Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie da się utrzymać najdroższych praw na rynku w cenie paczki 19,99zł. Ekstraklasa, polski żużel, Liga Mistrzów, a także WTA, które przez sukcesy Igi też pewnie sporo poleci w górę, a są to niewątpliwe najdroższe prawa na rynku.

 

Chociaż moim zdaniem - lepiej by było jakby faktycznie zostawili dla tych co mają mistrzowską piłkę - pakiet "w cenie" do końca umowy, ale później już przy przedłużeniach dawać paczkę C+ za 39,99zł zamiast 19,99zł. 

Z drugiej strony - dodanie osobnego pakietu dla kogoś kogo interesuje tylko Ekstraklasa to pewna elastyczność. Widz Ekstraklasy zostanie przy pakiecie za 19,99zł bez konieczności dopłat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, k05 napisał(a):

Chociaż moim zdaniem - lepiej by było jakby faktycznie zostawili dla tych co mają mistrzowską piłkę - pakiet "w cenie" do końca umowy, ale później już przy przedłużeniach dawać paczkę C+ za 39,99zł zamiast 19,99zł.

Zaczynają pojawiać się głosy rozsądku. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zapisy w umowach, chodzi jak większość z nas rozumie o pewne zasady i poszanowanie klienta. Jeden zadowolony klient to dziesięciu innych zadowolonych (marketing). Miejmy nadzieję, że po tym jak na wielu forach i w mediach społecznościowych zrobiło się bardzo głośno o nowych warunkach do Ligi Mistrzów przyjdzie u operatora czas refleksji. Nie można, a może lepiej nie powinno się zaskakiwać klienta inną ofertą niż ta do której przez wiele lat został przez operatora przyzwyczajony. Miałem w moim pakiecie dostęp do LM za 0,- , ale zdaje sobie sprawę, że w cenie mojego abonamentu to zostało tez uwzględnione. Wiadomo, że nikt nie prowadzi działalności charytatywnie. Natomiast skoro udostępniał coś wcześniej za 0,- to mam prawo przypuszczać, że w jakiś sposób to sobie skalkulował. Czas pokaże jaka będzie ostateczna oferta LM w Canal+, bo nie sądzę, żeby to co jest teraz utrzymało się na rynku przy takiej skali odpowiedzi klientów. Ja na teraz mam umowę do końca września, mam więc sporo czasu na decyzje odnośnie nowej umowy. Jak przypuszczam klientów, którzy zechcą przetrzymać zawirowania związane nowym pakietem Super Sport jest wielu i większość z nich jest raczej w górnych przedziałach cenowych swoich abonamentów, a z takich klientów raczej ot tak żaden operator szybko nie rezygnuje.

Edytowane przez waldi123
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal stoję na stanowisku, że wszystko zostało dokonane zgodnie z istniejącymi umowami. A to, że ktoś nie czytał umowy albo myślał, że będzie jednak przedłużone albo za 0zł po 30.06.2024 to już jego sprawa. 

 

Druga kwestia to kwestia wizerunku. Mimo wszystko uważam, że to i tak nie to samo co za czasów początków nc+, gdzie próbowano wpychać klientów na wyższe pakiety "z automatu". 

 

Moim zdaniem - póki co będą sprzedawać po tych zaproponowanych cenach. Jak nie będzie popytu to i ceny spadną, a i z kablówkami się dogadają (a może nawet z Polsatem).

 

Dziwi mnie też brak o udostępnieniu sierpniowych meczów dla wszystkich abonentów C+. Mimo wszystko mogłaby to być promocja tych rozgrywek w C+ i zachęta do zakupu pakietu. Nie każdy się interesuje tym tematem tak jak my. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, k05 napisał(a):

Dziwi mnie też brak o udostępnieniu sierpniowych meczów dla wszystkich abonentów C+. Mimo wszystko mogłaby to być promocja tych rozgrywek w C+ i zachęta do zakupu pakietu. Nie każdy się interesuje tym tematem tak jak my. 

Masz rację w tym względzie. Kiepsko rozegrane pod względem marketingowym, a jak będzie - racja wkrótce zobaczymy. To jest duża firma i znaczący gracz na rynku, żeby mógł sobie pozwolić na zły wizerunek, który w tej chwili wśród abonentów zaczyna dominować.

Edytowane przez waldi123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Po zaakceptowaniu zamówionych usług masz prawo do odstąpienia od zamówienia w terminie 14 dni. Jeżeli wybrane usługi zostaną uruchomione przed upływem 14 dni, w przypadku odstąpienia od zamówienia zostaną naliczone koszty korzystania z usług proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia.
  • Chce odstąpić ale jest już to uruchomione od 3 dni Pyt.co to za koszty mają niby być naliczone jeśli to zrobie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łuki, policzą Cię proporcjonalnie za ilość dni kiedy użytkowałeś. 

