Skocz do zawartości

Zagraniczne hotele i polska w nich telewizja


emarti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać skutki zakodowania kanałów TVP Kultura, TVP Historia oraz opuszczenie przez TVP satelity Astra. Niewiele się spóźniłem aby wreszcie w jakimś hotelu za granicą doświadczyć polskiej telewizji. W hotelu w Pradze widać mieli dobrą wolę co widać na jeszcze nie wymienionej liście kanałów którą można znaleźć w pokoju. Zamiast tych kanałów TVP - są tureckie TRT...

 

Wiele osób krytykowało TVP za emisję z Astry ale prawda jest taka że hotele czy inne ośrodki wypoczynkowe za granicą nie korzystają w zasadzie z Hot Birda więc myślę że ciężko będzie znaleźć jakikolwiek polski kanał. No bo dlaczego ten hotel w Pradze nie wstawił choć TVP Info i TVP Polonia z Hot Birda? Zapewne nawet nie wiedzą o tym że te kanały dalej są FTA.

 

68fcf20339d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet w nie których Polskich hotelach nie podstawowych polskich stacji, więc nie wymagajmy od reszty świata cudów. Trzy tygodnie byłem na delegacji w Turcji, hotelowa kablówka oferowała 150 kanałów TV, w tym aż 2 polskie tzn. TV Polonię oraz Polo TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w polskich hotelach dla mnie głupotą jest nie oferowanie całej zawartości DVB-T czy choć kanałów TVP, TVN i Polsat. Za granicą to inna bajka z racji znikomej oferty polskiego FTA na satelicie. Mój temat skłania się do wiadomego problemu usunięcia z Astry kanałów TVP oraz ich zakodowanie na HB. Widać że czeski hotel starał się ale jak wyrzucili z Astry TVP to zastąpił polskie kanały innymi. Myślę że dla takiego "technika hotelowego" kanały po prostu przestały istnieć i nie ma pojęcia o tym że mogły się znaleźć na innej satelicie, fakt, że w formie okrojonej ale jednak... Hotele w Europie korzystają głównie z Astry bądź też z satelit gdzie ich rodzime kanały się znajdują. Obojętnie czy wakacje czy delegacja za granicą ale jakikolwiek kanał polskojęzyczny (niemuzyczny) przydałby się na wieczór czy ranek do pokoju hotelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od... ogarnięcia techników. To nie jest tak, że w hotelach jest zawsze tylko Astra, dlatego, że bardzo często i tak muszą dodawać zagraniczne stacje na Astrze niedostępne. Jeśli np. w sieci hotelowej jest portugalski RTP International, rosyjskie Piervyj lub RTR (bo w Europie zachodniej z 36°E odebrać ich się nie da, poza tym to nie są wersje międzynarodowe) albo włoskie Rai (na Astrze są, ale tylko HD i kodowane, dla hoteli taka opcja przeważnie wygodna nie jest) to Hot Bird pewnie jest. Zapewniam, że choćby te włoskie Rai są bardzo rzadko niedostępne, co za tym idzie - bardzo rzadko niedostępny jest Hot Bird. Polecam wybierając się na wakacje uważnie prześledzić listy kanałów, zwracając uwagę na stacje, które na 19,2°E dostępne nie są.

 

Ale jeśli siecią TV hotelowej zajmują się osoby mało ogarnięte lub zachodzą jakieś wyjątkowe trudności sprzętowe (rzadkość) no to polskich kanałów nie ma. Z mojego doświadczenia czy też wiedzy od znajomych wiem, że jest z tym różnie. Dobre hotele stać na obsługę, a tanie... np. puszczają zamiast Mjuzik.tv - Jasmin TV HD, bo wskoczył na te same PID-y na starej częstotliwości na 13°E i nikogo to nie rusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...