Skocz do zawartości

Pamięć stronicowania wyłączenie


Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim art [ssd do kompa] źle zrozumiałem końcowy efekt chodziło tam mianowicie o przeniesienie pamięci wirtualnej na HDD drugi dysk jeśli się go ma w kompie lub w laptopie

 

Jako że mój laptop ma tylko 1 dysk i jest to SSD

 

Czy taka operacja przy 4gb wypali ?

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2042801.html

 

Licze że nie pojawią się żadne Blue screeny a na tym kompie wykonywane są prace jak sekretarka księgowa czyli zero multimediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to może było i popularne, jak te dyski wchodziły do ogólnej dystrybucji, ale teraz? Możesz ją ograniczyć, ale żeby przenosić, czy wyłączyć zupełnie? Jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu, współczesne dyski SSD to już trochę inna bajka. Nie bez powodu gwarancja obejmuje niejednokrotnie 4-5lat, a nie 2 jak standardowo w UE. Jeszcze trochę i wskoczą gwarancje 10letnie, bo teraz już nie wystarczy przejechać ciągnikiem po dysku, czy postrzelać do niego, żeby nazwać go SSD. Zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harkorowo mówiąc moge sobie wstawić na stale pena usb 3.0 i tam wsadzić to samo :) lol ale czytałem wiele komentarzy że przy laptopach z win7 i 4gb ram pamięc stronicowania jest zbędna. Są tacy co na dyskach SSD grają i mielą nimi i twierdzą że zaraz po instalce wyłączają ją. Lepszym wyjsciem było by przenieść ja do RAMu całkowicie a są tacy co mają 16 i ile z tego wykorzystują raptem 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ze swojego doświadczenia.

 

Stacjonarka:

Dysk SSD 120 GB na system i projekty (Samsung seria 830),

8 GB RAM.

 

Po 2,5 roku używania dysk ma TBW na poziomie 6,6 TB, co wg testów żywotności jest wartością wręcz symboliczną (ta seria Samsungów dobija do kilku Petabajtów, tu dowód: http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... ost5155598). Pracuję na tym komputerze po 8-9 godzin dziennie, często mam odpalone kilka wirtualek, zużycie RAM czasami sięga ponad 90%. Stronicowanie mam cały czas włączone (plik od 4 do 8 GB). Nie ma sensu tego wyłączać przy żywotności dzisiejszych dysków SSD. Lepiej cieszyć się komfortem i pewnością, że nawet przy mocnym obciążeniu nie zabraknie pamięci RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiony? bo wiem że w listopadzie grudniu 2014 Samsung miał wprowadzić nowszą serie droższą o bodajże 90zł z dużo lepszymi kośćmi jednak nie wiedziałem jaki ident dysku nic więc wziałem 120 ale nie PRO 840 EVO no ale to do Laptopa

Natomiast do kompa myślę nad dyskiem Plextor który jest dużo wyżej notowany od tego Samsunga tam komp będzie chodził regularnie no a stronicowanie to zrobię tak jak ci co maja poza SSD normalnie HDD i na nim aplikacje .Oczywiście będe korzystać z SATA2 zreszta ta SATA3 jest mocno krytykowana i różnica prawie niewidoczna . Co innego jeśli korzystamy z dysku talerzowego i przenosimy w GB wtedy się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...