Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko co jest z tym Pace czy on kiedyś zacznie prawidłowo nagrywać??? mam go od czwartku i cały czas jest problem z nagrywaniem dzwoniłem do operatora ale informacje których mi udzielił były bardzo mętne. czy ktoś z Was już sobie poradził z tym problemem??? Jeśli tako to proszę o przepis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Do: rever. Najprawdopodobniej masz konwerter ustawiony na twin a podłączony masz pojedynczy.

Mam Pace HD PVR 500GB od dłuższego czasu. Ogólnie jestem zadaowolony, nie mam z nim żadnych problemów, oprócz jednego. Po załączeniu tunera, jeśli nie dokonam w nim żadnej operacji pilotem, po naciśnięciu pilota z telewizora PACE się restartuje. Wystarczy najpierw przełączyć jakiś kanał na PACE lub zmienić głośność i wszystko działa od tego momentu bez problemu. Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pepe001 mam twin-a i w ustawieniach też twin i wielka d... :). Podobno ten problem z nagrywaniem spowodowany jest "lukami" w oprogramowaniu tak mi powiedziano w CTA ale w takim razie po jakiego grzyba C+ wypuszcza na rynek coś co do końca jest niedopracowane? Ja byłem zadowolony z Philips-a PVR HD 250 GB ale wziął i się zepsuł - zaczął wieszać się na kanałach HD w CTA powiedziano mi że mama źle ustawioną antenę więc kręciłem i kręciłem bez efektu finalnie został wymieniony na Pace. A problem o którym piszesz jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy szanowni Forumowicze rozszyfrowali w jaki sposób podłączyć Pace HD do amplitunera, żeby można było słuchać dźwięku DD 5.1?. Ja mam podłączony tuner poprzez HDMI i niestety pojawia się na amplitunerze, że dźwięk mam PCM. Dzisiaj dzwoniłem do pomocy technicznej i poinformowali mnie, że muszę podłączyć tuner poprzez kabel SPDIF. Czy ktoś z Was przetestował najlepszą opcję odbioru dźwięku DD? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pepe001 mam twin-a i w ustawieniach też twin i wielka d... :). Podobno ten problem z nagrywaniem spowodowany jest "lukami" w oprogramowaniu tak mi powiedziano w CTA ale w takim razie po jakiego grzyba C+ wypuszcza na rynek coś co do końca jest niedopracowane? Ja byłem zadowolony z Philips-a PVR HD 250 GB ale wziął i się zepsuł - zaczął wieszać się na kanałach HD w CTA powiedziano mi że mama źle ustawioną antenę więc kręciłem i kręciłem bez efektu finalnie został wymieniony na Pace. A problem o którym piszesz jest mi obcy.

 

 

Sprawdź wersję oprogramowania.Jeśli masz 123 to zaktualizuj oprogramowanie .Akurat we środy wysyłają do Pace.

A jeśli masz już wersję 126 to pozostaje kwiestia dokładnego ustawienia anteny, dobrze zarobionych kabli.

Ten dekoder jest bardzo czuły.Też tak miałem.

Nagrywało mi wszystko bez problemu, przesunałem lekko dekoder, poruszyły mi się kable od anteny, coś poluzowało na "efkach" i przestało zapisywać na dysk.Pokazywało że jest nagrywane, a na dysku nie było.

Pomogło dopiero ponowne zarobienie kabli. Od tego momentu wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy szanowni Forumowicze rozszyfrowali w jaki sposób podłączyć Pace HD do amplitunera, żeby można było słuchać dźwięku DD 5.1?. Ja mam podłączony tuner poprzez HDMI i niestety pojawia się na amplitunerze, że dźwięk mam PCM. Dzisiaj dzwoniłem do pomocy technicznej i poinformowali mnie, że muszę podłączyć tuner poprzez kabel SPDIF. Czy ktoś z Was przetestował najlepszą opcję odbioru dźwięku DD? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

 

