Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się odpala, kiepsko ładuje EPG, najgorzej nagrywa się z TVNu (brak informacji o zakończeniu nagrania i nagrywa do 3 godzin) i ta zaj.... dioda.

 

Czy ktoś ma problemy z oglądaniem Filmbox i Filmbox HD?

 

jeśli zadzwonię na infolinię to nic nie pomoże tak?? iść prosto do punktu??

Tak wymienią Ci przez telefon - to chyba logiczne, gdzie Ci wymienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się odpala, kiepsko ładuje EPG, najgorzej nagrywa się z TVNu (brak informacji o zakończeniu nagrania i nagrywa do 3 godzin) i ta zaj.... dioda.

 

Czy ktoś ma problemy z oglądaniem Filmbox i Filmbox HD?

 

jeśli zadzwonię na infolinię to nic nie pomoże tak?? iść prosto do punktu??

Tak wymienią Ci przez telefon - to chyba logiczne, gdzie Ci wymienią

 

 

musiałeś odpisać bo nie wytrzymałeś nie mogłeś się ugryść w język co?? Piszać to myślałem o tym że może konsultant pomoże mi usunać ten problem pomyśl czasami jak co napiszesz. Inni jakoś zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kanału 12 -TVP HD jest oki, potem od 14 do 19 komunikat "brak sygnału, upewnij się...." na 20- Canal + oki, ale na 21 - Canal Film "brak sygnału....", 22 oki, 23, 24, 25 "brak sygnału, upewnij się..." Rozumiem, że będzie udoskonalona oferta poszerzona o kanały HD, te od 14 do 19, ale jak to jest, że nie mogę odbierać CanalFilm, za który przecież płacę. Oczywiście nie jestem w stanie przez całą dobę śledzić kiedy CanalFilm jest a kiedy nie, czasami bywa, ale częściej - wtedy kiedy to sprawdzam, nie ma sygnału . Oczywiście reszta działa i konwerter mam dobry ustawiony, więc to chyba problem po stronie nadawcy. Oprogramowanie aktualne.

Mam podobny problem, dzieje się tak od momentu aktualizacji tvn7 hd. U mnie mielą lub zanikają co prawda tylko canal+ gol i weekend. Raczej nie jest to kwestia anteny bo poziom sygnału jest dobry i reszta kanałów działa ok. Obawiam się że coś z softem pokombinowali.

Dzwoniłem do nich i trzeba przesunąć trochę antenę w poziomie (minimalnie, o 1 lub 2 milimetry). Te wszystkie kanały nadają z transpordera 411, który nie był używany i podobno właśnie tak jest.

 

Przestawiłem antenę, skorygowałem ustawienie w tunerze 10949 V 3/4 i zaczęło śmigać jednak wczoraj znowu od 14 wzwyż i canal-y HD mulą, czy ktoś tak ma. O co chodzi. Dodam że do momentu dodania TVN7 HD wszystko działało bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestawiłem antenę, skorygowałem ustawienie w tunerze 10949 V 3/4 i zaczęło śmigać jednak wczoraj znowu od 14 wzwyż i canal-y HD mulą, czy ktoś tak ma. O co chodzi. Dodam że do momentu dodania TVN7 HD wszystko działało bez problemów.

 

Problem z Canal Film i innymi opisałem w mailu do Cyfry+. Następnego dnia otrzymałem maila z dokładną instrukcją, jak sprawdzić "moc" sygnału. Posłużyłem się nią i okazało się, że "mocy" nie ma - więc zafundowałem sobie za 100 pln fachowców, którzy antenę profesjonalnie ustawili, dali kwit na rok gwarancji dla swojej usługi i fakturę. Jak na razie wszystko śmiga... A ja się trochę poreklamuję z Cyfrą+ o tę stówę.

Ps. dla zainteresowanych podaję instrukcję: Proszę o sprawdzenie poprawności siły sygnału w menu dekodera dla innej częstotliwości niż częstotliwość transpondera podstawowego według instrukcji:

- włączyć menu główne przyciskiem MENU na pilocie dekodera,

- wybrać 7 PARAMETRY TECHNICZNE,

- wybrać 1 USTAWIENIE ANTENY,

- ustawić ZASILANIE LNB na TAK,

- nacisnąć B na pilocie (pasmo dolne: 9750, górne: 10600, typ konwertera: pojedynczy, jeśli jest podłączony 1 kabel antenowy do wejścia SAT1, lub twin, jeśli są podłączone 2 kable antenowe do SAT1 i SAT2),

- nacisnąć 3 razy strzałkę w dół na pilocie,

- w planszy PARAMETRY ODBIORU zmienić:

- satelitę z HOTBIRD na INNY (strzałką w prawo),

- częstotliwość na 11411,

- polaryzację na poziomą,

- symbol rate na 27,5,

- FEC na 5/6,

- sygnał 22 kHz na nie.

- nacisnąć B,

- pojawi się plansza ze wskazaniem poziomu sygnału dla wprowadzonej częstotliwości.

Właściwa siła sygnału jest przedstawiona za pomocą paska koloru zielonego sięgającego 4 (na 5 - liczbowej skali). W przypadku niewystarczającego poziomu sygnału (pasek pomarańczowy, czerwony) proponuję kontakt z autoryzowanym dystrybutorem CYFRY+, w celu sprawdzenia instalacji antenowej i ewentualnej korekty w ustawieniach anteny.

Po sprawdzeniu poziomu sygnału zalecam powrót do częstotliwość transpondera podstawowego zgodnie z poniższą instrukcją:

- na planszy poziomu sygnału nacisnąć B,

- nacisnąć 3 razy strzałkę w dół na pilocie,

- w planszy PARAMETRY ODBIORU zmienić satelitę z INNY na HOTBIRD,

- nacisnąć B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko śmiga... A ja się trochę poreklamuję z Cyfrą+ o tę stówę.

A z jakiego tytułu chcesz składać reklamacje jeżeli można wiedzieć, bo jeżeli z takiego że miałeś źle ustawioną antenę i nie potrafiłeś jej poprawnie ustawić to życzę powodzenia.

 

Tutaj przeczytaj sobie fragment regulaminu:

Artykuł 3. NAJEM SPRZĘTU; OBOWIĄZKI AUTORYZOWANEGO

DYSTRYBUTORA

§ 1. Operator CYFRY+ wynajmuje Abonentowi Sprzęt umożliwiający – po jego należytym

zainstalowaniu oraz pod warunkiem posiadania przez Abonenta instalacji i urządzeń

odbiorczych umożliwiających współdziałanie ze Sprzętem – odkodowanie i odbiór

Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz wybranej Opcji.

 

Zwróć uwagę na to co jest na czerwono, Cyfra nie odpowiada za to jak zamontujesz dekoder, oraz za stan twojej instalacji antenowej, to twoje zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...