 

@k05, zgadza się. Wtedy może też nie było kolorowo, ale umieli się przynajmniej zachować. To samo było w przypadku utraty ligi angielskiej. Teraz sytuacja w ogóle zgoła inna, tj. pełna zadufania, buty i chciwości. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informacyjnie - złożyłem reklamację, została odrzucona. Oczywiście powołano się na regulamin Mistrzowskiej Piłki, w ramach którego kanały były świadczone promocyjnie do 30.06.2024. Co ciekawe, w odpowiedzi na reklamację jest informacja, że nie zaoferowano mi na 24 miesiące Ligi Mistrzów tylko Mistrzowską Piłkę ;) I w panelu klienta nadal Mistrzowska Piłka widnieje, co więcej gdybym chciał zerwać umowę dzisiaj, to częścią składową kary za pozostałe 21 miesięcy umowy jest rabat w wysokości 630 PLN na Mistrzowską Piłkę (21x30 PLN). Wychodzi więc na to, że Mistrzowską Piłkę nadal mam tylko obecnie ten pakiet liczy zero kanałów ;)

Ale spoko, nie mam pretensji, rozumiem, że patrząc stricte proceduralnie mogli tak zrobić. To że uważam to za antykonsumenckie to inna sprawa.

Ligi Mistrzów od Canal+ nie kupię bo uważam, że już za nią raz zapłaciłem i nie będę płacił 2-gi raz. Wczoraj zresztą ogarnąłem temat i już Ligę Mistrzów mam od innego dostawcy przez VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LorDx napisał(a):

Kanały Polsatu miały prawa do rozgrywek LM 23/24 włącznie, to był fakt publicznie znany.

Dali do końca umowy z zastrzeżeniem ze umowę z polsatem mają do 30.06.2024.

 

Kolega k05 napisał wyżej, jak wyglądało to wtedy. Jak będzie teraz z czasem zobaczymy. Nie wszyscy tak jak my tutaj są zainteresowani tym kto i do kiedy ma na coś prawa. Jedno jest pewne nie stać ich na zły wizerunek, a taki zaczął teraz teraz dominować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika tylko ze ekonomi, kto będzie ratował firmę jak rozdadzą za darmo i nie będzie jak płacić, to co się stało z VP ktoś tym przyjmuje ?

Widać musi być żelazna zasada za usługę należy się godziwa zapłata.

Ludzie nie pamiętają długo, wracają po 4-5 latach średnio, maja na to badania,

Jeśli ktoś ma tendencje to roszczeniowości to u każdego operatora znajdzie powód, co roku jakieś prawa znikają i pojawiają gdzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się też do czegoś innego. Od końca maja dopytywałem się kiedy w końcu Canal+ przedstawi warunki pakietów by móc oglądać transmisje LM to zostałem zjechany, że nie może tego zrobić bo prawa do końca czerwca ma Polsat, a przecież od kwietnia było wiadome, że od nowego sezonu przechodzą do C+.

 

Natomiast Eleven Sports chwali się prawami na długo przed ich pokazywaniem. Gdzie sens? Gdzie logika? Czyli wychodzi na to, że miałem rację. Canal+ mógł to zrobić wcześniej, ale nie chciał, bo tak długo siedzieli przy excelu i przeliczali cennik by pokazać to co pokazali. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LorDx napisał(a):

To wynika tylko ze ekonomi, kto będzie ratował firmę jak rozdadzą za darmo i nie będzie jak płacić, to co się stało z VP ktoś tym przyjmuje ?

Widać musi być żelazna zasada za usługę należy się godziwa zapłata.

Ludzie nie pamiętają długo, wracają po 4-5 latach średnio, maja na to badania,

Jeśli ktoś ma tendencje to roszczeniowości to u każdego operatora znajdzie powód, co roku jakieś prawa znikają i pojawiają gdzie inaczej.

Tak bardzo krytykowany jest C+ za Ligę Mistrzów, ale zauważcie co Polsat zrobił. Jeżeli ktoś miał Polsaty Sport dla UFC to jak będzie chciał nadal oglądać te rozgrywki to będzie musiał dokupić Polsaty Sport Premium - do pakietu S za 20-25zł. 

 

Widać, że i Canal+ i Polsat podnosi ceny za swoje pakiety ze względu na sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak że wygrała z automatu najlepsza oferta, z oferentem najkorzystniejszej dopiero zasiadają do stołu i negocjują detale, Zawsze coś się może posypać i się rozejdą bez zawarcia umowy.

Druga kwestia czy myślicie że monopolista musi dbać o wizerunek ? Polsat podejdzie w ten sam sposób i będą pomiatać słabszymi ekonomicznie bo są za silni, jednocześnie tylko ich stać na zakup drogich praw.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, k05 napisał(a):

Tak bardzo krytykowany jest C+ za Ligę Mistrzów, ale zauważcie co Polsat zrobił. Jeżeli ktoś miał Polsaty Sport dla UFC to jak będzie chciał nadal oglądać te rozgrywki to będzie musiał dokupić Polsaty Sport Premium - do pakietu S za 20-25zł. 