Sprawdzałeś na kanałach które akurat nadają w 5.1? Bo niestety większość puszcza PCM. Poprzez SPDIF działa wyśmienicie, ale audycje w DD5.1 są dość rzadkie. W piątki TVN, czasami C+ przy ścieżce oryginalnej ale to od święta. Po prostu wyszukaj na stronie http://www.cyfraplus.pl/program/abo/ i dopiero testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam Pace HD PVR 500GB od dłuższego czasu. Ogólnie jestem zadowolony, nie mam z nim żadnych problemów, oprócz jednego. Po załączeniu tunera, jeśli nie dokonam w nim żadnej operacji pilotem, po naciśnięciu pilota z telewizora PACE się restartuje. Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem ??

Spytam z ciekawości, jakiego producenta masz TV? U mnie przy Sony opisywany przez Ciebie objaw nie występuje. :shock:

 

Teraz odnośnie tej twojej "bezproblemowości", sprawdzałeś może nagrywanie filmów z TVN7? (u mnie przerywa po ok 60 min, zwykle na reklamach)

Podobne zachowanie/objawy można ponoć zaobserwować jeszcze na kanale TVN, piszę "ponoć" bo osobiście tego nie weryfikowałem (jeszcze :wink: ).

Więcej o samy problemie przeczytasz tu: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nagrywam z reguły seriale żonie z TVN, programuję na cały tydzień i powtórki sobotnie. Odpukać, jeszcze nie miałem problemu, wszystko zapisuje się poprawnie.

Seriale to nie filmy, te pierwsze zwykle razem z reklamami mieszczą się w 60-cio minutowym bloku nadawczym. Z tego co pisał Waldek60, nagrywanie z TVN potrafi wytrzymać 1.5h zapisu wiec nic dziwnego, że problemu nie zaobserwowałeś.

 

Mnie bardziej interesuje aspekt nagrywania filmów z TVN7, jeśli tego nie robiłeś to proponuje abyś to uczynił i dał znać co i jak.

Nie wiem czemu ale większość woli nie dostrzegać błędów i żyć w przeświadczeniu, że wszystko jest okej (może tak im wygodniej). Ciekawe ile osób po tamtych informacjach postanowiło stan zweryfikować i przemilczeć wynik? :roll:

 

Daj znać jak jest u Ciebie, chwilowo tylko jedna osoba potwierdziła ten objaw a to trochę mało (przynajmniej dla mnie :wink: ) aby dzwonić do C+ i zgłaszać problem. Zresztą, przy takiej liczbie jego występowania pewnie usłyszałbym coś w stylu "dekoder uszkodzony i należy go wymienić". Sam zabieg/decyzja choć zasadny/wygodny/słuszny z punktu widzenia konsultanta, może kompletnie nic nie dać a poza wątpliwą przyjemnością z wycieczki do APS'u pozbawi mnie mojej kolekcji nagrań :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak podłączyć głośniki manta 1500 z dekoderkiem. Z zestawu wychodzą trzy kable minijack, zakończone też minijack, albo zakończone 2xcinch. Do odtwarzacza DVD podłączam trzema kablami minijack/2xcinch, a do komputera trzema minijack/minijack. Więc jak najlepiej podłączyć do Pace? Może jakieś przejściówki potrzebne? Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz kable minijack/2xcinch to możesz podłączyć jedynie pod wyjście audio w tunerze (lewy i prawy kanał) ale to nie będzie taki efekt jak przy spdif czy też optical a żadnych przejściówek na te wyjścia raczej nie dostaniesz :) chyba że masz jeszcze jakieś inne wyjścia w mancie ale z tego co pamiętam ten model ma chyba tylko cinch i minijack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na oryginalny dźwięk 5.1 nadawany w niektórych pozycjach, to tylko poprzez wyjście spdif do zewnętrznego wzmacniacza z dekoderem DD. W twoim wypadku, głośniki takiego dekodera i wejścia nie posiadają, więc pozostaje ci podłączyć je do wyjścia stereo w dekoderze (2xchinch) a głośniki, o ile mają taką opcję to to stereo puszczą na wszystkie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem Pace HD PVR 500GB po licznych potyczkach z Cyfrą+.

