Skocz do zawartości

Wybór monitora komputerowego z TV i CI+


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy może siedzi tu ktoś w temacie monitorów komputerowych?

 

Mam obecnie Samsunga P2270HD i cenię sobie - działa OK od lat, bezproblemowy, jakość obrazu umiarkowanie dobra. Zdarzyło się jednak tak, że wpadł mi CAM CI+ UPC i żeby nie leżał odłogiem, ale jednocześnie żeby nie dokładać klocuszka w postaci tunera pomyślałem, że zmienię monitor.

 

Potrzebuję:

- TV DVB-C/T

- CI+

- DVI i HDMI lub 2x HDMI

- rozmiar w przedziale 22'' do 24'' (preferowany bliżej 24'')

 

Okazuje się, że DVI chyba powoli znika, bo monitorów, które jednocześnie miały by DVI i TV z CI+ nie udało mi się znaleźć ze znanych marek.

 

Upatruję obecnie:

 

Samsung:

- T23B550 (obecnie niedostępny),

- T24B750 (za drogi, dziwacznie wygląda),

- T24D390/T24D391 (sprzeczne opisy w sieci, niektórzy twierdzą, że ma DVI, ale nie ma TV, drugi ma tylko dziwny kolor),

- T24D590 (chyba jedyny, co do którego nie ma niejasności).

 

LG:

- 24MT55D/23MT55D/22MT55D (ten sam model, tylko różna wielkość)

- 23MT75D

 

Z LG jest problem, bo w parametrach technicznych nie piszą jasno o CI+, jeszcze porozglądam się po manualach.

 

Jacyś inni producenci mogą mieć tu coś sensownego? Za jaką marką się porozglądać? Któryś monitor z wyżej wymienionych ktoś ma i jest w stanie ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- T24B750 (za drogi, dziwacznie wygląda),

A ja myślałem, że Admin wyskoczy z UHD, Smart, 21:9 i nielimitowanym budżetem :D

 

Potwierdzony zakup LG 24MT55D: http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-l ... tml#opinie Info o działającym UPC.

DVI w T24D390EW: http://www.mediamarkt.pl/monitor-samsun ... ecyfikacja

Z HDMI do karty DVI podłączysz się przejściówką bezproblemowo, no chyba, że chodzi o HDMI-DSUB, to wtedy tylko konwersja. DVI-DSUB także prosta przejściówka.

 

W sumie wiele z tych TV ma na YT recenzje, można sobie zobaczyć jak pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli temat CI+ w LG wyjaśniony jak i DVI (a raczej jego braku) w T24D390EW :) Na YT nie wpadłem, zaraz siądę do szukania, zawsze coś można stwierdzić wstępnie.

 

Jakieś inne marki z monitorów są godne uwagi? BenQ chyba nie ma wbudowanych TV, trudno cokolwiek stwierdzić po ich stronie, Acer też ma słabą stronę w tej kwestii, ale pewnie by się chwalili, gdyby mieli coś z wbudowanym TV i CI+. Co tam jeszcze z sensownych marek jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to DVI to był taki przejściowy standard w monitorach, czy kartach do użytku osobistego. Łatwość przejścia z HDMI-DVI zwykle nie stwarza problemu. Firmy Acer(M2) i BenQ(BenQ E24-5500 LED TV) też kiedyś robiły monitory z funkcją TV, ale chyba to tylko jedne serie były. Polecałbym Iiyamę jako monitor, ale nie spotkałem się z serią mającą wbudowane tunery DVB-T. O ile(droższe) LG sprawiało mi problem z przjściówkami DSUB na Linuxie, o tyle tańsza Iiyama poradziła sobie bezproblemowo. Wiem, że też seria Flatron była trochę skopana i konfigi na niewiele się zdawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przeleciałem po Allegro wpisując TV w wyszukiwarce w monitorach i widzę, że nie mam większego wyboru - jak coś nowego, to chyba tylko Samsung lub LG ok. 750 zł, 22'' nie bardzo opłaca się brać, bo różnice w cenie przy takim wyposażeniu jak potrzebuję są niewielkie... Ostatecznie mogę zaryzykować jakiegoś outleta jak by ktoś wystawił na Allegro, tylko trzeba będzie polować...

 

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie szukaj monitora z tunerem, tylko najzwyklejszego telewizora.

W zasadzie to jedno i to samo, mogą się różnić oprogramowaniem, tj. reagowaniem na wykrywanie sygnału na wejściach, czy uruchamianiem się na domyślnym "wejściu"

Telewizory mają przeróżne tunery, złącze CI i chyba wszystkie dodatkowo D-SUB aby podpiąć komputer. Kilka złącz HDMI to oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkałem, ale mam obawy, że TV jednak nie nadają się do zastosowań komputerowych (czasy reakcji, przestrzeń barw). W TV jest trochę fajnych tanich produktów, ale mam w firmie teraz taki TV/monitor pewnej mało znanej marki i najgorszemu wrogowi bym nie życzył ;) Ilość produktów dodatkowo ogranicza certyfikacja CI+.

 

Na razie jeszcze nic nie kupiłem, bo bieda finansowa :P Rozglądam się, jeszcze poczytam jak wygląda zastosowanie takich mniejszych TV do komputerów, pewnie już ktoś na to wpadł, bo zwykle są nieco tańsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...