Skocz do zawartości

Nowości od TBS - wątek informacyjny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, EnoSat napisał(a):

 

1.2.5.188

Support for Silabs-based cards - TBS 6504, 6508. + Updated debug drivers for this cards.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TBS wydał aktualizację sterowników dla 5930lite do wydania v1.0.0.2:

https://www.tbsiptv.com/download/tbs5930_lite/TBS5930lite_release_v1002_20240403.zip

 

Karta teraz współpracuje już oficjalnie z CrazyScan/StreamReaderEx-BDA :)

Do tej pory jedynym sposobem, aby zmusić kartę do współpracy i blindscanu była instalacja specjalnych sterowników od crazycat'a ;)

Karta nie obsługuje DVB-S2X, nie radzi sobie z ACM/VCM, ale 16APSK w zwykłym DVB-S2 ogarnia ;) EUMETCast wygląda, że chwyta bezbłędnie. Nieco gorzej coś mi idzie z NFL Service z Astry, choć sygnał wydaje się OK (pogubione pakiety).

Miałem zerknąć na niskie/wysokie SR, zobaczę czy znajdę chwilę, może chociaż coś z niższych.

Blindscan (Blindscan2) jest bardzo szybki, IQScan nieco wolny, ale zasadniczo działa co ma działać ;)

Trzy razy karta przestała mi Blindscanować - wyłączenie i włączenie CrazyScan ją odblokowało, wydaje się, że ma to jakiś związek z bezpośrednim wstrajaniem się - bez użycia Blindscan (odznaczona opcja w oknie IQScan) - po tym karta coś traci zdolność Blindscanu, ale restart CrazyScan ją przywraca do akcji ;)

 

Podziękowania dla @crazycat za wsparcie ;)

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecę klasykiem:

- Otyły panie, mam dobrą i złą wiadomość.

- Zacznij od złej.

- Nie działają.

- A dobra?

- Są nowe sterowniki dla TBS5530: [link usunięty, aby nie wprowadzać w błąd]

- Nareszcie... Jak to nie działają? JAK TO NIE DZIAŁAJĄ?!

 

No niestety - u mnie cokolwiek nie zrobię, drivery nie wstają z kodem 10. Może ktoś będzie miał więcej szczęścia.

Chociaż obawiam się, że nie - mam dziwne wrażenie, że w sterownikach nie ma w ogóle firmware dla Montage M88RS6060, zgubił się :)

Podejrzanie duży przeskok wersji z 1.0.0.1 na aż 2.0.0.1.

 

EDIT: Sterowniki 2.0.0.1 instalują się, jeśli 5530 była zostawiona w trybie DVB-T/T2, ale próba przełączenia do DVB-S/S2 kończy się niebieskim ekranem, więc nie polecam - moim zdaniem  w driverach 2.0.0.1 zgubiono firmware od M88RS6060 (wygląda jakby zbudowano je dla 5230 - bez satelity), stąd część satelitarna nie startuje. Zgłosiłem na szybko do TBS, aby rzucili okiem.

 

EDIT: TBS szybko potwierdził, że wyszedł mały problem i wydali 2.0.0.1 jeszcze raz, teraz mają być OK: https://www.tbsiptv.com/download/tbs5530/TBS5530_release_v2.0.0.1_20240506.zip ;) 

U mnie instalują się, temat Blindscanu bez zmian, ale poza tym wydaje się działać dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuuuuugiej przerwie pojawiły się nowe sterowniki dla TBS 6903x

https://www.tbsiptv.com/download/tbs6903x/TBS6903x_release_v2004.zip

Posiadacze mogą popróbować, czy może jakieś udoskonalenia ;) Chociaż patrząc na sterowniki od TBS dla Linuksa, to tam za wiele się nie dzieje...

Poprzednia wersja była 2.0.0.3 z 11.10.2021, więc ponad 2 lata była cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...