Instalacja, kable, gimnastyka, menu...wolny pilot, brak reakcji, stb, zegar, nazwy kanałów, pozachwycanie się obrazem na HBO HD i Filmbox HD, strojenie pilota także do plazmy Panasonic, tak ze 2-3 godziny się tym dekoderem zajmowałem i pierwsze wrażenia niezbyt dobre.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to z całą odpowiedzialnością mówię; "tandeta".

Na inne problemy też zdążyłem natrafić, ale po poczytaniu dzisiaj tego wątku widzę, że jeszcze nie czas na narzekanie. Najpierw zastosuję się do wielu rad, które tutaj odnalazłem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące spdif elektrycznego.

 

Podłączyłem do swojego amplitunera i

- dźwięk jest bardzo cichy, musze znacznie podgłośnić aby coś usłyszeć

- słyszę buczenie

 

na poprzednim tunerze marki strong wszystko było ok

i dźwięk był bardzo dobrej jakości.

 

Ktoś ma te same problemy czy to tylko mój egzemplarz?

Jeszcze nie próbowałem przez optyczne bo nie ma stosownego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym posiadaczem Pace HD PVR 500GB :] cóż jest wolny, ale nie można mieć wszystkiego;p Mam kilka pytań możliwe, że już one padły, ale tyle jest stron...

A więc:

-jak włączyć tryb czuwania?

-co daje USB?

-mam CRT:D , a oglądam kanały HD, jakość jest lepsza, ale postacie jakość jakby inne. Czy to w ogóle jest HD??

-jak sprawdzić jakie mam firmware? i jak się je uaktualnia

 

Na razie to tyle:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zielonego :)

 

1. Wyłączając dekoder pilotem

2. w tej chwili nic - być może w przyszłych wersjach oprogramowania zostanie dodana możliwość wykorzystania tego złącza

3. HD można zobaczyć wyłącznie na telewizorach LCD lub plazmowych - na CRT dekoder przeskalowuje obraz do niskiej rozdzielczości i stąd "dziwny" wygląd. I NIE - to nie jest ten cudowny HD reklamowany przez wszystkie platformy ;)

4. menu -> aktualizacja oprogramowania (na dole ekranu)

 

Sugerowałbym zapoznanie się z instrukcją obsługi - jest tam to wszystko wyjaśnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy- pomocy

 

od dwoch dni jestem (NIE)szczesliwym posiadaczem tego BUBLA.

 

wersja oprogramowania 123 RC1. dzis ochoczo wlaczylem TVP1, menu- 8 chcac aktualizowac oprogramowanie, jako ze jest sroda. No i wielkie G i D- aktualizacja niedostepna. dlaczego??? ktos ma pojecie? moze ma byc wlaczone np, przez 1 godzine na TVP1? jakis inny sposob? dodam ze dekoder byl na stand by caly dzien, generalnie tez nie wylaczam go na noc

 

nie nagrywa TVN!!!! pisali o tym juz poprzednicy. nie nagralo mi sie zaprogramowane nagranie. takze gdy wlaczam w trakcie programu, nie nagra go!!! nagrywanie na innych dziala OK, mam pojed konwerter, w menu oczywiscie przestawione na pojedynczy. programowanie dziala OK na wszytskich innych oprocz TVN. czy nowy soft to rozwiazuje? i kiedy do jasnej ch... bede mogl go pobrac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder w N... fakt - rewelacyjnie działa

...tylko co na nim oglądać?

Oferta programowa CYFRY... najlepsza

...tylko na czym ją oglądać?

 

I tu właśnie jest różnica między tym platformami, do Cyfry możesz użyć dowolnego, współpracującego dekodera z tych jakie są dostępne na rynku - nikt Ci nie sparuje karty ze sprzętem tak jak w N... a są dekodery lepsze niż te "Nowej generacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...