 

Tylko w PSP masz dużo więcej praw sportowych, a nie jedne rozgrywki. 

 

Cytat

W ofercie kanałów Polsat Sport Premium zobaczymy m.in.:

- Ligę Europy UEFA (2024/25, 2025/26, 2026/27)

- Ligę Konferencji UEFA (2024/25, 2025/26, 2026/27)

- Ligę Narodów UEFA (2024/25, 2026/27, poza meczami reprezentacji Polski)

- eliminacje piłkarskich Mistrzostw Świata 2026 w USA, Kanadzie i Meksyku (poza meczami reprezentacji Polski)

- eliminacje piłkarskich Mistrzostw Europy 2028 w Wielkiej Brytanii i Irlandii (poza meczami reprezentacji Polski)

- Wimbledon

- ATP Masters 1000 - 9 turniejów w sezonie

- ATP Finals - finały całego cyklu ATP 500 - 13 turniejów w sezonie

- 15 mityngów lekkoatletycznych Diamentowej Ligi w sezonie

- gale MMA UFC

- 20 wyścigów MotoGP w sezonie

 

Wielce prawdopodobne, że jeszcze coś dojdzie przez co ta cena u nich się broni, a w Canal+ nie. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ zrobił to samo z Ekstraklasą i żużlem. Poprzenosił i ludzie musieli podbijać pakiety. Obie strony działają na tych zasadach. 

 

Wiadomo, że koszt zakupów LM jest dużo większy, ale liczy się też za ile to później będą sprzedawać, a wycenili to zwyczajnie źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej boli schodzenie z jakości, jak zagrywki Polsatu nie podobają mi się za bardzo, tak podejście że wprowadzenie dodatkowej usługi za którą idzie lepsza jakość mi bardzo pasuje, tak jak to miało miejsce, gdy wprowadzali PSP..  a tutaj przy C+ wprowadzają swój pakiet Super Sport, ale nie idzie za tym jakość.. i to najbardziej boli..

 

Ale z dwojga złego wolę rozwiązanie, gdy LM jest w C+ bo dzięki temu będzie dalej w aplikacji C+ online z funkcją Multi-View.. o ile nie przytną przynajmniej na tym kanale jakości.. żal reszty która trafiła tylko do Polsatu, no ale jak widać to znowu nie można mieć wszystkiego w jednym miejscu.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Canal+ zrobił to samo z Ekstraklasą i żużlem. Poprzenosił i ludzie musieli podbijać pakiety. Obie strony działają na tych zasadach. 

 

Wiadomo, że koszt zakupów LM jest dużo większy, ale liczy się też za ile to później będą sprzedawać, a wycenili to zwyczajnie źle. 

Doskonale wiedzą na ile wycenić, widać ilu miało MP i więcej ich nie kupi chodźby nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Canal+ zrobił to samo z Ekstraklasą i żużlem. Poprzenosił i ludzie musieli podbijać pakiety. Obie strony działają na tych zasadach. 

Dokładnie. Obie stacje widać, że próbują więcej kasy wyciągnąć od swoich abonentów. Stąd te "migracje" praw sportowych pomiędzy pakietami.

 

Ja w sumie śledzę tylko Ekstraklase, 1. Lige i Puchar Polski oraz Ligę Mistrzów, więc z Polsatem żegnam się na dobre. 

 

4 minuty temu, escapers napisał(a):

Ale z dwojga złego wole rozwiązanie, gdy LM jest w C+ bo dzięki temu będzie dalej w aplikacji C+ online z funkcją Multi-View.. o ile nie przytną przynajmniej na tym kanale jakości.. żal reszty która trafiła tylko do Polsatu, no ale jak widać to znowu nie można mieć wszystkiego w jednym miejscu.. 

Mnie najbardziej cieszy, że znowu będzie Multiliga. Ja Lige Mistrzów oglądałem właśnie w taki sposób. Zawsze mi tego brakowało za czasów Polsatu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shevchenko1987 napisał(a):

 

Wydaje mi się, że jeśli byłoby to wycenione na symboliczną 10 zł raban byłby zdecydowanie mniejszy. 

Tylko jest jeden problem to nie c+ musiała płacić za prawa poprzednio, C+ było tylko pośrednikiem niczym nie ryzykowało  dając za darmo.

Teraz musi płacić i poniesie konsekwencje jeśli tego nie zrobi, wzięło te rozgrywki na własne ryzyko finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LorDx napisał(a):

Tylko jest jeden problem to nie c+ musiała płacić za prawa poprzednio, C+ było tylko pośrednikiem niczym nie ryzykowało  dając za darmo.

Teraz musi płacić i poniesie konsekwencje jeśli tego nie zrobi, wzięło te rozgrywki na własne ryzyko finansowe.

Musiała płacić poprzednio. Tylko płaciła Polsatowi. Oczywiście nie wiemy jakie były szczegóły umowy miedzy Polsatem a C+, ale Polsat nie udostępniał tego C+ za darmo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...