Skocz do zawartości
  • 0

Filmbox Arthouse zacina- co robić??


jahve
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Mam problem z kanałem Filmbox Arthouse- obraz zacina się/bywa spowolniony.

Podobnie (tyko częściej, jeśli nie stale) jest na kanale Family TV (niemiecki kanał muzyczny).

Na pozostałych kanałach nie zaobserwowałem podobnych zjawisk, w tym tych, które nadają ponoć z tego samego transpondera co Filmbox Arthouse (tj. da vinci, stopklatka, typ rozrywka, muzo, cbs action).

Instalacja jak w sygnaturze.

Antena przymocowana od 8 lat w tym samym miejscu do ściany- nc+ odbierało ok, więc antena jest chyba ok, chyba bo ponoć jakieś FEC się zmieniło i to też może wpływać na precyzyjność ustawienia anteny.

Edytowane przez jahve
Nie piszemy tego samego w wielu wątkach jednocześnie - crossposting.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli, że bez interwencji fachowca z miernikiem się nie obejdzie...

W sumie był u mnie niedawno i wymieniał konwerter wraz z okablowaniem więc może w ramach "gwarancji" czy "reklamacji" policzy mniej...

 

Co do powodu problemu:

odrzucam: niesprawny konwerter i kable- bo są nowe, wielkość talerza- 80/72 cm więc raczej ok,

winę CP/nadawcy-bo nie spotkałem się aby inni skarżyli się na to samo;

pozostaje: dekoder, ustawienie anteny/konwertera, inne....?

Edytowane przez jahve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Mam problem z kanałem Filmbox Arthouse- obraz zacina się/bywa spowolniony.

 

Dzisiaj przełączając po kanałach też zauważyłem ścinki po załączeniu tego kanału. Jednak po jakiejś minucie, może dwóch wszystko się ustabilizowało i teraz działa dobrze. Na innych kanałach wszystko działa OK. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj przełączając po kanałach też zauważyłem ścinki po załączeniu tego kanału. Jednak po jakiejś minucie, może dwóch wszystko się ustabilizowało i teraz działa dobrze. Na innych kanałach wszystko działa OK. Dziwne.

 

A możesz podać jaki podasz dekoder i instalację?

Zastanawiam się czy wymieniać dekoder, bo poza tym chodzi ok (no, trochę szumi ale to ponoć normalne, i po spauzowaniu obrazu i przewijaniu zdarzają się ścinki i przyśpieszenia obrazu).

Edytowane przez jahve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałeś o tym samym w temacie CP. Ciekawego fachurę miałeś, że nie raczył miernika podpiąć po wymianie konwertera. Zdecydowanie go wezwij i to na reklamcję. Niech zrobi jak się należy swoją robotę.

 

Tak, wpierw pisałem o tym w temacie o CP, ale, że z rozmowy wyszło, że to nie wina CP więc przesunąłem problem do właściwego działu- zakładając ten temat, tamte posty jako off-topic zostały usunięte.

 

Sprawdziłem z poziomu dekodera moc i jakość sygnału- moc 100%, jakość ok. 80-90%, na stałym poziomie, a problem raz jest, a raz nie jest. (wartości procentowe szacunkowe)

Edytowane przez jahve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...