Skocz do zawartości

Jak najlepiej wyszukiwać kanały?


tomi81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak wyszukasz wszystkie to ci zawali dekoder ok 1000 niepotrzebnych kanałów. Ja natomiast nie jestem zwolennikiem tego im więcej kanałów tym lepiej tylko programuje te kanały które oglądam tzn. ręcznie wpisuje częstotliwości transponderów, a który kanał mnie nie interesuje to usuwam. bo powiedzmy tak szczerze kto ogląda włoski telezakupowe kanały lub arabskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platon chyba nie doczytał :wink:

 

Co do list - polecam raczej tylko FTA i ewentualnie doszukiwać czegoś jak brakuje, bo wyszukując wszystko pamięć dekodera CP zostanie zawalona toną niedziałających kanałów, a z usuwaniem tego różnie bywa - Echostary mają tendencję do głupienia (te same numery kanałów), Sagemy gubią nazwy jak im się zawali pamięć... Nie ma więc co szaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jednak wyszukałem na Astrze i Hotbird wszystkie, to znalazło ponad 1700 kanałów i teraz jak zacząłem usuwać i ok. z 1200 niedziałających i niepotrzebnych zostało ok. 400, gdy pozostało mi jedynie posortować i wywalić podwójne kanały to niestety zauważyłem, że kilka stacji ma te same numery i musiałem wszystko zresetować od nowa, i teraz nie wiem czy to wina posortowania czy wyszukania tak dużej ilości kanałów. Ale teraz zawsze będę już szukać tylko FTA, bo się znajdą wszystkie z CP + kilkanaście przydatnych z Astry, a te mi w zupełności wystarczą.

Edycja:bogdan425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisałem wyżej - Echostary głupieją czasami - niestety fabryczne i zabawa od nowa. Dlatego nie warto wyszukiwać wszystkiego, tym bardziej, że dekodery CP i tak nie pozwolą obejrzeć nic ponad to co jest w abonamencie, a reszta kodowanych i tak nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyszukiwaniu kanałów najlepiej jest zaznaczyć opcję FTA, wtedy najwięcej wartościowych kanałów tuner zapisze. Jest jeszcze kilka kanałów które dekodery rozpoznają jako kodowane, choć w zupełności tak nie jest, dla przykładu: SportItalia, częstotliwość: 11862 H. Kanał w całości jest FTA ale dekoder rozpoznaje go jako kodowany i najlepiej w takich sytuacjach zrobić wyszukiwanie oddzielne dla transpondera 11.862H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Europie na stały odbiór nie ma szans - kanał nie jest u nas dostępny. Można próbować łapać przekazy z satelity Telstar 12 lub Eutelsat W2 (z tej drugiej nieco łatwiej, ale przekazy są tylko wieczorami). Wiąże się to jednak z przestawieniem anteny, co nie dość, że nie jest łatwe (choć spróbować zawsze można ;) ), to do tego oznacza odcięcie się na ten czas od kanałów CP do momentu ustawienia anteny jak była pierwotnie. No i do tego nie wiadomo, czy akurat pojawi się przekaz z tego, co akurat chcemy zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam ten sam :wink:

Po pierwsze zainstaluj kanały CP,

a potem jak nie chcesz mieć całego badzewia po opcji "przeszukiwanie ", które zawali Ci prawie całą pamięć-

to ja radzę wpisywać ręcznie częstotliwość, polaryzację, sr. konkretnego transpondera(ewent. kanału to i tak przeleci cały TP )

najpierw próbuj nie kodowane a jak Ci nie załapie kanału którego szukasz to przełącz na wszystkie.

 

ps. miałem gdzieś zakładkę z kanałami na HB ale ją "wcieło"

więc może ktoś z kolegów na forum Ci poda :wink:

miłego oglądania :wink:

 

Edycja RafiX: Skasowałem cytat. Nie cytujemy tych postów pod którymi zaraz odpowiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...