Skocz do zawartości

Zamienniki dekoderów platformy CANAL+


lukx95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner z CI to też żadne zabezpieczenie się na przyszłość, bo NC+ może zacząć udostępniać moduły CI+ bez trybu legacy, więc będzie wymagany tuner z CI+, których na polskim rynku jeszcze jest jak na lekarstwo (na razie głównie telewizory z wbudowanym tunerem DVB-S2 potrafią obsługiwać moduły CI+).

 

Przypominam, że Cyfra+ już w 2012 roku udostępniała moduły CI+ w systemie Nagravision i działały one tylko w sprzęcie CI+. Moduły te zostały wycofane wraz ze startem NC+. Kto wie, czy NC+ za jakiś czas znowu nie przywróci do oferty tych właśnie modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nc+ da te CI+ parowane, wtedy lepiej jednak wymienić sam odbiornik TV (jeśli obecny nie ma tj opcji) niż kupować nowy dekoder na Linuchu. Już teraz za 2200 można kupić 42" Smart TV 4K. 8)

 

Panowie i Panie, umówmy się, fizyczne, zewnętrzne dekodery powolutku są już przeszłością. Teraz załatwiamy sprawę z pomocą CI/CI+, a już niedługo zapewne zakończymy CAS/DRM na aplikacji zainstalowanej na naszym Smart TV.

Dla mnie idealnym przykładem ostatniej wersji STB są Netia Playery - cardless. Pewnie niedługo wydewelopują aplikację i w ogóle nie będą sprzedawali STB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykoszą w ten spsób splittery, sharing, zgrywanie programów na HDD i ich udostępnianie w necie.
Nic nie wykoszą. Jak trzeba będzie to warezowcy kupią sobie grabbery HDMI. A sharingowcy przerzucą się na karty conax i nagra.

 

Nc+ poniosłoby duże nakłady, a zysk ekonomiczny byłby żadny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nc+ da te CI+ parowane, wtedy lepiej jednak wymienić sam odbiornik TV (jeśli obecny nie ma tj opcji) niż kupować nowy dekoder na Linuchu. Już teraz za 2200 można kupić 42" Smart TV 4K. 8)

 

Telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym to jest ostatnia rzecz, o jakiej marzę. Z takiego czegoś już w ŻADEN sposób nie dałbym rady zarchiwizować sobie (do użytku prywatnego, a nie do rozpowszechniania w necie!!!) jakichś nagrań. Mając zewnętrzny tuner satelitarny, nawet z CI+, można chociaż użyć jakiegoś grabbera do zgrywania z HDMI. A jak się korzysta z modułu CI+ w telewizorze, nagrania na dysku są szyfrowane, a nagrać w jakikolwiek inny sposób też się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Be89. Co Ci mają wymienić? Setki Pejsów i Philów? Chłopie to są ogromne koszta. Pozostają jeszcze abonenci z samą kartą. Im też będą musieli dać deki.

CP lekką ręką rozdaje, wymienia swoje dekodery. A śmiem twierdzić że koszt 100 000 dekoderów wyprodukowanych przez Sagema jest o wiele niższy niż koszt 100 000 dekoderów wyprodukowanych przez CPT. Przecież teraz dekoder MPEG4/DVB-S2 to "grosze". Gigantyczne koszty to może były jak startowało n. Na dodatek ładowali tam HDD 320, 500 GB. Teraz poszli po rozum do głowy i zamiast pakować dysk do środka dają USB i niech abonent sobie we własnym zakresie i na własny koszt organizuje HDD.

 

To że nagrania będą dostępne w sieci to wiadomo. Wszak seriale ze Stanów skądś się biorą. Tam pewnie jeszcze mocniej próbują się zabezpieczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być nowy może być używany, ale chyba widać nic z dwiema głowicami się dla mnie nie znajdzie do 400 zł, a ja się na tym nie znam np. który sprzęt pozwoli mi zgrać nagrania na kompa czy dysk zewnętrzny.

Najbardziej zależy mi właśnie żeby były dwie głowice i mógłbym sobie zgrać nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się korzysta z modułu CI+ w telewizorze, nagrania na dysku są szyfrowane, a nagrać w jakikolwiek inny sposób też się nie da.

