Skocz do zawartości

Club Rotation 1996-2014 [VIVA GER]


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Club Rotation [1996-2005] - Program muzyczny, nadawany wówczas przez VIVĘ GER (VIVĘ PL, VIVĘ HU i VIVĘ AT). Opierał się na emisji relacji z klubowych imprez, występów live, archiwalnych występów live, teledysków oraz megamixów. Według niemieckiej Wikipedii "Club Rotation" zadebiutował w 1994. Nie znalazłem dowodów, co do faktyczności tej daty, więc pozostawiam ją jako nieoficjalną. Od 1996 do 2004 audycja prowadzona była przez Daisy Dee, zaś przez ostatni rok (2004-2005) prowadzącymi były Nela Panghy-Lee i Annemarie Warnkross. Ekipa Club Rotation odwiedzała najlepsze kluby w Europie, była także w polskich klubach, m. in. w Ekwadorze Maniaczki. Wśród gwiazd, jakie mogliśmy zobaczyć na występach live w Club Rotation, byli: Dial M For Moguai Beatbox, DJ TT Hacky, Genuine Draft, Groove Coverage, Rollergirl, Da Hool, Jungle Kids, Brooklyn Bounce, Faithless, Paffendorf, Boston Dj's, Fiocco, Hypetraxx, Cosmic Gate, Nomansland, ATB/SQ1, Kai Tracid, DJ Dean, DJ Quicksilver, Special D, Lichtenfels, Blank & Jones, Miss Jane, 666, Phil Fuldner, Ayla, DJ Sammy, Carisma Into Eternity, Miss Shiva, Central Seven, Piet Blank, Jaspa Jones, RMB, Scooter, Red 5, Music Instructor, DJ S.P.U.D., Flying Steps, DJ Supreme, Rhythm Masters, Da Bomb, Rocco, Starsplash, Koala, La tour Rolling, Fun Factory, Dj Shog, Tom Novy, second spring, Red 5, Tectonic Shift, Andre Visior, Sash!, Lasgo, Floorfilla, Paul Van Dyk, Lovestern Galaktika Project meets Pulsedriver, Ole Van Dansk, CM, Damae, Londonbeat, Culture Beat, DJ Tomcraft, Beam vs Cyrus, The Joker, Dee Dee, Fridge, Dune, DJ Vertigo, Nightcrawlers, Blank & Jones, Driftwood, Re Flex, Klubbingman, Mario Lopez, Rockefeller, York, General Base, Space Frog, Project Medusa, Exor, DJ Hitch Hiker, Clokx i inni. W 2002, po zmianie logotypu ekranowego, zmieniono belki z podpisami. W 2004, po raz trzeci zmieniono logo i belki. Emisja: sobota, około godziny 19:00

1996

p32q9jtczn4d.bmp

1997

2aph77karr40.bmp

1998

kwiivl2iqrz4.bmp

1999

n6e3m8qf2s2t.bmp

2000

bhx1pqs71l3f.bmp

2001

ngxfjah52ikt.bmp

2002

lf7t95b9dgfk.bmp

2003

zh0s3f7zanpc.bmp

2004

dffwlhqhkzez.bmp

 

Club Rotation - Dance Charts [2005-2010] - lista teledysków techno, trance, dance. Magazyn zyskał nową czołówkę. Brak prezenterów i występów live od jesieni 2005. Emisja: z piątku na sobotę, między 20:00, a 00:00.

2005

iq0m04vavfdf.bmp

2010

8rofn985evrf.bmp

 

VIVA Club Rotation [2011-2014] - lista teledysków techno, dance i pop. Brak prezenterów, występów live. Nowa oprawa. Magazyn zauważalnie słabszy od "Club Rotation - Dance Charts". Początkowo magazyn trwał godzinę, niekiedy dłużej. W listopadzie 2012 pasmo zostało skrócone do sześciu klipów, jako sztuczne notowanie. Finalnie "VIVA Club Rotation" zostało zdjęte we wrześniu 2014, kiedy VIVA skróciła czas nadawania do 11 godzin. Emisja: z piątku na sobotę, około 01:10 w nocy.

2012

lfzjvrpvncnh.bmp

2013

nfmb7uml7fdo.bmp

2014

6g35fl1y5m2f.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko umarło razem z Love Parade ale dopiero jak człowiek miał dostęp do sieci nie jako modem to się dowiedział że większośc zawartości muzyki któa była na CR to Niemcy

 

To wszystko potem było dostępne legalnie na stoiskach na giełdzie w rozsądnych cenach do 25zł ładnie zapakowane w folii.

 

Wielkie podziękowania @Sentence za ten post za listę wykonawców dzięki tej liście zrobie sobie replay wszystkich utwrów z lat 96 tak do 2002 bo potem gatunek ten stał się marginesem.

 

Jednak dla mnie THE BEST to MTV 90s Astra Sonya Soul czy Ray Cokes jest niekwestionowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zostalo pomieszane. "Nomansland - Seven Seconds" w wersji live pochodzi z 1996 r., aczkolwiek zostal wyemitowany ponownie 6 lat pozniej w cyklu "DANCE SPECIAL", prezentujacym archiwalne wystepy. Niestety brak nagran "Club Rotation" z 1996.

 

"Club Rotation" w VIVIE PL byl do '05/'06 i poczatkowo tez trzymal poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w tym okresie na Vivie Ger leciały jakieś programy o muzyce house i trance, Housefrau się nazywało to chyba. Pytanie, czy gdzieś na orbicie (mam dość szeroki multifocus) FTA lecą jakieś podobne audycje w takich klimatach? Z DJami na żywo itp. Radio jakoś szybko mi się nudzi, a tam były teledyski, animacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Świetny temat! Latając po necie niechcący natknąłem się na forum i postanowiłem zalożyć konto. To były piękne czasy jesli chodzi o muzykę elektroniczną. Podczas Club Rotation często były grane zwykłe klipy, jednak niezwykle rzadkie obecnie, niektórych nie sposób dostać. Sam co raz poznaje nowe. To prawdziwa magia, bo wszystkie podchodzą pod moje gusta z tamtych czasów :) Pokusiłem się o zrobienie miniatur clipów z występów LIVE CLUB ROTATION, Sluchając i oglądając, potrafią działać na emocje ... :)

PS: Niektóre ciężko rozczytać bo musiałem je pomniejszyć gdy okazało się że tutaj nie można wrzucać zdjęć większych niż 800x600

 

Pozdrawiam wszystkich fanów dawnej 'techniawki"!

 

viva%20club%20rotation%20286_1.png

225-240.jpg

209-224.jpg

193-208.jpg

177-192.jpg

145-160.jpg

161-176.jpg

129-144.jpg

113-128.jpg

97-112.jpg

81-96.jpg

49-64.jpg

65-80.jpg

33-48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...