Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się, nikt mnie nie może skłaniać do używania dekoderów spółki Neovision, jako że nie pozostawili sobie takiej furtki przy zawieraniu umowy !

 

Oczywiście miałem już propozycje p[beep]rnięcia nieodpłatnie łaciatych deków, ale spławiam natrętów, bo nie tak się ze spółką Neovision umawiałem.

Zatem do końca trwania mojej umowy (marzec 2016), wspomniana spółka winna mi zapewnić prawidłowy do odbioru sygnał na dwóch kartach kameleon w moich dekoderach, inaczej będziemy gadać przez prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem do końca trwania mojej umowy (marzec 2016), wspomniana spółka winna mi zapewnić prawidłowy do odbioru sygnał na dwóch kartach kameleon w moich dekoderach, inaczej będziemy gadać przez prawników.

Fantastów nie brakuje. Nikt cię chłopie nie zmusi... wyłaczą ci sygnał. A prawnicy wybuchną śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że nie gwarantują prawidłowego odbioru na własnym sprzęcie, skoro przy przedłużaniu umów (przynajmniej moich), ani słowem nie wspomniano o dekoderach ?

A wiedzą doskonale, że jedyny sprzęt, który mam od nich, to dwie karty kameleon !

 

Jeżeli zatem nie gwarantują, to powinno to mieć odzwierciedlenie przy zawieraniu umów, inaczej MUSZĄ z rozdzielnika, zapewnić niezakłócony odbiór dla takich abonentów, pod groźbą wypowiedzenia z odszkodowaniem.

 

I dotyczy to tak samo sygnału w SD, jak i HD.

 

Będą zmuszeni, jak sądzę wprowadzić do oferty moduły, bo inaczej z żalem, ale spora grupa odpłynie im do CP.

 

Na razie nie wpadaj w panikę komunikat dokładnie dotyczy wymiany dekoderów z SD na HD a dokładniej dekoder musi obsługiwać DVB-S2 i MPEG4. Część programów pozostanie dalej w standardzie SD ale transpondery zostaną przełączone na DVB-S2 i MPEG4, co zwiększy ich pojemność.

Jak masz dekodery obsługujące HD czyli jednocześnie spełniające warunek DVB-S2 i MPEG4 i do tego dwie karty kameleon z modułami (np. Aston 2.26) lub bez, to możesz spać spokojnie... W tych komunikatach nikt nie mówi o wyłączeniu Seca Mediaguard, który jest rozkodowywany przez kameleony.

 

Co do gwarantowania odbioru to trudno im się dziwić, że nie chcą gwarantować odbioru bo nie wiedzą jakie dekodery ludzie mają, a różne dekodery mają swoje fanaberie..

Tutaj w razie problemów z odbiorem będziesz musiał raczej zainteresować producenta sprzętu niż NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sprzeczność. Konsultant z jednej strony mi mówił, że dekodery SD nie będą odbierać, a z drugiej strony jak mu powiedziałem, że mam dwa dekodery HD, powiedział, że nc+ nie gwarantuje odbioru na niezależnym sprzęcie. Przecież to są dwie różne sprawy, ale już nie dyskutowałem z nim. :D

Miałem podobną treść rozmowy, bla bla bla że nc+ gwarantuje poprawny odbiór tylko na ich dekoderach. Ale jak kilkukrotnie pytałem gościa aby mi wytłumaczył dlaczego będę miał problem z odbiorem na własnym sprzęcie który również obsługuje mpeg-4 a taki przecież system będzie obowiązywał...... to jakoś nie potrafił na to udzielić odpowiedzi i tak jak wspomniałem po kilku zapytaniach delikatnie się chyba zdenerwował bo rozmowa się zakończyła :mrgreen:

Czekam na kolejny kontakt z ich strony wyjaśniający ów problem z odbiorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolejny konsultant wytłumaczył to w ten sposób, że jeżeli wystąpią problemy z odbiorem na własnym sprzęcie, to oni nie będą mogli pomóc i nie będą ponosić za to żadnej odpowiedzialności. W takiej sytuacji też nie będą przyjmować żadnych reklamacji i nie ma do nich po co dzwonić.

Tylko jak wynika z lektury forum ncplus to na własnym sprzęcie (typu wifibox+) też nie są w stanie zagwarantować prawidłowego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolejny konsultant wytłumaczył to w ten sposób, że jeżeli wystąpią problemy z odbiorem na własnym sprzęcie, to oni nie będą mogli pomóc i nie będą ponosić za to żadnej odpowiedzialności. W takiej sytuacji też nie będą przyjmować żadnych reklamacji i nie ma do nich po co dzwonić.

Tylko jak wynika z lektury forum ncplus to na własnym sprzęcie (typu wifibox+) też nie są w stanie zagwarantować prawidłowego odbioru.

Ale to chyba raczej oczywiste że jeśli wystąpi problem z odbiorem na własnym sprzęcie(przyjmując że uprawnienia są przesłane na kartę) to nie pomogą gdyż nie wiedzą czego używasz do odbioru nc+. Więc szukamy problemu po stronie instalacji antena(konwerter)=> kabel antenowy=> tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie widnieje w systemie choć dawno go nie ma i u rodziny mam to samo;)Prawde mówiąc nic się nie zmienia aneksujemy dalej na 0100 jedynie będą kuku( nowe karty) dla posiadaczy ich szrotu hd...No powiedzmy bez 2 modeli...Wydzwaniać już nie wydzwaniają a i 1 wymianę na ich szajs udało się odkręcić to jeszcze na przeprosiny dali na rok pakiet filmbox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam umowe do konca sierpnia, karte cameleon i tuner mediasat sd widnieje w systemie, co ze mną bedzie? przedluza mi umowe z tym co mam czy będą wciskac ich dekoder?

 

To kup własny i będziesz mógł robić z listą co chcesz. Swoją drogą, to dziwie się,że do dzisiaj nie kupiłeś deka i płacisz za kanały do których masz dostęp,a nie widzisz ich na oczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...