Skocz do zawartości

Sposoby na upały


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to rodzaj klimy? Jak sytuacja z bakteriami grzybami i kurzem bo to wszystko się unosi i powoduje tylko same alergie i przeziębienia można się wręcz za bardzo schłodzić. To samo w samochodach wszystko fajnie każdy zadowolony bo mu chłodno a na drugi dzień do apteki po leki bo przewiało itd.

 

Co do picia to nie wiem czy wiecie ale zimne napoje te z kartonów są najgorsze tak jak i piwo w ten sposób odkłada się masa tkanki tłuszczowej i tycie masz zagwarantowane bo tego nie wydalamy to trzeba spalić ruchem. A potem alarmują w TV coraz więcej Polaków zapuszczonych. Jednak dobrze wiedzieć jak mówił Szaranowicz że w Polsce ponad 4mln ludzi jeździ na rowerach a to najlepszy sposób na zrzucenie kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja z bakteriami grzybami i kurzem bo to wszystko się unosi i powoduje tylko same alergie i przeziębienia można się wręcz za bardzo schłodzić.

Przeziębienia to pikuś. Ale pierwszy lepszy lekarz po zajrzeniu w gardło pyta się - pan pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu? tak, a co? wymowne milczenie, tylko nieliczni odważają się powiedzieć - zmiany spowodowane grzybicą.

 

Co do picia to nie wiem czy wiecie ale zimne napoje te z kartonów są najgorsze tak jak i piwo w ten sposób odkłada się masa tkanki tłuszczowej i tycie masz zagwarantowane bo tego nie wydalamy to trzeba spalić ruchem.

Czyli nie napój ale brak ruchu. A jeszcze gorszym pomimo ruchu jest skrajnie uregulowany tryb życia (w wojsku pomimo wyjątkowego podłego żarcia wszyscy przybierali na wadze) No i jeszcze nie zapominajmy o braku minerałów. Sól jest potrzebna w upały - no ale wmawia się że truje.....

 

 

 

Jak mówiłem za arbuzem nie przepadam, a surowych ogórków nie lubię, więc to odpada dla mnie.

Co do arbuzów - nie wiesz co piszesz. Nie ma nic lepszego od śliwowicy / porządnego bimberku /brandy pitej pod arbuza. Genialne (zakąska połączona z popychem) Przerabiane na corocznych praktykach studenckich latem w w Bułgarii (nasze upały to pikuś przy tamtych temperaturkach, w dzień to ratowało zimne wino, które tam było tańsze od napojów gazowanych).

A co do ogórka. Hm polecam coś takiego (nauczył tego mój dziadek), obrany ogórek maczasz w cukrze (zanurzając do cukiernicy) i jesz. Kto nie spróbował ten nie wie ile traci.

 

A tka na poważnie to na upały to najlepsza jest knajpa w piwnicy starego budynku i zimne piwo. Ew. gdzieś w lesie blisko potoku z zimna szybko płynącą wodą i też zimne piwo w porządnym kuflu a nie w dziadowskiej szklance. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 patyków? Eeee, to już daaaleko poza moim zasięgiem. A raczej mojego portfela. ;)

Ja myślę tak maks. do 4-ech, góra do 5 tauzenów. ;) Klimatyzacja tylko na dwa pokoje na piętrze, bo tam przy upałach jest istny "piekarnik". :/ Na dole w salonie idzie jeszcze wytrzymać. ;)

 

A jak wygląda sprawa z serwisowaniem takiej klimy? Chodzi mi o jej późniejszą konserwację. Jak często należy to robić i jaki jest koszt takiej usługi?

 

Proponowałbym zamontować klimę tylko w tych pomieszczeniach, w których przebywasz najczęściej. Generalnie Multisplit zaproponowany przez @Mr.Chiquita jest bardzo drogim rozwiązaniem i do tego dochodzi jeszcze firma Mitsubishi - to taki Mercedes w swojej klasie. Wystarczy, że zamontujesz sobie zwykłe splity (1 jednostka wewnętrzna, 1 jednostka zewnętrzna). Wcale jednostek zewnętrznych nie trzeba montować na ścianie, można je postawić na konstrukcji na ziemi. Musisz poszukać porządnej firmy instalatorskiej, a nie jakiegoś pana Kazia. Dobiorą odpowiednie moce jednostek, porządnej firmy. Serwisy powinny być przeprowadzane teoretycznie raz na 6 miesięcy, ale myślę, że raz do roku wystarczy. Koszt serwisu nie jest wysoki, ale parę stówek musisz przygotować. :)

 

Co do wszystkich przeziębień związanych z klimą to ludzie po prostu nie potrafią odpowiednio jej używać. Różnica pomiędzy temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną nie może być większa niż 7 stopni. Na dworze 35 stopni, a ludzie walą klimę na 20. Nie ma się co dziwić, że chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...