Skocz do zawartości
  • 0

Co padło Dekoder czy konwenter ??


Serafin
 Udostępnij

Pytanie

Mam kłopot z dekoderami CP. Włączyłem rano dekoder Samsunga i co chwile wyskakiwało mi brak sygnału, kilka minut dało się oglądać a następnie brak sygnału, w końcu dekoder się zablokował i nie reagował na pilota. Wyłączyłem go z sieci i ponownie próbowałem włączyć niestety bezskutecznie, nawet dioda nie chce się zapalić :x Włączyłem 2 dekoder Echostara 606 i on chwile pochodził i też się zawiesił :x Oba tunery są podłączone pod nowy konwenter Twin Lemona. Odłączyłem kabeł od Samsunga gdyż myślałem, że padł konwenter, dekoder wtedy ożył. Podłączyłem kabel, tuner działa ale brak kanałów wyskakuje bląd karty 01 ??

Co to może być ?? Chyba konwenter zepsuł się, mam go z 2 tygodnie dopiero

 

EDIT: po wyciągnięciu karty i przywróceniu fabrycznych ustawień wszystko działa. Zobacze ja długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obejrzyj dokładnie ten konwerter, może obudowa się rozszczelniła (pęknięcia) i do środka dostała się wilgoć. Choć z drugiej strony było by to bardzo dziwne bo nowy konwerter. Ale najpierw to sprawdź.

 

EDIT: Jednak czasami pomaga także przywrócenie ustawień fabrycznych, szczególnie w Echostarach. Czasami te dekodery tak mają po "ciężkiej" nocy czuwania. Rano wstajesz, włączasz i patrzysz że nic Ci nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety zauważyłem, że tuner ma dziwną przypadłość :/ Gdy wyłączam tuner całkowicie z sieci na kilka godzin to po włączeniu go, wywala mi, że brak sygnału :/ Muszę go wtedy wyłączyć z sieci na pare sekund i ponownie włączyć. Sygnał się pojawia ale wyskakuje z koleji "bląd karty 01" :/ Muszę po raz kolejny wyłączyć go z sieci i włączyć wtedy już wszystko jest w normie :D Na codzień to nie jest denerwujące bo wyłączam go tylko jak gdzieś wyjeżdzam albo tak jak dzisiaj elektrownia wylaczyła prąd bo coś robili. Zawsze wtedy muszę 2 razy bawić się wtyczką aby dekoder działal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam nadzieję, ze do kwietnia przyszłego roku wytrzymie :D od jutra zaczne go męczyć. Jak całkowicie padnie to jestem ciakaw czy dostane w zamian od InstalAntu tymczasowy... ale nie bo zas karta będzie zła :/

 

Edit 1:

Sprawdzałem na starym konwenterze (ma pare lat, dostałem go z polsatem) i jest to samo :/ wystarczy wyłączyć tuner na godzine z prądu i już nie ma sygnału :/ i trzeba bawic sie wtyczka aby zaskoczyl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...