Skocz do zawartości

Openbox SX9 Combo HD CI+ system wyłącza się


romraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy używam Openbox SX9 Combo HD CI+ z siecią kablową UPC z modułem CI+.

Działa wszystko doskonale z jednym wyjątkiem: co klka godzin pojawia się informacja, że system wyłączy się za chwilę ( OK/ANULUJ ). Jak się zdąży kliknąć ANULUJ to nadal system działa nadal. Ale jest to kłopotliwe szczególnie jak coś nagrywam. Nie ma to nic wspólnego z TIMEREM. Uprzejmie proszę o poradę lub wskazówkę.

Z poważaniem

Romraf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wskazówkę, sprawdzałem ale to nie działa.

Auto Power Off działa prawidłowo i jeżeli jest na ON to komunikat o Power On pokazuje się w prawym górnym rogu ekranu tuż przed akcją. A komunikat o wyłaczeniu systemu pokazuje się na środku ekranu.

Myslę, że to jest gdzieś ustawione głeboko w systemie (w system settig nie widzę innych mozliwości).

Mam ostatnia wersję systemu.

Z powazaniem

Romraf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wydaje mi się, że to jest rezultat mechanizmu "reakcji na bezczynność" np oglądanie 4 kolejnych odcinków serialu bez dotykania pilota (tak jest np używając urządzenia , które standardowo dostarcza UPC). Podobna funkcja jest często wbudowana w odbiorniki TV. Tak wiec dalej nic nie wiem

Pozdrawiam

Romraf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli nawet w takim dekoderze jest ta funkcja samoczynnego wyłączania się to...załamka. Chciałbym kupić niezależny dekoder właśnie ze względu na to, że te od nc+ same się wyłączają, a to przeszkadza w nagrywaniu. Podobno to sprawka UE. Jeśli wprowadzą to do wszystkich tunerów to będzie fatalna wiadomość. Zapewne w opisie produktu nie będzie info o tym czy ma tę funkcję. Ale przecież wraz  z nowym softem tuner może nabyć te chorobę...Masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odbiorniki muszą mieć tą funkcję (z domyślnym ustawieniem 3h) i generalnie ją mają zawsze, od dość dawna nie spotkałem sprzętu bez tego. Natomiast w większości urządzeń na wolnym rynku można ją wyłączyć w menu. Jak jest w SX9 nie pamiętam już, straciłem dostęp do tego sprzętu dawno temu, być może jest jakaś zagrzebana opcja w meandrach menu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mylisz funkcje. Nie chodzi o tę funkcję na którą użytkownik ma wpływ, czyli automatyczne wyłączanie się po czasie jaki sobie wybierze użytkownik. Chodzi o tę funkcję na którą użytkownik nie ma wpływu, czyli o samoczynne wyłącznie się ze względu na "brak aktywności". Jakby chodziło o tę pierwszą to nikt by nie robił rumoru, bo można ją wyłączyć. A przecież nie o to chodzi UE. Chodzi o to, żeby  tuner wyłączył się, jeśli użytkownik nie korzysta z niego. Dla mnie to głupota, bo nie będzie można zaplanować nagrywania. Jeśli ma to być, to przynajmniej niech tuner wyłącza się po 48 godzinach, a nie po kilku. Mam dwa Sagemy od nc+i ta funkcja jest nie dopracowana. Dekodery zawsze wyłączają się koło 3  w nocy, niezależnie od tego czy jestem aktywny czy nie. Nawet jeśli włączę dekoder kilka minut przed 3 to i tak informuje, że za chwilę wyłączy się z powodu braku aktywności:). Ba, nawet jeśli  włączyłem funkcję automatycznego wyłączania, tzn. jeśli ustawię, żeby dekoder wyłączył się za 4 albo 8 godzin.

Taki kierunek wybrała UE i ciężko będzie z tym wygrać. Jestem za oszczędzaniem energii, ale inteligentnym i z poszanowaniem praw ludzi, ale tutaj użytkownik jest traktowany jak głupek. Będzie trzeba pomyśleć nad skargą do odpowiedniej instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wydra75 - to chyba Ty mylisz funkcje. Wyżej masz właśnie wyjaśnienie funkcji "brak aktywności". Możesz ją sobie edytować (ustawić inny czas) lub całkowicie wyłączyć. Nie ma to wpływu na nagrywanie, zaplanowane nagrania. Jeśli tuner jest wyłączony, to włączy się automatycznie aby zrealizować zaprogramowane nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...