Skocz do zawartości
  • 0

Jak można by przesłać nagrania z urządzenia z którego nagrań


szymekf
 Udostępnij

Pytanie

Jak można/by przesłać nagrania z urządzenia, z którego nagrań przesłać się nie da?

 

Posiadam urządzenie, które umożliwia nagrywanie treści wideo (FullHD 1080p), ale nie pozwala na ich cyfrowe przesłanie np. do komputera.

 

Za pomocą jakiego urządzenia można/by te nagrania przesłać, może w formie analogowej np. na dysk twardy komputera?

 

Urządzenie posiada gniazdo HDMI, gniazdo miniDIN, USB, Ethernet, S/PDIF.

 

Jakie urządzenie i przewody mogłyby zapewnić najlepszą możliwość jakość, możliwą do osiągnięcia w warunkach domowych?

 

Słyszałem o kartach telewizyjnych, nagrywarkach DVD z dyskiem twardym, urządzeniach Hauppauge...

 

Co moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do w ogóle jest za urządzenie? Potrzebne jest jakieś gniazdo (gniazda), które jest także wyjściem sygnału AV. Jak masz opisane gniazdo miniDIN? Jeśli to HDMI jest wyjściem to można spróbować poszukać jakiejś przejściówki/konwertera np. HDMI --> Eurozłącze lub HDMI --> RCA (cinch) ale to nie będą raczej tanie zabawki i chociaż teoretycznie powinno to zadziałać to w praktyce nie wiem czy nie będzie jakiś problemów (nie testowałem osobiście). Mając już sygnał analogowy (video, audio L+R) można go podać na kartę telewizyjną w komputerze czy inną nagrywarkę.

 

Ogólnie nie wiem czy ma sens taka zabawa czy lepiej to urządzenie nie zamienić na inne, które jest bardziej przyjazne i pozwala przenosić nagrane dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie przy HDMI jest jednak problem ze względu na zabezpieczenia HDCP. Zgrywany materiał może być jakby zakodowany i wtedy, a właściwie wcześniej trzeba kombinować. Choć sam nie rozumiem kwestii szyfrowania nagrań dla własnego użytku. Co za producent daje gniazdo Ethernet, USB i nie pozwala z nich korzystać na swój sposób. Wchodzisz do cukierni, kupujesz pączka, ale zjeść możesz tylko nadzienie. Ekstra.

 

Sygnał analogowy już będzie mocno stratny na jakości w razie takiej kombinacji. Mam podobne zdanie jak @adrian1981, co do sensu takiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Co za producent daje gniazdo Ethernet, USB i nie pozwala z nich korzystać na swój sposób.

 

Długo by wymieniac takich producentow i ich dekodery na przykład ktore dostaje sie w dzierżawę od operatora sat. Z dopiskiem do wykorzystania w przyszłosci ;)

 

Poza tym są już urządzenia do zgrywania sygnału ze złącza HDMI - tylko cena zaporowa i powala na kolana.

http://www.epiphan.com/products/dvi2usb-3-0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...