Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wie ktoś co może być przyczyną,że od ok.5-6 tygodni mam chwilowe zaniki sygnału?

Choć od piątku po aktualizacji wydaje się być dobrze. Sądze mimo to że moge mieć uszkodzony konwerter.

Ogólnie od kwietnia 2010, dekoder działa dobrze. Czasem zdaży mu się czegoś nie nagrać. W tej wersji oprogramowania też działa wszystko poprawnie więc troszkę szokuje mnie i martwi jak czytam jakie problemy z tym dekoderem ma wielu abonentów. Nie widze w sumie żadnych zmian w nowym oprogramowaniu.

Czy może ktoś wie co miało wnieść to nowe oprogramowanie?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd wszedł nowy soft 146 wciskając przycisk PROG na pilocie mam komunikat: PROGRAM TELEWIZYJNY CHWILOWO NIEDOSTĘPNY (" Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH INFORMACJE O PROGRAMACH NIE SĄ OBECNIE DOSTĘPNE. SPRÓBUJ PONOWNIE ZA KILKA MINUT, WCISKAJĄC KLAWISZ "PROGR" NA PILOCIE.") Jest na to jakiś sposób?? Odnośnie nagrywania po aktualizacji przestał nagrywać zaplanowane nagrania z trybu stand by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd wszedł nowy soft 146 wciskając przycisk PROG na pilocie mam komunikat: PROGRAM TELEWIZYJNY CHWILOWO NIEDOSTĘPNY (" Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH INFORMACJE O PROGRAMACH NIE SĄ OBECNIE DOSTĘPNE. SPRÓBUJ PONOWNIE ZA KILKA MINUT, WCISKAJĄC KLAWISZ "PROGR" NA PILOCIE.") Jest na to jakiś sposób?? Odnośnie nagrywania po aktualizacji przestał nagrywać zaplanowane nagrania z trybu stand by.

 

Po zniknięciu tunera DVB-t identyczne kłopoty z programem tv były drugą przypadłością mojego dekodera (zanim go w sobotę zmieniłem na nowy bo mnie szlag już trafiał). Udało mi się to poprawić wchodząc w menu serwisowe (wciśnięte i przytrzymane klawisze v+v- na obudowie podczas wciśnięcia klawisza "on") i wykasowaniu zarówno pamięci flash jak i eprom (factory reset oraz podanie kodu 555). Potem wystarczyło w głównym menu ściągnąć od nowa listę programów satelitarnych i pobieranie programu tv ruszyło po tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tai ciekawy przypadek - pojechałem sobie na wakacje, ustawiając nagrywanie m.in. Gości, gwiezdnych wojen itd. Wczoraj wróciłem, uruchamiam dekoder, a tam plansza: dostępne jest nowe oprogramowanie... I w ten sposób tuner był w stand-by przez około tydzień (ostatnia pozycja nagrała się w ub. poniedziałek), a Goście i Gwiezdne Wojny uleciały w dal :)

Wg mnie jest to ewidentna kolejna niedoróbka - w sytuacji uruchomienia zaprogramowanego nagrania NIE POWINNA uruchamiać się aktualizacja. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się z was zna bardziej ode mnie bo jestem zielony. Mam pytanie odnośnie pobierania listy kanałów. Mam założony konwerter typu monoblok gdzie centralnie jest Hb a Astra z prawej strony (patrząc od tyłu anteny). Wszystko jest ok ale postanowiłem sprawdzić czy przekręcając monoblok o 180 stopni (wiem że grzybki są trochę za blisko aby prawidłowo odebrać Sisiusa albo Eutelsat) odbiorę cudem jakiś sygnał szczątkowy z tamtych satelitów. Dla pewności wykasowałem w dekoderze PACE PVR pamięć Flash i przy przekręconym już monobloku pobrałem listę kanałów. Nie znam się na tym więc zdziwiłem się, że dekoder pobrał listę kanałów tą co zwykle, czyli z HB i Astry. Kanały z HB to jasne ale z Astry przecież nie mógł widzieć w ogóle więc skąd ta lista kanałów się pojawiła? Sądziłem, że nie odbierając sygnału z Astry albo nic nie pobierze albo przy dobrych wiatrach pobierze ewentualnie coś z Sirius/Eutelsat. Chciałbym dokupić uchwyt zezujący i do monobloka dołożyć pojedynczy konwerter do Siriusa (i lub) Eutelsata wraz ze skrzynką diseq ale powstaje dla mnie pytanie jak dekoder pobierze listę kanałów? Może coś muszę zmienić w ustawieniach tylko nie wiem kompletnie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji 146 jest DVB-T, program TV na 7 dni, nagrywanie działa. Wejścia USB tak jak nie były aktywne tak nie są - dek nie widzi żadnych danych.

Szata graficzna menu głównego również bez zmian... W sumie to chyba same usterki wniosło to nowe oprogramowanie bo w zasadzie to żadnych zmian na plus to nie zaobserwowałem.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie dekoder PACE PVR HD. Jestem obecnie w Cyfrowym Polsacie ale chcę przejść do Cyfry+ (w ciągu najbliższego tygodnia) ze względu na kanały sportowe. W CP miałem dekoder z twardym dyskiem więc nie chcę się "cofać w rozwoju", dlatego interesuje mnie właśnie ten dekoder. Mam jednak kilka pytań dotyczących tego dekoderu. Chcę się dowiedzieć czy ma on wejścia/wejście na USB. Interesuje mnie to ponieważ dekoder jest tylko na wynajem, a niektórych nagrań nie chciałbym stracić i chciałbym zgrać je na pendriva by potem mieć to nagranie na komputerze. W dekoderze z Polsatu nie było takiego wejścia i dlatego stracę najprawdopodobniej piękne zwycięstwo Arsenalu nad Barceloną. Chciałbym też wiedzieć czy można jednocześnie nagrywać np film na TVP2 i oglądać np Polsat. Ja mam satelitę z podwójnym konwenterem i odbieram również Astrę gdzie mamy niemieckie kanały jak DSF (Sport1). Aby takiej funkcji używać będę musiał zrezygnować z odbioru Astry czy nie będzie to konieczne? Ostatnią rzeczą, która mnie interesuje jest tworzenie własnej lity kanałów. Cyfrę+ ma mój kuzyn i lekko mówiąc nie odpowiada mi lista przygotowana przez Cyfrę. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czy można stworzyć własną. Przyznam że mam około 20-30 kanałów które oglądam, zaś reszta mnie kompletnie nie interesuje. Natomiast te które oglądam są w zupełnie innych miejscach. Chcę dowiedzieć się jak ogólnie działa ten tuner...

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden tuner dostarczany przez polskich operatorów puki co nie ma aktywnego portu usb ( w tym także PACE PVR). Wiec programów nie zgrasz. Jeśli masz konwerter single to podczas nagrywania będziesz mógł oglądać programy z tej samej polaryzacji (pion, poziom). Polecam konwerter typu twin lub więcej (quad) wtedy będziesz mógł nagrywać i jednocześnie ogladac dowolny program. Listy programów edytować w Pace się nie da. Aby odbierać hot bird i astre z pełna opcja nagrywania potrzebował byś konwerter monoblock twin. Wiele osób psioczy na ten tuner, ale puki co to i tak jest to najlepszy dostarczany przez Cyfre+ w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Johan1 jeśli się już wypowiadasz i próbujesz negować moje wypowiedzi to sprawdź dokładnie kontekst zdania. Żaden podkreślam żaden dekoder nie pozwala na zgrywanie filmów prze usb. Cudowny port USB w nboxa'ch pozwala jak wyraźnie piszą tylko do przeglądania jakiś zdjęć no i możesz do niego podłączyć tuner DVB-T ktory jest wbudowany w PACE PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny port USB w nboxa'ch pozwala jak wyraźnie piszą tylko do przeglądania jakiś zdjęć no i możesz do niego podłączyć tuner DVB-T ktory jest wbudowany w PACE PVR.

Tuner DVB-T w PACE PVR po aktualizacji oprogramowania jest bezużyteczny, ponieważ kto nie ma wyszukanych programów NTC to teraz nie wyszuka. Brak takiej opcji w MENU. Myślę, że w krótkim czasie powinni to naprawić... oczywiście w kolejnej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem ten dekoder i mam w związku z tym kilka pytań:

 

1) Jakie jest najnowsze oprogramowanie? Jaki ma numer? Mam tylko informację, że nie ma aktualizacji, więc nie wiem, co o tym myśleć.

2) Jaki sygnał wizyjny wybrać? PAL czy RGB? Mam TV Samsung 32" B650.

3) Gdy wejdę w program na 7 dni, lista kanałów jest od 1 do 125. Poza tym nie ma m.in. TVP Info czy TVN24. To normalne? Jak mam w takim razie zaplanować nagrywanie przyszłych programów na tych kanałach?

4) Czy w zestawie powinien być kabel HDMI?

5) Czy to normalne, że dekoder włącza się ok. 25 sekund?

 

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Roberto

 

1) najnowsze oprogramowanie ma numer 146. Niestety nie jest dostępne na satelicie przez 7 dni w tygodniu stąd może być komunikat o braku aktualizacji

2) PAL

3) Niestety w tygodniowym programie nie ma wszystkich kanałów - niedoróbka Cyfry. Ustawić nagranie można ręcznie wpisując godziny nagrań. Szczegóły w instrukcji

4) O ile się nie mylę w zestawie nie ma kabla HDMI

5) 25 sekund to i tak nieźle - niektórym włącza się jeszcze dłużej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Roberto

 

1) najnowsze oprogramowanie ma numer 146. Niestety nie jest dostępne na satelicie przez 7 dni w tygodniu stąd może być komunikat o braku aktualizacji

2) PAL

3) Niestety w tygodniowym programie nie ma wszystkich kanałów - niedoróbka Cyfry. Ustawić nagranie można ręcznie wpisując godziny nagrań. Szczegóły w instrukcji

4) O ile się nie mylę w zestawie nie ma kabla HDMI

5) 25 sekund to i tak nieźle - niektórym włącza się jeszcze dłużej :(

Co do pkt2 mam inne spojrzenie nie PAL a RGB.Kabla HDMI na pewno nie ma w zestawie.Odnośnie nowego oprogramowania 146 to również potwierdzam, że: "Po aktualizacji w menu nadal widnieje wuszukiwanie kanałów naziemnych".Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...