Skocz do zawartości

Pytania laika o dostępność Outdoor Channel


tuskun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym mieć w domu jeden z kanałów dostępnych satelitarnie ale kompletnie nie mam o tym pojęcia i nie wiem co będzie mi do tego potrzebne. Dla tego też piszę tego posta. Jeżeli nie właściwa grupa, proszę o przeniesienie.

 

Chodzi mi o kanał Outdoor Channel. Tutaj sprawdziłem, że można go w Europie odbierać z satelity Telstar-12 ale jest na zielono więc chyba jest kodowany czymś takim "Cryptoworks Irdeto 2".

 

Tutaj sprawdziłem, że mogę z domu ustawić talerz w stronę tego satelity.

 

Domyślam się, że potrzebny mi będzie tuner i talerz. Ale co dalej z tym kodowaniem?

 

Wyczytałem, że chyba będzie mi potrzebny moduł wkładany do tunera, do którego będę mógł włożyć kartę.

 

Ale gdzie zdobyć taki moduł, gdzie kupić kartę?

Jaką kartę i za ile?

Jak to się odbywa, rozliczanie i kupowanie takich kart?

Jakie to koszta?

 

Czy ja w ogóle dobrze to rozumiem, trzeba to zrobić tak, jak mniej więcej opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór satelity Telstar 12, z pozycji 15' zachód jest możliwy w Polsce z tym, że kanał Outdoor Channel HD jest kodowany na potrzeby pakietu DMC (Digital Media Centre) i praktycznie nie masz szans, żeby mieć do niego dostęp. A Cryptoworks / Irdeto to nic innego, jak systemy dostępu warunkowego, które kodują/dekodują kanały na potrzeby DMC.

Outdoor Channel jest także dostępny w Orbit Showtime Network oraz w Orange Romania - z tych pozycji też nie będziesz miał możliwości obejrzenia, gdyż też są kodowane na potrzeby wymienionych platform satelitarnych.

Nie wiem jak sytuacja ma się w Sieciach Kablowych w Polsce - być może jakaś lokalna kablówka oferuje ten kanał, ale to zapewne nie rozwiąże Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci to wytłumaczyć w zrozumiały sposób - pakiet DMC z 15'W, nie jest platformą jak NC+ czy Sky UK tylko pakietem, który rozpowszechnia sygnał ze swoich wydzierżawionych transponderów (częstotliwości) różnym platformom satelitarnym i operatorom kablowym. Zwykły szary Kowalski nie ma możliwości zakupienia od DMC dekodera i karty i odbierania kanału Outdoor Channel.

A jak sytuacja w praktyce wygląda z dostępnością owego kanału w kablówkach? - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...