A w czym, jeśli chodzi o użytek prywatny, przeszkadza szyfrowanie nagrań? Mam telewizor z DVB-S2, CI+, moduł CAM z Cameleonem, i nie wyobrażam sobie większej wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nagrywa tylko po to, żeby obejrzeć i skasować, to nie ma żadnego problemu w szyfrowaniu nagrań. Ale jeśli ktoś chce zarchiwizować sobie niektóre ciekawe nagrania na zawsze i móc je odtworzyć nawet po kilkunastu latach, szyfrowanie nagrań jest nie do przyjęcia. Z jednego telewizora całe życie korzystać nie będę, wcześniej czy później wymieni się go na nowszy model, a na innym telewizorze już tych nagrań nie odtworzę :!: Poza tym jeśli gdzieś na dłuższy czas wyjeżdżam z domu, to lubię sobie czasem pooglądać na laptopie coś ze swoich nagrań i tutaj też szyfrowanie nagrań jest nie do przyjęcia.

 

Tak więc sorry, ale szyfrowane nagranie to dla mnie żadne nagranie. Prawdziwe nagranie to takie nagranie, które można odtworzyć na dowolnym odtwarzaczu w dowolnym czasie, tak jak kiedyś nagrania na kasetach VHS, które nie były "sparowane" tylko z jednym magnetowidem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Podobnie jak kilka osób na tym forum zostałem zaskoczony gwiazdkowym prezentem nc+. Wczoraj okazało się, że nie zdążę dojechać do domu na konkurs skoków, więc zadzwoniłem do Żonki i poprosiłem o nagranie na jedną z naszych zewnętrznych nagrywarek (Panasonic DMR-EH68 i DMR-EX645). Żonka szybko oddzwoniła - okazało się, że sygnał "idący" przez łącze euro został zabezpieczony przed zapisem na zewnętrznym urządzeniu.

 

Konsultantka do której po dobrym kwadransie udało mi się dodzwonić dość bezczelnie wpierała mi, że zawsze tak było, a jeśli mogłem nagrywać, to był to błąd.

 

Mam już swoje lata i przyzwyczajenia jeszcze z ery VHS - lubię nagrywać. Raczej nie filmy, które wolę z oglądać z DVD - bez logo stacji i z oryginalną ścieżką dźwiękową - wyjątkiem są klasyki puszczane przez TCM, często niedostępne na dyskach. Zasadniczo jednak moje nagrywanie dotyczy programów z BBC Knowledge itp. oraz wyścigów MotoGP nadawanych na Polsat Sport News.

Potraktowanie mnie jak złodzieja chcącego nagrywać i chyba rozprowadzać te nagrania przepełniło przysłowiową "czarę goryczy" (od pewnego czasu cyfra coraz bardziej mnie irytowała - np. przypominaniem na ekranie o fakturze, którą dawno opłaciłem) i z nowym rokiem zrezygnuję z usług platformy, której klientem jestem/byłem do 2002 roku. Przechodzę do Vectry - nagrywarka u mojej Mamy nagrywa bez problemów.

 

Przepraszam za przydługi wstęp, ale jeszcze mi "nie zeszło" ciśnienie i musiałem się trochę wyżalić :evil: .

 

A teraz do rzeczy - mam antenę z konwerterami Hotbirda i Astry no i wciąż jeszcze kartę cyfry+ taką jak ta:

6462443600_1408069243.jpg

 

Potrzebuję tunera, który obecnie umożliwi odbiór cyfry+ i nagrywanie na nagrywarkę zewnętrzną (w innym miejscu forum doczytałem, że blokada dotyczy oprogramowania tunera i przy własnym sprzęcie nie będzie problemu), a jak zakończę współpracę z cyfrą pozwoli na odbiór programów niekodowanych, jak RTL z Astry.

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź, jaki tuner zakupić - najchętniej już dziś bym to załatwił :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być nowy może być używany, ale chyba widać nic z dwiema głowicami się dla mnie nie znajdzie do 400 zł, a ja się na tym nie znam np. który sprzęt pozwoli mi zgrać nagrania na kompa czy dysk zewnętrzny.

Najbardziej zależy mi właśnie żeby były dwie głowice i mógłbym sobie zgrać nagrania.

Do 400 eta zostaje tylko ten z aukcji ,ale musisz poświęcić dużo czasu na nauke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy kupując dekoder z wolnego rynku z 2xdvb-s mam możliwość po włożeniu karty Cameleon (pochodzącej z Premiumbox+) nagrywania i oglądania jednocześnie dwóch innych kanałów? Czy tak jak w przypadku TV z 2xdvb-s i Modułu CI jedno-strumieniowego możliwość istnieje tylko z jednego muxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...