Skocz do zawartości
dxer-gk

DVB-T we Włoszech (Rzym)

Rekomendowane odpowiedzi

RAI Uno, Due, Tre, Quattro, Cinque, Cento, Duencento, Cinquecento! ... Przerzuciwszy pierwszych kilkadziesiąt kanałów w telewizorze w Rzymie nadal nie potrafiłem odgadnąć, czy jest on podłączony do anteny satelitarnej, kablówki, czy odbieramy telewizję naziemną.

Ale właśnie aż tak liczna programowo jest rzymska DVB-T: blisko 200 niekodowanych kanałów i szokujący fakt: w stolicy w naziemnym eterze jest więcej kanałów FTA niż na satelicie.

W moim poście na blogu: charakterystyka kanałów, trochę zapów, wrażeń i lista kanałów

Zapraszam do odwiedzenia:

http://radiacja.blogspot.com/2014/08/woska-telewizja-dvb-t-w-rzymie.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest z jakością tych programów? Czy większość z tego to jest typowe włoskie ~1,1Mbps przy 352x576px? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

świetna robota. u nas polsat i tvn na taka liczbę kanałów nie pozwolą .

a tam słabi bankrutują a nowe dachadza a tak kanały typu TELE 5 albo TVS nigdy nie zostaną dopuszczone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I większość tych kanałów to 24h na dobę sprzedają dywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę że znając włoskie kanały niekodowane z SAT i ich cechy, można przyjąć że zna się tez ich charakterystykę w naziemnej DVB-T.

Tyle tylko, że w tym drugim wypadku jest ich po prostu więcej, ale nadal z zachowaniem stosunku liczby kanałów pożytecznych, pełnoformatowych do "teleplanktonu".

Jakości na tym małym sympatycznym kuchennym telewizorku (zapy w artykule) niestety nie mogłem ocenić. Morza pikseli na dynamicznych sekwencjach nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze widziałem na wikipedii tam prywatne TV lokalne zaczeły powstawać w latach 70.

Jest tego masa , ech żeby tak u nas  było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi