Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzięki, zadziałało. Lecz teraz pojawił się kolejny problem :/ Kanały się dziwnie upscalują, TVN wyświetla się jakby w formie 4/3 itd, inne kanały są za duże, a już taki Canal+ Sport wygląda normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszyscy tacy lotni w temacie to może tak :

 

MAM PACE PVR HD Z DYSKIEM 250 .

 

po aktualizacji oprogramowania i odpaleniu wyskakuje mi - menu i podświetla się dostęp tylko do trzech pozycji :

 

USTAWIENIA TERMINALA

WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW

PARAMETRY TECHNICZNE

 

nie działa wyszukiwanie programów

nie ma zasięgu anteny - 0

nie można wyjść do menu .

 

dla mnie jaja - mam 3 fergusony , różne modele i są to maybachy przy pace'ie na ferdku z tej samej anteny mam sygnał 95% .

zresztą problemy są od nowości z pace'em :crazy: nie pomaga odłączenie itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. telemaniakk, również korzystam z odbiorników m-ki Ferguson i nie są wcale takie rewelacyjne jak to opisujesz, ot takie dolne poziomy stanów średnich i nic więcej.

 

Tyle, że porównywanie odbiorników niezależnych do "spętanych" przez providerów sat jest zupełnie pozbawione sensu, bo takie odbiorniki jak PACE PVR mają do spełnienia ściśle określone zadanie, które lepiej lub gorzej, ale jednak realizują, na co z kolei nie mają szansy odbiorniki niezależne.

 

Poziom wysterowania anteny był zawsze na Fergusonach przesadzony i ja na swoich mam nie 95%, a 99%, co zupełnie nie oddaje stanu faktycznego i nie warto się tym sugerować.

 

Powiedz jednak, w jaki sposób podłączasz tego swojego PACE, z niezależnej anteny, przez rozdzielacz sygnału, czy może przez przelotkę w jakimś innym odbiorniku?

 

Jeśli masz taki ładny sygnał na Fergusonach, to podłącz PACE przez przelotkę, któregoś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

pewnie takie pytanie mogło już się pojawic, ale jest tu ponad 300 stron wieć cieżko to ogarnąć....

 

właśnie odebrałem Pace HD PVR 500GB z cyfry i mam takie pytanie, czy można nagrywać coś na jednym kanale (np tvp1) a w tym samym czasie ogładać cos na innym (np.canalu+)..... jak staram sie to zrobić to przy przełanczaniu wyskakuje mi informacje o tym że jest teraz nagrywanie aktywne i by przełaczyc muszę wyłączyc nagrywanie........ jak nagrywam cos na canal sport to da sie jedynie przełaczyc na inny canal, a na inne kanały już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć podłączone dwa kable antenowe i ustawiony w menu konwerter na "twin", jeśli nie masz dwóch kabli podłączonych, zmień na 'single' i możesz w trakcie ogądania jednego kanału oglądać tylko kanały z tej samej częstotliwości (o ile się nie mylę) - kilka kanałów wtedy działa. btw: :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jak dostać ten tuner na własność , mam go wypożyczony od cyfry czy można go jakoś od nich wykupić czy jest jakiś sposób z góry dzięki .

 

Mógłbyś z nieostrożności go utracić i zapłacić stosowną sumę, jakiej żąda w tym wypadku CYFRA+.

 

http://www.cyfraplus.pl/abonent/pytania ... l#42223870

 

Tylko powiedz, po jaką ... Ci to pudło na własność, skoro i tak nad nim nie zapanujesz?

 

Prywatnie jest to tylko kupa szmelcu.

 

A dlaczego nad nim nie zapanuje? Czy ten dekoder jest wtedy blokowany przez Cyfrę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A dlaczego nad nim nie zapanuje? Czy ten dekoder jest wtedy blokowany przez Cyfrę ?

 

Owszem jest i żeby w ogóle go obsłużyć, potrzeba mu włożyć w czytnik, choćby nieaktywną kartę abonencką.

 

Po co komu odbiornik, w którym nie działa VOD, nie ma dostępu do nagrań na HDD, bo zapisane są w formie kodowanej, na którym nie działają porty USB i LAN,

i na dodatek nie istnieje na niego żadne oprogramowanie alternatywne (nawet gdyby ktoś znalazł sposób jak je zapodać do tej puszki Pandory).

 

Póki więc ktoś jest abonentem CYFRY+, to ma szansę wydzierżawić ten sprzęt za zero złotych, ale wtedy przynajmniej może korzystać z udostępnianych na nim usług, kiedy jednak nim nie jest, to ów odbiornik warto jest tyle, ile gotowi są za niego zapłacić ... złomiarze.

 

Zresztą, dopóki jest to sprzęt CYFRY+, możemy go zawsze wymienić w razie problemów na inny, ale kiedy wejdzie ktoś w jego posiadanie w sposób nielegalny (bo CYFRA+ tych odbiorników nie oferuje do sprzedaży), to nie może liczyć na żadne wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off topic, spostrzezenia pace pvr.

1. Ktos pisze ze pace sie długo uruchamia, nieprawda bo uruchamia sie błyskawicznie ale musicie najpierw włączyć tv za pomocą pilota od pace i wtedy tuner. Błyskawiczny start.

2. Ktoś pisał ze jakos obrazu cos nie tak, hmm, ja miałem turboxa cały czas i po przesiadce na pace jakość obrazu jest moim oraz domowników zdaniem-lepsza, bo nie szarpie liń pionowych tak jak turbox i ma naturalne a nie przejaskrawione kolory jak turbox. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu.

3. ktoś pisze ze cos tam nie nagrał komuś, nagrywa wszystko i zawsze tylko podłączcie 2 kablami.

4. Jeszcze sie nie zawiesił a turbox wieszał sie po kilka razy dziennie.

5. DVB-T na pokładzie i za darmo a w ence 99pln

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomhd-ciesz się że ci wszystko działa ale nie pisz bzdur. Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza i softu. Podłączenie twina nie jest lekarstwem na wszystkie problemy z nagrywaniem, dekoder nie reaguje na pilota po włączeniu do czasu aż z ekranu zniknie osd, częstsze resety zaczęły się na po ostatniej aktualizacji oprogramowania (wcześnie praktycznie ich nie było). Jak byś przejrzał kilka ostatnich stron forum wiedziałbyś kiedy pace potrafi wystartować błyskawicznie ,a kiedy potrzebuje prawie minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od "turboxa" ;) może i jest lepszy, ale za to do turbodekodera ma się jak stary trabant do nowego passata. Jego głównym konkurentem z którym może rywalizować jest PhilipsPVR, choć wg. mnie i tak tą rywalizację przegrywa. Instrukcje typu: "nie zawiesza się, wystarczy najpierw zrobić to i to.." możesz sobie zachować dla mojej starej commodore 64, którą niedawno wygrzebałem ze strychu. Skoro jednak Cyfra+ żąda za ten sprzęt opłat na poziomie 20zł/mc. to gdyby pojawił się u nich w ofercie dek. naprawdę dobrze działający, kosztowałby chyba 35zł/mc. Bo przecież najlepsza platforma na rynku nie ogląda się na konkurencje, sama tworzy nowe standardy ;) nawet jeśli bo aktualizacji softu stworzonego przez wybitnych programistów których zatrudniają, połowa tunerów będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ilu abonentów by na poszło?

Sam będę w czerwcu negocjował warunki przedłużenia umowy, bardzo jestem ciekawy jakie warunki zaproponują przy chęci przejścia z mediasata na PVR HD, więcej niż 10 zł. mogą zapomnieć. Ewentualnie znowu zostanie mediasat i będzie trochę tłumaczenia różnym gościom czemu w cyfrze taki obraz mniej ostry i wyraźny niż w drugiej platformie, już mam dość tłumaczenia ale te opłaty to ktoś przekombinował w Cyfrze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Jestem zainteresowany dzierżawą tego dekodera, ale mam pytanie do użytkowników dotyczące możliwości nagrywania sygnału z tego dekodera po kablu EURO na zewnętrzną nagrywarkę (Panasanonic DMR 68) przy jednoczesnym podłączeniu dekodera do TV po HDMI. Nie zamierzam rezygnować ze swojej filmoteki i znając ryzyko wymiany dekodera (całość wtedy przepada), chciałem prosić o info - czy sygnał w trakcie oglądania filmu nagranego wcześniej z timera na dysk - idzie jednocześnie po EURO złączu i HDMI,czy też trzeba kombinować z wyciąganiem przewodu? Krótko mówiąc czy jest możliwość nagrania sygnału na zewnętrzną nagrywarkę po kablu EURO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie problem polega na:

1) brak epg na wielu programach t.j tvn 24

2) po wyjsciu tv na analog i powrocie na hdmi brak jest obrazu

 

Pace jest podłączony jednym kablem do konwertera i śmiało można nagrywać i oglądać inny program. może ktoś wie co z tym epg bo to w tej chwili jedyna możliwość zaprogramowania nagrywania właśnie przez epg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...