskiem czerwonym)

i będziemy wiedzieć gdzie tkwi problem

 

Wersja bez dvb-t, pilot z czerwonym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nowy soft (150), wg mnie na pierwszy rzut oka przyspieszyło przełączanie kanałów przyciskami +/-

A te nowe serwisy bardzo ładne, ale czy funkcjonalne (allegro - wg mnie jako bajer)?

Radia natomiast całkiem całkiem - w porównaniu np z RMFon wymiatają ;)

Przy ICA wyłączył się dekoder HAHAHA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czyli reguły co do modeli teoretycznie nie ma.

To śmignę z tym dekoderem i pilotem na wymianę do punktu. Gniot się trafił po prostu z taśmy, albo poserwisowy jakiś. Już na początku coś dziadkom podpadał bo na tańszym kablu HDMI były gwiezdne rozbłyski na ekranie jeśli się włączało najpierw TV a potem dekoder. Niby wymiana HDMI pomogła ale pewnie też dekoder nie bez winy.

 

Jak już śmigniesz to daj znać czy nie robili problemów z wymianą, i czy coś w ogóle pomogło, też bym się wybrał ale nie na mnie jest umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości obrazu PACE to wg mnie straszna porażka. z daleka tego tak nie widać ale z bliska najgorsze są piksele podczas wyświetlania ciemniejszego TŁA, które przechodzi w jaśniejsze TŁO. wygląda to trochę jak kompresja na youtube. pace nie radzi sobie sobie z odcieniami tła - ewidentne smużenie. nawet jest to zauważalne na kanałach HD.

 

Rozbawiło mnie to strasznie, co napisałeś :D Jak się kupuje telewizory 40-kilku calowe za 3 tysiące złotych, to się nie ma co dziwić, że obraz nie jest doskonały. Polecam zaopatrzyć się w klasowy odbiornik, a nie narzekać na dekoder, który w tym przypadku nie jest absolutnie żadnym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...